TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Muzikinių mainų rezultatas – choro iš Lenkijos viešnagė

Klaipėdoje viešės Lenkijos Varmijos-Mozūrijos filharmonijos mišrusis choras.
Koncertų salės nuotr. / Klaipėdoje viešės Lenkijos Varmijos-Mozūrijos filharmonijos mišrusis choras.
Šaltinis: 15min
0
A A

„Lenkiškos dainos sparnais“ šeštadienį Koncertų salėje klausytojus skraidins Felikso Nowowiejskio vardo Varmijos-Mozūrijos filharmonijos mišrus choras.

Šiuo koncertu tęsiamas Klaipėdos koncertų salės ir Varmijos-Mozūrijos filharmonijos bendradarbiavimas, prasidėjęs 2008 metais Klaipėdos kamerinio orkestro ir Varmijos-Mozūrijos filharmonijos simfoninio orkestro koncertiniais mainais. Ką tik, spalio 29-ąją, klaipėdiečių orkestras ir jo vadovas violončelininkas M.Bačkus koncertavo Olštyne, o šį savaitgalį uostamiestyje bus pristatytas Varmijos-Mozūrijos filharmonijos mišrus choras, kuriam diriguos meno vadovas Benedyktas Błońskis.  

Jau daugelį metų B.Błońskis bendradarbiauja su įvairias chorais ne tik Lenkijoje, bet ir už jos ribų. Jis yra daugelio Lenkijos ir užsienio chorų festivalių ir konkursų garbės bei vertinimo komisijų narys, tarptautinių chorų meistriškumo kursų „EUROCHOR 2001“ meno vadovas, choro dirigavimo lektorius Muzikos akademijoje Bydgoščiuje ir Nacionalinės kultūros centre Varšuvoje. Lenkijos Respublikos prezidentas jam suteikė muzikos profesoriaus titulą. 

Olštyno Varmijos-Mozūrijos filharmonijos mišrus choras buvo suburtas 2009 metais įstaigos meno vadovo Januszo Przybylskio iniciatyva. Choras darniai įsijungė į Varmijos-Mozūrijos filharmonijos veiklą.

Įspūdinga programa

Lapkričio 13-ąją Klaipėdoje skambėsiančią programą „Lenkiškos dainos sparnais“ choras skiria Fryderyko Chopino 200-ųjų gimimo metinių bei Felikso Nowowiejskio dainos „Rota“, kuri yra antroji po Lenkijos himno (Danbrovskio mazurkos), 100-ųjų sukūrimo metinių progoms paminėti. Koncerte bus atliktos penkios F.Chopino dainos, F.Nowowiejskio daina „Rota“, „Warmijos himnas“ ir „Jūrinės dainos“, taip pat Andrzejaus Koszewskio „Magnificat“, Olos Gjeilos „Ubi caritas“ bei Ernami Aguiaro „Salmo 150“.

Koncertas – šeštadienį, 18 val., Klaipėdos koncertų salėje.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min