Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Naktį Kaune bus tamsiau

Jei miesto taryba pritars, naktį Kaune esantys šviestuvai švies blankiau.
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Jei miesto taryba pritars, naktį Kaune esantys šviestuvai švies blankiau.
Šaltinis: Laikraštis „15 minučių“
0
A A

Didėjantis nusikalstamumas, retėjantys viešojo transporto reisai – tai ne vieninteliai sunkmečio išprovokuoti pokyčiai, nulemsiantys, jog kauniečiai vakarus dar dažniau praleis namuose, o ne mieste.

Taupyti ėmusi Kauno valdžia ketina silpninti miesto gatvių apšvietimą nuo 23 iki 5 val. ryto. Apšvietimo galingumas bus sumažintas šviestuvų maitinimo punktuose sumontavus galios reguliatorius ir valdymo įrenginius. „Tai nebus miesto šviestuvų užgesinimas – tik apšvietimo sumažinimas. Pokyčiai plika akimi beveik nepastebimi, todėl baimintis, kad miestas taps tamsus ir tai turės įtakos nusikalstamumui, eismui ir apskritai gyvenimui tikrai neverta“, – užtikrino pasiūlymą miestui pristačiusios bendrovės „Kauno gatvių apšvietimas“ generalinis direktorius Valys Venslovas. Pasak jo, taikant šias priemones miestas per metus galėtų sutaupyti maždaug 1,2 mln. Lt.

Miesto niekas neužgesins. Plika akimi skirtumo beveik nebus matyti, – tikino V.Venslovas.

„Pernai miesto gatvių apšvietimui prireikė apie 4,7 mln. Lt. Šios išlaidos padidės, kai 2010 metais bus uždaryta Ignalinos atominė elektrinė. Atlikta studija nurodo, kad sumontavus galios reguliatorius tam tikru metu būtų galima 30-40 proc. sumažinti sunaudojamos elektros energijos kiekius. Tuo metu pats apšvietimo galingumas sumažėtų tik iki 7 proc. Toks taupymo būdas naudojamas įvairiose Europos miestuose. Naujiena tai tik Lietuvai“, – pabrėžė V.Venslovas. Projekto įdiegimas kainuotų apie 6 mln. Lt. Paskaičiuota, jog jis atsipirktų per artimiausius 2,4 metus.

Ar Kaunas ryšis pritemdyti miesto gatves, dar neaišku. Kauno miesto tarybos kolegijos nariai šiam pasiūlymui pritarė, tačiau savo žodį turės tarti ir Kauno miesto tarybos nariai. „Kauno gatvių apšvietimo“ vadovai viliasi, jog miesto valdžia nevilkins projekto. „Balandžio pradžioje šį pasiūlymą ketiname aptarti su Energetikos ministru. Todėl norėtųsi, kad ir miestas kuo greičiau apsispręstų“, – sakė V.Venslovas. Įmonės vadovas sakė sieksiantis, jog bendrovei „Kauno gatvių apšvietimas“ būtų suteikta teisė pačiai rūpintis projekto įgyvendinimu: „Tikiu, kad taip greičiau pavyks įgyvendinti sumanymą, leisiantį miestui sutaupyti“.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min