Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 rugpjūčio 24d. 10:04

Nevyriausybinės organizacijos: maždaug pusė sieną kertančių migrantų – moterys ir vaikai

Migrantai atvežti į Rūdninkų poligoną
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr. / Migrantai atvežti į Rūdninkų poligoną
Tarp migrantų, šiuo metu esančių įvairiose sulaikymo ir apgyvendinimo vietose Lietuvoje, beveik trečdalis – moterys (29 proc.), apie ketvirtadalis – nepilnamečiai vaikai (26 proc.), rodo Lietuvos statistikos departamento duomenys. Tarp jų – nemažai pažeidžiamų asmenų: moterų su vaikais, besilaukiančių moterų, nelydimų nepilnamečių, žmonių su negaliomis. Reaguodamos į migrantų krizę, devynios nevyriausybinės organizacijos ir beveik 300 savanorių sujungė savo jėgas ir kviečia aukoti, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Tarp organizacijų – Lietuvos Raudonasis Kryžius, Lietuvos Caritas, Maltiečiai, „Maisto bankas“, Lietuvos skautija, Menų agentūra „Artscape“, „Gelbėkit vaikus“, „Diversity Development Group“, Pabėgėlių taryba.

„Matome, jog tarp atvykstančių migrantų – nemažai pažeidžiamų asmenų. Šie žmonės yra atvykę su minimaliu kiekiu daiktų, neretai sieną kerta tiesiog basi. Taip pat dalis žmonių turi sveikatos problemų. Tam, kad būtų užtikrinti baziniai humanitariniai šių asmenų poreikiai, kai jų judėjimo laisvė yra apribota, reikia pasirūpinti higienos priemonėmis, sezoną atitinkančiais drabužiais, specialiu maistu vaikams ir kūdikiams bei kitomis būtinomis priemonėmis“, – teigia Lietuvos Raudonojo Kryžiaus vadovė Kristina Meidė.

Nevyriausybinės organizacijos jau trečią mėnesį reguliariai lankosi užsieniečių sulaikymo bei apgyvendinimo vietose ir stengiasi atliepti elementarius pažeidžiamiausių žmonių poreikius. 35-iose užsieniečių sulaikymo ir apgyvenimo vietų visoje Lietuvoje nevyriausybinės organizacijos teikia humanitarinę pagalbą, rūpinasi, kad migrantai turėtų būtiniausius daiktus, vaistus, higienos priemones, vykdo atvykėlių stebėseną, gelbsti susisiekiant su artimaisiais. Dalyje stovyklų taip pat užtikrinama, kad būtų vandens ir maisto.

„Joks žmogus, o ypač vaikas ar specialius poreikius turintis asmuo, neturi kentėti alkio. Todėl vos tik prasidėjus migrantų krizei, „Maisto bankas“ suskubo ištiesti pagalbos ranką užtikrinant papildomo, o atskirais atvejais ir vienintelio tądien, maisto tiekimą migrantams užkardose ar kitose apgyvendinimo vietose“, – sako „Maisto banko“ direktorius Simonas Gurevičius.

Pasak Lietuvos Caritas vadovės Deimantės Bukeikaitės, migrantų maitinimas – tikrai ne vienintelis iššūkis, su kuriuo dabar susiduria valstybė: „Tikime, jog sujungę nevyriausybinių organizacijų pajėgas galėsime efektyviausiai prisidėti prie neteisėtos migracijos krizės suvaldymo visose srityse“.

Šiais metais Lietuvos-Baltarusijos sieną neteisėtu būdu kirto per 4000 migrantų. Didžioji dalis atvykusių yra iš Irako (beveik 2800 žmonių). Taip pat nemažai atvykusiųjų iš Kamerūno, Sirijos, Irano, Rusijos ir Afganistano.

Prisidėti gali kiekvienas

Nors šioje sudėtingoje situacijoje nevyriausybinės organizacijos vis dažniau sulaukia visuomenės bei verslo pagalbos, materialinės ir fizinės paramos pažeidžiamiausių žmonių baziniams poreikiams vis dar stinga.

Visuomenei, verslui ir kitoms organizacijoms prisidėti galima keliais būdais – skiriant lėšas, aukojant migrantams reikalingus daiktus arba savanoriaujant.

Už lėšų rinkimą visų susibūrusių nevyriausybinių organizacijų vardu atsakingas Lietuvos Raudonasis Kryžius. Visos surinktos lėšos bus skiriamos pirmojo būtinumo higienos priemonėms, pieno mišiniams bei kitiems kūdikių ir vaikų produktams, aprangai šaltajam sezonui bei pagalbos organizavimui.

Aukoti higienos reikmenis, rankšluosčius, patalynę galima per Lietuvos Raudonąjį Kryžių arba Lietuvos Caritą. Ilgalaikio galiojimo maisto produktus – per „Maisto banką“. Savanorius kviečia prisijungti Lietuvos Raudonasis Kryžius, Lietuvos Caritas, Maltiečiai, „Maisto bankas“ ir menų agentūra „Artscape". Daugiau informacijos apie visas pagalbos galimybes ieškokite čia.

Susibūrusios devynios nevyriausybinės organizacijos taip pat startavo su komunikacine kampanija „Žmogiškumas – svarbiausia“. Ši kampanija skirta ne tik visuomenę paskatinti prisidėti prie problemos sprendimo materialiai, bet ir keisti nusistovėjusias nuostatas ir baimes atvykusių žmonių atžvilgiu.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

„Pranešimas spaudai“ – tai naujienų agentūrų, juridinių ir fizinių asmenų sukurti bei platinami pranešimai apie paslaugų, gaminių, įmonių ar įstaigų naujienas ir pan. Spręsdama dėl turinio publikavimo UAB „15min“ atsižvelgia į informacijos aktualumą, naudą visuomenei, viešąjį interesą. Už šio turinio skelbimą UAB „15min“ nėra atlyginama. Redakcija turi teisę pranešimus redaguoti, trumpinti, papildyti, šalinti tekste esančias nuorodas ir pavadinimus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Tausokime maistą kartu

Susigrąžink gyvenimo spalvas

Video

14:52
00:26
00:21

Esports namai

Kiekvienas gali

Maistas

URBAN˙/

Grožio programa 360°

Parašykite atsiliepimą apie 15min