Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2012 08 21

Nauja Integruota jūros stebėjimo sistema padės greičiau nustatyti sienos pažeidimus

Rugpjūčio 22 d. Karinių jūrų pajėgų štabe, Klaipėdoje bus pristatyti baigiamo įgyvendinti integruotos Baltijos jūros rajono ir Kuršių marių stebėjimo sistemos ir bendro nacionalinio atpažinto jūros paveikslo projekto rezultatai.
Integruota jūros stebėjimo sistema
Integruota jūros stebėjimo sistema / KAM nuotr.
Temos: 2 Marios Jūra

Renginio svečiams bus pristatyti šios sistemos veikimo principai, leisiantys greitai ir efektyviai keistis informacija apie galimus sienos pažeidimus, jūros užteršimo, kontrabandos, neteisėtos žvejybos atvejus, vykdant paieškos ir gelbėjimo darbus, praneša Krašto apsaugos ministerija.

„Beveik po 15 metų pavyko įgyvendinti svarbų projektą – sujungti skirtingų institucijų naudojamas jūros stebėjimo priemones į bendrą sistemą. Tai leis turėti vieną išsamų atpažintą jūros paveikslą, kuriuo naudosis visos suinteresuotos institucijos. Integruota sistema užtikrins galimybę greitai ir efektyviai keistis informacija apie galimus sienos pažeidimus, jūros užteršimo, neteisėtos žvejybos, kontrabandos atvejais, vykdant gelbėjimo darbus“, – pabrėžė krašto apsaugos ministrė Rasa Juknevičienė.

Pagrindinės jūros rajono apsaugos sistemos institucijos – Lietuvos kariuomenė, Valstybės sienos apsaugos tarnyba prie Vidaus reikalų ministerijos, Lietuvos saugios laivybos administracija, Valstybės įmonė Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija – 2010–2011 metais modernizuotos Lietuvos kariuomenės KJP Jūros stebėjimo informacinės sistemos pagrindu pradėjo kurti integruotą jūros stebėjimo sistemą su tikslu apjungti minėtų valstybės institucijų technines ir organizacines priemones Baltijos jūros rajono ir Kuršių marių stebėjimui ir vieno nacionalinio atpažinto jūros paveikslo kūrimui.

Projektas pradėtas įgyvendinti pagal institucijų turimų jūros stebėjimo sistemų sujungimo į bendrą sistemą planą, kurį bendru įsakymu 2011 m. spalio 3 d. patvirtino krašto apsaugos, vidaus reikalų ir susisiekimo ministrai.

Pagal patvirtintą planą buvo atliktas esamų stebėjimo sistemų sensorių: radiolokacinių stebėjimo priemonių, video kamerų, termovizorių, radijo ryšio krypties pelengatorių dubliavimas ir integravimas į bendrą sistemą ir duomenų perdavimo linijų įrengimas su tikslu keistis pagrindiniais duomenimis ir taip sukurti bendrą nacionalinį jūros paveikslą visų šia integruota sistema besinaudojančių institucijų darbo vietose.

Projekto įgyvendinimas leis efektyviau naudoti valstybės institucijoms ir įstaigoms priklausančią infrastruktūrą, kontroliuoti Lietuvai priklausantį Baltijos jūros rajoną ir Kuršių marias, taip pat šios integruotos sistemos buvimas leis efektyviau vykdyti paieškos ir gelbėjimo operacijas.

Diegiamoje integruotoje sistemoje bus nustatyta bendra objektų atpažinimo tvarka, kuri leis išvengti atpažinimo funkcijos dubliavimo. Iki šiol pagrindinės jūros rajono apsaugos sistemos institucijos skirtingais tikslais naudojosi skirtingomis Baltijos jūros rajono ir Kuršių marių stebėjimo sistemomis.

Karinių jūrų pajėgų Jūros ir pakrančių stebėjimo sistema buvo įdiegta dar 1995 m. padedant Švedijai. 2010–2011 metais buvo atlikti sistemos modernizavimo darbai, įdiegta nauja programinė įranga. Modernizuota sistema automatiškai apdoroja jūros ir pakrančių stebėjimo duomenis, gaunamus iš jūros stebėjimo postų, ir sukuria jų skaitmeninį vaizdą. Karinėms jūrų pajėgoms yra priskirta jūros ir pakrančių stebėjimo, kontrolės, paieškos ir gelbėjimo funkcijos.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius