Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 kovo 10d. 11:40

Moterų teisių įtvirtinimo asociacija sureagavo į G.Nausėdos pasisakymą: kova su smurtu prieš moteris grasina žodžio laisvei?

Gitanas Nausėda lankėsi vakcinavimo centre
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Gitanas Nausėda lankėsi vakcinavimo centre
Antradienį prezidentas Gitanas Nausėda spaudos konferencijoje kalbėdamas apie Stambulo konvenciją pažymėjo, kad kai kurios dokumento nuostatos yra susiję su „tam tikromis pasekmėmis mūsų švietimui ir netgi žodžio laisvei.“ Lietuvos moterų teisių įtvirtinimo asociacija paprašė prezidento paaiškinti savo teiginį ir pabrėžė – G.Nausėdos argumentas neatitinka tikrovės ir kiršina visuomenę.

Lietuvos moterų teisių įtvirtinimo asociacija, vienijanti 16 Specializuotos kompleksinės pagalbos centrų, teikiančių pagalbą smurtą artimoje aplinkoje patyrusiems asmenims visoje Lietuvoje, yra įsitikinusi, kad tiek žodžio laisvė, tiek laisvė gyventi be smurto yra pamatinės žmogaus laisvės. Šiuo metu Lietuvoje per metus gaunama 58,5 tūkstančio pranešimų apie smurtą artimoje aplinkoje.

„Net 60 procentų asmenų patyrusių smurtą niekur nepranešė. Kodėl? Nes bijo visuomenėje įprasto aukos kaltinimo. Šiandien smurto artimoje aplinkoje aukos gali sakyti, kad jų laisvė, taip pat ir žodžio, yra apribota jei jos jaučiasi neišgirstos, nepriimtos, neatliepta į jų pagalbos prašymą. Jas ginančiame dokumente (Stambulo konvencijoje) nėra ir negali būti laisvių supriešinimo“, – pažymima pranešime.

Lietuvos moterų teisių įtvirtinimo asociacija apgailestauja, kad prezidentas, vietoj to, kad suvienytų klaidingai interpretuojamų terminų ir sąvokų kiršinamą visuomenę, lengva ranka pametėjo dar vieną labai galingą ir visiškai tikrovės neatitinkantį argumentą – pavojų žodžio laisvei.

„Prašome ir tikimės, kad prezidentas Gitanas Nausėda paaiškins ir pagrįs savo teiginį, o taip pat išreikš palaikymą kovai su smurtu veiklą paskyrusioms organizacijoms, palaikydamas Stambulo konvencijos ratifikavimą“, – rašo asociacija.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Žiniasklaidai išplatintas pranešimas spaudai, publikuojamas be redakcijos įsikišimo rubrikoje „Pranešimai“

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Metas rinktis

Auk, Lietuva

Esports namai

Kiekvienas gali

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min