Dabar populiaru
Publikuota: 2014 sausio 2d. 15:51

Naujas Seimo pirmininkės Loretos Graužinienės taikinys – finansų ministras Rimantas Šadžius

Loreta Graužinienė
15min.lt/Juliaus Kalinsko nuotr. / Loreta Graužinienė

Darbo partijos įsipareigojimas rinkėjams iki 1509 litų padidinti minimalią algą įžiebė žodžių karą tarp Seimo pirmininkės Loretos Graužinienės ir finansų ministro Rimanto Šadžiaus. Seimo pirmininkę užrūstino finansų ministro paaiškinimas, jog siūlymai minimalų atlyginimą didinti trečdaliu yra absoliučiai nerealūs. Tos pačios pozicijos laikosi ir Vyriausybės vadovas Algirdas Butkevičius.

Darbo partijos pirmininkė L.Graužinienė teigia, jog jai visiškai nepriimtinas finansų ministro pareiškimas dėl to, kad minimalios algos 2015 metais neįmanoma padidinti iki 1509 litų.

Grasina ministrui

Mane labai stebina, kodėl socialdemokratų deleguotas finansų ministras, nesuderinęs šio klausimo su koalicijos partneriais ir savo partijos vadovais, leidžia sau svaidytis tokiais neatsakingais pareiškimais. Šį klausimą mes kelsime artimiausiame politinės tarybos posėdyje, – sakė L.Graužinienė.

Politikė pabrėžia, kad valdančiosios koalicijos partneriai, ruošiant Vyriausybės programą, sutarė, kad minimali alga bus nuosekliai didinama. Be to, politikė mano, kad finansų ministras nėra susipažinęs su pačių socialdemokratų pasirašytu įsipareigojimu profesinėms sąjungoms dėl minimalios algos didinimo.

„Dar 2011 metų pabaigoje tuo metu opozicijoje buvusios parlamentinės partijos pasirašė susitarimą su profesinėms sąjungomis, kuriuo įsipareigojo, jog minimalus mėnesinis atlyginimas sudarytų 50 procentų einamųjų metų vidutinio darbo užmokesčio. Šiuo metu vidutinis darbo užmokestis Lietuvoje yra 2305 litai, tad minimali alga atitinkamai jau turi būti 1152 litai. Tokį įsipareigojimą pasirašė pats Socialdemokratų partijos pirmininkas Algirdas Butkevičius. Todėl mane labai stebina, kodėl socialdemokratų deleguotas finansų ministras, nesuderinęs šio klausimo su koalicijos partneriais ir savo partijos vadovais, leidžia sau svaidytis tokiais neatsakingais pareiškimais. Šį klausimą mes kelsime artimiausiame politinės tarybos posėdyje“, – sakė L.Graužinienė.

BFL/Vyginto Skaraičio nuotr./Rimantas Šadžius
BFL/Vyginto Skaraičio nuotr./Rimantas Šadžius

Taip pat L.Graužinienė spekuliatyviais pavadino bandymus vengti minimalios algos didinimo, dėl neva pablogėsiančios aplinkos eurui įvesti. Politikė pabrėžia, kad didesnė minimali alga nesutrukdė Latvijai prisijungti prie euro zonos: „Ką tik eurą įsivedusioje Latvijoje minimali alga yra 1105 litai, Estijoje, kuri jau turi eurą, po jo įvedimo minimali alga padidėjo iki 1225 litų. Esu įsitikinusi, kad jeigu valdančiojoje koalicijoje bus sutarta dėl euro įvedimo 2015 metais, įvedus eurą, minimali alga turi būti ne mažesnė kaip 1509 litai.“

Jokių galimybių nemato

Šuolis iki 1500 Lt 2014 m. yra absoliučiai nerealu. Tai iškreiptų ekonomines proporcijas. Valstybė taip pat yra darbdavys, todėl algų didinimas didintų biudžeto deficitą, – paaiškino R.Šadžius.

Tuo tarpu finansų ministras ne kartą tvirtino, jog kalbėti apie tokį drastišką minimalaus atlyginimo didinimą nėra jokio ekonominio pagrindo.

„Šiuo metu biudžete nenumatyta minimalios algos didinimas. Šuolis iki 1500 Lt 2014 m. yra absoliučiai nerealu. Tai iškreiptų ekonomines proporcijas. Valstybė taip pat yra darbdavys, todėl algų didinimas didintų biudžeto deficitą“, – sakė R.Šadžius.

Premjeras A.Butkevičius taip pat yra minėjęs, jog kol kas minimalaus atlyginimo kėlimo klausimo darbotvarkėje nėra.

„Minimalios algos didinimas buvo pagrindinis Darbo partijos reikalavimas, 2012 metais formuojant valdančiąją koaliciją. Buvo sutarta 2013 metais minimalią mėnesinę algą padidinti iki 1000 litų ir toliau siekti jos padidinimo iki 1509 litų. Deja, tenka apgailestauti, kad socialdemokratų finansų ministras pamiršo susitarimus, kurie buvo prieš tvirtinant Vyriausybės programą“, — pareiškė L.Graužinienė.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

01:28
15:57

Esports namai

URBAN˙/

Metas ruošti automobilį

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie 15min