Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Nuo kitos savaitės Lietuvos piliečiai į JAV galės vykti be vizų

Vizos
„Photos.com“ / Vizos
Šaltinis: 15min
0
A A

Lietuvos piliečiai turintys biometrinius pasus nuo pirmadienio gali vykti į Jungtines Valstijas naudodamiesi naująja bevizio režimo tvarka.

Kaip BNS sakė JAV ambasados Vilniuje vicekonsulė Michele Hoyt, pagal naująją tvarką į JAV be vizos gali vykti Lietuvos piliečiai užregistravę elektroninėje leidimo keliauti sistemoje (ELKS) ir gavę teigiamą atsakymą.

Naujoji bevizio režimo tvarka nepanaikina iki šiol galiojančios vizų tvarkos. Nuo lapkričio 17-osios įsigaliojus leidimams lankytis JAV be vizų, keliauti už Atlanto galima bus ir su viza, ir be jos – piliečiai galės rinktis, kuri tvarka jiems patogesnė.

Vicekonsulės teigimu, iš besikreipiančiųjų į ambasadą dėl kelionės į JAV maždaug pusė prašo vizos, o kita pusė – leidimo keliauti be vizos.

Bevizis režimas skirtas tiems Lietuvos piliečiams, kurie Jungtinės Valstijose ruošiasi vienu kartu prabūti ne ilgiau nei 90 dienų verslo reikalais ar turistaudami. Be to, norint keliauti be vizos būtinas biometrinis pasas, išduotas po 2006-ųjų rugpjūčio 28-osios. Leidimas keliauti be vizos galios dvejus metus arba iki paso galiojimo pabaigos.

Bevizis režimas skirtas tiems Lietuvos piliečiams, kurie Jungtinės Valstijose ruošiasi vienu kartu prabūti ne ilgiau nei 90 dienų verslo reikalais ar turistaudami.

Tiems, kurių pasas išduotas anksčiau nei 2006-ųjų rugpjūtį, reikės arba pasidaryti naują pasą, arba prašyti vizos. Pastarajai gauti biometrinis pasas nereikalingas, kaip kad buvo iki šiol.

Tuo metu tie, kurie nori išbūti JAV ilgiau nei 90 dienų, taip pat planuojantieji ten dirbti, stažuotis, mokytis, dalyvauti mainų programoje, vykti kaip atlikėjai ir panašiai, be vizos nebus įleidžiami. Turint vizą bus leidžiama išbūti JAV iki 6 mėnesių, be to, viza paprastai galioja ilgiau nei leidimas keliauti - iki 10 metų.

Norint pasinaudoti beviziu režimu, pirmiausia reikės užpildyti anketą internete – tinklapyje https://esta.cbp.dhs.gov arba radus nuorodą į šį tinklapį JAV ambasados svetainėje. Čia teks pateikti tokius duomenis kaip kelionės tikslas, paso duomenys, atvykimo į JAV reisas, buvimo JAV adresas ir panašiai. Kai kuriuos duomenis bus galima pakeisti vykstant į JAV nebe pirmą kartą per dvejus metus su tuo pačiu leidimu. Kol kas registracija yra nemokama, ir artimiausiu metu jos apmokestinti neplanuojama.

Nors registruotis ELKS sistemoje galima dieną prieš išvykstant, ambasados darbuotojai siūlo užpildyti anketą kuo anksčiau. Anot jų, geriausia tai daryti dvi savaitės iki planuojamo išvykimo, kadangi gali atsitikti taip, kad reikės palaukti atsakymo, o gavus neigiamą, skirti laiko vizai gauti.

Užpildžius anketą, reikės laukti atsakymo. Vicekonsulės teigimu, dažniausiai leidimas keliauti išduodamas, ir daugeliu atvejų jo ilgai laukti netenka. Tačiau kartais atsakymas gali būti neigiamas arba užtrukti keletą dienų.

Gavus neigiamą atsakymą, naują elektroninę paraišką galima bus pildyti po 10 dienų. Tačiau ambasados darbuotojai pataria tai daryti tik tuo atveju, jei pilietis mano, kad jo atveju įsivėlė klaida, ir leidimas jam turėtų būti suteiktas. Anot jų, Lietuvos gyventojai neturėtų piktnaudžiauti programa ar bandyti ją apeiti. Gavus neigiamą atsakymą iš elektroninės sistemos, paliekama teisė prašyti vizos.

Tuo metu gautas teigiamas atsakymas savaime neužtikrins, jog keliautojas bus priimtas už Atlanto – lemiamą sprendimą ties JAV siena priims Muitinės ir sienų apsaugos tarnybos pareigūnas, kuris atvykėlį dėl kokių nors priežasčių galės išsiųsti atgal.

Be Lietuvos į JAV vizų atsisakymo programą, kurioje šiuo metu dalyvauja 27 šalys, daugiausia – iš Vakarų Europos, taip pat įtrauktos Latvija, Estija, Vengrija, Čekija, Slovakija ir Pietų Korėja.

Lietuva vienašališkai panaikino vizų režimą JAV piliečiams 1994 metais.
 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min