Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Numatoma dėl krizės atsisakyti regionų kultūros plėtros programos

Pinigai
Algirdo Kubaičio/BFL nuotr. / Pinigai
Šaltinis: BNS
0
Skaitysiu vėliau
A A

Kultūros ministerija siūlo atsisakyti Regionų kultūros plėtros 2008-2012 metų programos, nes jos įgyvendinimas viršytų valstybės biudžeto galimybes.

Programa panaikinama esą ir dėl to, kad nelikus apskričių viršininkų administracijų programa neteko vieno iš svarbiausių įgyvendintojų.

Kultūros ministerijos Regionų kultūros skyriaus vedėja Irena Seliukaitė BNS aiškino, kad programos naikinimas nereiškia didelių pasikeitimų regionų kultūros politikoje.

„Negalima sakyti, kad sužlugo regionų kultūros plėtra naikinant šitą nutarimą, nes pagrindiniai darbai yra padaryti“, – aiškino ji.

Pagal siūlomą naikinti programą buvo numatyta už 3 mln. litų steigti kompiuterizuotas darbo vietas kultūros įstaigų darbuotojams ir lankytojams, planuota svarstyti galimybę rengiant valstybės investicijų programas 1,6 mln. litų skirti Lietuvos kultūros darbuotojų tobulinimosi centro ir Lietuvos liaudies kultūros centro materialinei bazei atnaujinti.

Taip pat po 1 mln. planuota atseikėti muziejų eksponatų restauravimo priemonėms ir medžiagoms įsigyti bei regioninių kultūros įstaigų, nevyriausybinių organizacijų vykdomų kultūros puoselėjimo, etnokultūros ir paveldo išsaugojimo ir populiarinimo projektams iš dalies finansuoti.

„Visos šitos programos, iki šiol tvirtintos Vyriausybės, turėjo magišką eilutę, kad finansai joms skiriami kiekvienos vykdančios institucijos metų biudžeto asignavimuose. 2009 metais dar turėjome keletą tūkstančių litų projektų vykdymui, 2010 metais – nulis biudžete šitai programai įgyvendinti, 2011 metams taip pat nulis numatomas“, – teigė I.Seliukaitė.

Tačiau ji teigia, kad dalis priemonių, pavyzdžiui, darbo vietų kompiuterizavimas, įgyvendinta iš Europos Sąjungos lėšų, dalis priemonių perkelta į kitas programas.

„Eksponatų restauravimui patvirtinta atskira programa, veikianti savarankiškai. Kitas skyrius kuruoja eksponatų restauravimo programą – tiek, kiek gauna pinigėlių, tokiomis apimtimis ji ir vyksta. Neįvykdytos priemonės perkeltos į kitas sukurtas programas, kad kitąmet neatsirastų vakuumas“, – teigė Kultūros ministerijos atstovė, tačiau ji taip pat pripažino, kad „kai turime tokį biudžetą, tai daug gražių norų gali pasibaigti“.

„Nėra tragedijos, regioninė kultūros politika nesustoja, nes yra veikiančių kitų programų – yra patvirtinta Etninės kultūros plėtros programa, kuri siaurą dalį tik apima, bet formuojant regionų identitetą yra į ką atsiremti. Yra paveldo daugybė programų, nacionalinė turizmo plėtros programa, kitų institucijų ir žinybų parengti teisės aktai, kurie lygiai taip pat veikia regionuose“, – tikino I.Seliukaitė.

Į Vyriausybės ketvirtadienio posėdžio darbotvarkę įtrauktame Kultūros ministerijos parengtame siūlyme naikinti programą numatyta, kad naują Regionų kultūros plėtros programą kultūros ministro patvirtinta darbo grupė turėtų parengti iki 2011 metų gruodžio 1 dienos. Esą būtent naujasis dokumentas turėtų įgyventinti Lietuvos kultūros politikos kaitos gaires, kurias Seimas patvirtino šių metų birželį.

Nauja programa esą bus kitokia nei buvusios iki šiol.

„Atostogoms baigiantis formuosime darbo grupę ir pradėsime teorinius seminarus iškelti problemoms, kokią tą regionų politiką nori valstybė formuoti. Iš tiesų valstybė turės prisiimti didelius įsipareigojimus – regionų politika yra su lėšomis ateinantis dalykas, o ne tik ideologinės programos“, – įsitikinusi Kultūros ministerijos atstovė.  

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min