Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 liepos 8d. 12:39 , Atnaujinta: 2021 liepos 8d. 14:53

Tiesioginiame eteryje per G.Nausėdos ir Ispanijos premjero susitikimą teko kelti naikintuvą

Ketvirtadienį Šiaulių aviacijos bazėje vykusią Gitano Nausėdos ir Ispanijos premjero Pedro Sanchezo spaudos konferenciją nutraukė netikėtas dalykas. Susitikimui nė neįpusėjus angare kilo sumaištis, tiesioginės transliacijos metu į už nugarų stovintį naikintuvą sugužėjo įgula, atsivėrė angaro durys, o spaudos konferencijos dalyviams skubiai teko trauktis į šalį.

Po tokio keisto nutikimo spaudos konferencija nutrūko. Tai, kad susitikimo metu į orą teko kelti naikintuvus, feisbuke rašė krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas.

„Teko nutraukti Ispanijos premjero ir Lietuvos prezidento spaudos konferenciją Šiaulių oro bazėje – ispanų naikintuvai turėjo skubiai kilti gavę pavojaus signalą ir atlikti neplanuotą skrydį“, – rašė jis ir pasidalijo vaizdo įrašu.

Vėliau spaudos konferencijos tiesioginė transliacija buvo atnaujinta.

Joje G.Nausėda sakė, kad spaudos konferencija nutraukta dėl realaus įvykio.

„O ką jūs galvojate? Galvojate, kad čia prezidentai ir premjerai šneka deklaracijas visokias, o niekas realybėje neveikia? Matote, kad viskas veikia puikiausiai.

Galiu patvirtinti, kad naikintuvas pakilo į orą greičiau kaip per 15 minučių. O jeigu dar atmestume tas 5 sekundes, per kurias reikėjo patraukti mūsų tribūnas ir mus iš kelio jam, tai būtų pakilęs dar 5 sekundėmis anksčiau“, – sakė prezidentas.

Prezidentas padėkojo Ispanijos premjerui, taip pat Ispanijos kariams, tarnaujantiems oro policijos misijoje, už jų kvalifikaciją bei pasirengimą.

„Ką tik pamatėme tikrą atvejį, kuris iš tikrųjų vyksta, ir tai pateisina Ispanijos pajėgų buvimą Lietuvoje. Norėčiau padėkoti mūsų pulkininkui ir visai ispanų misijai“, – teigė Ispanijos vyriausybės vadovas P.Sanchezas.

Vėliau Vilniuje jis sakė, jog ši situacija atskleidė sklandų Lietuvos ir Ispanijos karių bendradarbiavimą.

Mes buvome liudytojai, kaip puikiai bendradarbiavo Lietuvos ir Ispanijos kariai.

„Šiandien pasaulis ir mes matėme savo akimis, kad reakcija buvo greita ir buvo galima stebėti, kaip gerai saugomos sienos. Mes buvome liudytojai, kaip puikiai bendradarbiavo Lietuvos ir Ispanijos kariai“, – kalbėjo Ispanijos premjeras.

NATO oro patruliavimo misiją šiuo metu atlieka Ispanija. Zokniuose šiuo metu dislokuota 140 ispanų karių. Planuojama, kad misiją iš Šiaulių ispanai vėl vykdys 2022 metais.

Neoficialiomis portalo 15min žiniomis, įtarimų sukėlė ir ispanus šokti į naikintuvą „Eurofighter“ privertė rusų lėktuvo skrydis.

Esą buvo gautas pranešimas, kad prie Baltijos šalių oro erdvės artėja bent vienas nenustatytas Rusijos orlaivis.

Šį kartą į orą pakilo du naikintuvai „Eurofighter“.

Ispanų žiniasklaidos duomenimis, po spaudos konferencijos buvo planuojama surengti karių „pratybas“ ir pademonstruoti, kaip jie elgiasi panašiais atvejais. Tačiau jų nė neprireikė.

Po incidento iš naujo pradėtą spaudos konferencija:

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

SEB verslo augimo programa

01:37:23

OfiSPA – vieta dirbti ir nepavargti

Video

07:19
26:48
03:08

15min metų knygų rinkimai

Esports namai

URBAN˙/

Grožio programa 360°

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie 15min