Dabar populiaru
Publikuota: 2009 rugpjūčio 19d. 07:15

Nemuno krantinės remontą stabdo dvokas

Greta Nemuno saloje plušančių statybininkų kitais metais turėtų prisijungti ir specialistai, iš kanalo valysiantys čia susikaupusį dumblą.
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Prie Nemuno saloje plušančių statybininkų kitais metais turėtų prisidėti specialistai, iš kanalo valysiantys čia susikaupusį dumblą.

Dėl įtartinų kvapų sunerimę Kauno visuomenės sveikatos centro (KVSC) specialistai savivaldybei uždraudė pradėti ilgai planuotus greta Nemuno salos esančio kanalo tvarkymo darbus. Kauno vadovai neslepia, jog dėl netikėtų trukdžių iškilo grėsmė prarasti šiems darbams Europos Sąjungos pažadėtus milijonus litų.

Tarp prekybos centro „Akropolis“ ir Nemuno salos esančių Nemuno krantinių tvarkymo darbams Aplinkos ministerija iš regioninės plėtros dimensijos yra numačiusi skirti 5 mln. Lt. Už šias lėšas buvo planuota ne tik visiškai sutvarkyti krantinę, tačiau ir iš greta esančio kanalo išvalyti susikaupusį dumblą. Tačiau šiuos savivaldybės planus netikėtai sujaukė KVSC specialistai, kurie pastebėjo, kad kanalas skleidžia įtartiną, nemalonų kvapą.

„Higienos specialistai priėjo išvadą, kad šio kanalo dumblo valymo darbams reikia aplinkos vertinimo, kuris padės nustatyti, kokią įtaką kasimo darbai turės aplinkai ir miestiečių sveikatai. Turint omenyje, jog žmonės gerus pusę metų dabar turės jausti tą smarvę, šis higienistų reikalavimas skamba keistai. Bet mes privalome tai daryti“, – pripažino savivaldybės administracijos vadovas Vygantas Gudėnas.

Neplanuotas aplinkos vertinimas mokesčių mokėtojams kainuos iki 100 tūkst. Lt. Be to, kaip pabrėžė V.Gudėnas, dėl šių netikėtų aplinkybių krantinės tvarkymo darbų pradžia bus atidėta bent pusmečiui. Paklaustas, ar dėl tokių trikdžių Kaunui neiškils grėsmė prarasti jau pažadėtus 5 mln. Lt, valdininkas palingavo galva. „Tikimybė didėja, rizikos daugiau. Dažnai tokiose procedūrose kažkas užstringa, kas nors ko nors nepadaro. O kaltų tuomet nerasi. Jeigu ne higienistai, projektą dėl finansavimo būtume teikę jau šį rugsėjį, o dabar viskas nukeliama į kitus metus“, – paaiškino V.Gudėnas.

Jeigu ne higienistai, projektą dėl finansavimo būtume teikę jau šį rugsėjį, o dabar viskas nukeliama į kitus metus.

„15min“ duomenimis, dėl nemalonaus iš kanalo sklindančio kvapo gali būti kalti į šią vietą po vandeniu atvesti kanalizacijos vamzdžiai. Šią versiją patvirtins arba paneigs vandens mėginius paėmę KVSC specialistai. Su šios įstaigos direktoriumi Gintautu Kligiu susisiekti nepavyko. Kanalo valymo ir krantinės tvarkymo darbus planuojama baigti iki 2011 metų, kai Nemuno saloje iškilsiančioje arenoje vyks dalis Europos vyrų krepšinio čempionato rungtynių.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Gerumu dalintis gera

Video

02:13
02:24
00:57

Dabar tu gali

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie 15min