Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 lapkričio 30d. 11:01 , Atnaujinta: 2021 lapkričio 30d. 12:28

Naglis Puteikis pateikė savo versiją: viskas buvo atvirkščiai – pretenzijas reiškiau aš

Naglis Puteikis
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr. / Naglis Puteikis
Seimo nario Petro Gražulio padėjėjas Naglis Puteikis 15min teigė, kad pirmadienį parduotuvėje jis buvo sulaikytas, nes įsivėlė į ginčą su jos darbuotojais – buvęs Seimo narys tikino reiškęs nepasitenkinimą, kad taromatas nepriima jo atsineštos taros. Jo teigimu, atvykusi policija stojo prekybos centro pusėn, o pareigūnai jį mašinoje pralaikė pusantros valandos.

Pirmadienio vakarą portalas delfi.lt pranešė, kad apie 12 valandą sostinėje esančioje parduotuvėje „Norfa“ apsaugos darbuotojai sulaikė N.Puteikį, į taromatą sukišusį 20 butelių su savarankiškai užklijuotais depozito ženklais. Esą jis nesutiko parduotuvei grąžinti 2 už tarą gautų eurų, todėl buvo iškviesta policija.

Vilniaus apskrities policijos Komunikacijos skyriuje 15min antradienį patvirtino, kad į incidentą pateko būtent buvęs Seimo narys: kuomet sulaikytasis prisistatė Nagliu Puteikiu, jo tapatybė buvo patikrinta per duomenų bazę.

Tuomet vyriškiui buvo surašytas protokolas pagal Administracinių nusižengimų kodekso (ANK) 108-ąjį straipsnį (Smulki vagystė, sukčiavimas, turto pasisavinimas ar iššvaistymas).

Pirminė bylos medžiaga perduota į Vilniaus apskrities VPK Administracinių nusižengimų bylų nagrinėjimo skyrių. Bylų svarstymas ir nuobaudos skyrimas paprastai vyksta pačiam asmeniui nedalyvaujant, nebent pažeidimas yra ginčijamas ir asmuo nori betarpiškai nuo kaltinimų gintis.

ANK 108-asis straipsnis skelbia, kad vagystė, sukčiavimas, turto pasisavinimas ar iššvaistymas, kai pagrobto, įgyto, pasisavinto ar iššvaistyto turto vertė neviršija trijų bazinių bausmių ir nuobaudų dydžių (t. y. 150 eurų), užtraukia baudą nuo 90 iki 400 eurų.

N.Puteikis: buvau sulaikytas pusantros valandos

Antradienį 15min telefonu atsiliepęs buvęs parlamentaras teigė, kad viskas esą buvo ne taip, kaip skelbta žiniasklaidoje.

„Viskas buvo atvirkščiai – aš pradėjau reikšti pretenzijas, kodėl nepriima. O man pasakė: a, Seimo narys „prava kačiajet“ (teisių reikalauja – rus.), nu mes tuoj pakačialinsim. Iškvietė policiją, policija važiavo valandą. Policija stojo prekybos centro pusėn. Pavartė mano tuos (tarą – aut.), kur iš manęs nepriėmė, pasakė, kad ne jų reikalas. Įkišo į varanoką (policijos mašiną – aut.), pralaikė pusantros valandos“, – pasakojo Seimo nario padėjėjas.

Anot N.Puteikio, po to policijos pareigūnai jo atsiprašė, esą jie tikino norėję jam skirti įspėjimą, tačiau vėliau išsiaiškino, kad to daryti negali.

„Aš jiems sakiau: tualetą kitą kartą įrenkite varanoke“, – pasakojo jis.

Politikas pridūrė, kad daugiau informacijos apie tai paskelbs ketvirtadienį spaudos konferencijoje.

Kokią tarą jis bandė priduoti, politikas neatskleidė, sakydamas, kad ją pademonstruos ketvirtadienį. Jis pokalbyje minėjo, kad tai tara, kurią pagal įstatymą privaloma priimti.

„Jeigu pakankamai žmonių Lietuvoje žiūrės, tai aš manau, kad prekybos centrams mažai nepasirodys. Fabrikai gamina produkciją, žmonės ją perka, tada ateina į taromatą ir taromatas sako jiems, kad tokio daikto mes nepriimame. Ir jeigu jie bando pareikšti pretenziją, jiems pradeda grasinti policija“, – kalbėjo jis.

N.Puteikis neigė pats klijavęs depozito ženklus.

„Ne, nu, žinokit, matematiką gerai mokėjau, su piešimu turėjau problemų, ypač su akvarele“, – 15min tiesiai paklaustas, ar klijavo suklastotus depozito ženklus, patikino pašnekovas.

Į 15min klausimą, kodėl pirmadienį žiniasklaidai pranešus apie nutikimą parduotuvėje N.Puteikis nepateikė savo versijos, jis atsakė klausimu: „O manęs kas nors klausė?“.

Visgi policijos ir N.Puteikio versijos nesutampa, nes jam surašytas protokolas pagal straipsnį, kuris numato bausmes už smulkią vagystę, sukčiavimą, turto pasisavinimą ar iššvaistymą, bet ne už, pavyzdžiui, chuliganizmą, jei politikas iš tiesų tik garsiai reiškė nepasitenkinimą taromatu.

„Policija taip ir aiškino – kad už vagystę, bet po pusvalandžio, kad už sukčiavimą, po to vėl už vagystę, po to, kad čia gresia baudžiamoji byla, po to, kad tik įspėjimas. Tų versijų buvo labai daug“, – apie tai paklaustas pasakojo jis.

N.Puteikis taip pat piktinosi, kad neištirta, „neišginčyta“ medžiaga pateko į žiniasklaidą, tačiau jis teigė neprašysiantis jam pateikti filmuotos medžiagos iš įvykio vietos, kuri pagrįstų ar paneigtų jo versiją.

Pašnekovas įsitikinęs, kad policija tos medžiagos vis tiek nepateiks.

„Ką, mes nesuprantame, kas čia vyksta? Ką, eiliniai policininkai taip nusprendė? Nejau nemačiau, kad pusantros valandos jie ne protokolą rašė, o be perstojo skambino telefonais, tai ką, su mamomis, su žmonomis šnekėjo? Nebūkim maži vaikai, Lietuva sukonstruota štai šitaip“, – kalbėjo jis, patikinęs, kad jį nuspręsta „palaidoti ir užbetonuoti“, nes nėra konservatorius.

N.Puteikis yra partijos Tautos ir teisingumo sąjunga (centristai, tautininkai) pirmininko pavaduotojas. 2019 metais jis nesėkmingai kandidatavo į prezidentus, nesėkmė jį aplankė ir 2020 metų Seimo rinkimuose.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

SEB verslo augimo programa

01:16:45
47:36

Video

45:27
01:14
24:24

Adventur 2022

Maistas

URBAN˙/

Tik prenumeratoriams
Parašykite atsiliepimą apie 15min