Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Nemokama aikštelė tebelieka tik vizija

Tarp Pilies gatvės ir Pilies kanalo, norima įrengti automobilių stovėjimo aikštelę.
G.Kubiliūtės/15min.lt nuotr. / Tarp Pilies gatvės ir Pilies kanalo, norima įrengti automobilių stovėjimo aikštelę.
Šaltinis: 15min
0
A A

Siekiai Klaipėdos senamiestyje, tarp Pilies gatvės ir Pilies kanalo, įrengti nemokamą automobilių stovėjimo aikštelę, nesulaukė visuotinio pritarimo. Specialistai priminė ir teisines, ir technines problemas.

Savivaldybės Strateginės plėtros komiteto nariai pasiūlė idėją šioje vietoje leisti palikti mašinas nemokamai. Ketvirtadienį toks siūlymas svarstytas Saugaus eismo komisijoje. Dabar čia nėra įrengtos aikštelės, tačiau automobilius šioje vietoje palieka ne vienas vairuotojas.

Strateginės plėtros komiteto nariai siūlė pastatyti ženklą, kuriame būtų nurodyta, kad aikštelėje galima palikti automobilius be jokio mokesčio. Tai esą prisidėtų prie senamiesčio, kuriame vis trūksta vietos transporto priemonei pastatyti, atgaivinimo.

Tačiau Saugaus eismo komisijos atstovai nenorėjo iškart pritarti tokiam pasiūlymui. Kaip teigė komisijos pirmininkas Viačeslavas Karmanovas, visų pirma iškiltų teisinių problemų, nes ženklus galima statyti tik įrengtose aikštelėse.

Be to, ši aikštelė yra senamiestyje, kur galioja rinkliava už automobilių statymą, todėl ir dabar automobilius šioje vietoje paliekantiems vairuotojams gali būti užblokuojami ratai. Klaipėdiečiai, atvažiavę į senamiestį, dar ilgai turės mokėti už automobilių stovėjimą, nes delsiama įrengti nemokamą aikštelę.

Gali prireikti kelerių metų

Dėl pasiūlymo abejojo ir savivaldybės Urbanistinės plėtros departamento direktorius Kastytis Macijauskas. Anot jo, automobilių aikštelės turi būti įrengtos tinkamai, kitaip savivaldybė gali sulaukti ir baudų.

Saugaus eismo komisija nusprendė raštiškai kreiptis į savivaldybės administraciją, kad paieškotų galimybių mažiausiomis išlaidomis sutvarkyti teritoriją ir įkurti laikiną automobilių stovėjimo aikštelę.
Šiuo metu ruošiamas šios vietos detalusis planas automobilių stovėjimo aikštelei statyti, tačiau visi procesai gali užtrukti dar kelerius metus.

 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min