Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2011 sausio 11d. 10:00

Muitininkai algų už lapkritį sulaukė sausį

Pinigai
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / Pinigai.
Vyriausybės užmojus į biudžetą iš šešėlio ištraukti vieną milijardą litų turi įgyvendinti atlyginimų laiku nesulaukiantys ir nemokamų atostogų varomi muitininkai, rašo „Kauno diena“.

„Gruodį gavome tik trečdalį lapkričio atlyginimo. Tai buvo tarsi pasityčiojimas prieš šventes. Tą sumą išleidau važinėdamas į darbą, o šventėms pinigų nebeliko“, – pasakojo Kaune dirbantis neįvardytas muitininkas.

Paklaustas, ar laiku mokamas atlyginimas, vyras tik šyptelėjo: jau priprato prie gerokai vėluojančių mokėjimų.

Jo šeima Kalėdas ir Naujuosius šventė kukliai, nes atlyginimą už lapkritį pareigūnas gavo tik šių metų sausio 6-ąją. Darbo užmokestį už gruodį žadėjo pervesti šį pirmadienį, tačiau gali būti, kad ir šįkart pinigai vėluos.

„Pernai buvome verčiami eiti nemokamų atostogų. Jų susidarė beveik pusantro mėnesio“, – neslėpė kito teritorinio padalinio muitininkas, kurio pavardė taip pat neskelbiama.

Paklaustas, ar laiku mokamas atlyginimas, vyras tik šyptelėjo: jau priprato prie gerokai vėluojančių mokėjimų.

Pernai ne tik buvo sumažinti muitininkų atlyginimai, bet ir panaikinta 90 etatų, todėl likusiems darbuotojams darbo krūvis padidėjo.

Muitinės departamento prie Finansų ministerijos generalinis direktorius Antanas Sipavičius teigė, kad dėl sunkmečio visoms valstybės institucijoms buvo sumažintas darbo užmokesčio fondas.

Departamento vadovas neslėpė, kad, siekiant sutaupyti vieno mėnesio darbo užmokesčio fondą, kiekvienam darbuotojui teko per metus išeiti po 22 dienas nemokamų atostogų – kas mėnesį po dvi.
A.Sipavičius prasitarė, kad, vėluojant atlyginimams, darbuotojams siūlyta naudotis kreditinių kortelių teikiamomis galimybėmis ir kaip nors sulaukti uždirbtų pinigų.

Šiemet lėšų muitininkų atlyginimams neturėtų trūkti. Vyriausybė, įvertinusi susiklosčiusią padėtį muitinėje, 2011 metų biudžete skyrė lėšų daliai darbo užmokesčio fondo muitinės sistemai atkurti.
Tačiau atlyginimų fondas atkurtas ne visas, todėl dalį darbuotojų planuojama atleisti.  

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Tausokime maistą kartu

Susigrąžink gyvenimo spalvas

Video

00:28
01:03
03:51

Esports namai

Kiekvienas gali

Kiekvienas gali

Maistas

15MAX

URBAN˙/

Grožio programa 360°

Parašykite atsiliepimą apie 15min