TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Nuotykius gatvėje skatina pamiršti kariška stovykla

Akimirka iš stovyklos „Šaunuolis“
Vilniaus sveiko miesto biuro nuotr. / Akimirka iš stovyklos „Šaunuolis“
Šaltinis: 15min
0
A A

Šią vasarą be tikslo sostinės gatvėmis besišlaistančių ir nuotykių ieškančių vaikų bus mažiau. Socialiai remtinus ir rizikos grupių moksleivius sukvietė patriotinio ugdymo bei sveikatingumo stovykla „Šaunuolis“. Stovykla įsikūrė Pabradėje, Lietuvos kariuomenės centriniame poligone prie Varnakio ežero.

Vilniaus miesto savivaldybė, besirūpindama socialiai remtinų ir rizikos grupių vaikų ir jaunimo vasaros poilsiu, šiemet jau aštuntą kartą pasirašė bendradarbiavimo sutartį su Krašto apsaugos ministerija.

Vilniaus sveiko miesto biuro nuotr./Akimirka iš stovyklos „Šaunuolis“
Akimirka iš stovyklos „Šaunuolis“

Generolo Adolfo Ramanausko kovinio rengimo centre stovyklą „Šaunuolis“ organizuoja Vilniaus sveiko miesto biuras. Stovykla yra nemokama ir skirta socialiai remtiniems ir rizikos grupės vaikams, viena pamaina trunka 5 dienas. Čia iki liepos 23 dienos ilsėsis ir pramogaus iki 400 vaikų, kuriems 12–18 metų.

Pernai stovykloje „Šaunuolis“ birželio–liepos mėnesiais ilsėjosi 450 rizikos grupių bei socialiai remtinų šeimų vaikai. Stovykloje vykdant socializacijos programas dalyvavo ir romų bendruomenės vaikai, jaunimas iš Vilniaus socializacijos centro ir Vilniaus „Gilės“ vaikų globos namų.

Šios stovyklos yra populiarios ir naudingos vaikams bei jaunimui, nes jie turi puikią galimybę susipažinti su karių gyvenimo būdu: gyvena kariškose palapinėse, valgo kareivišką maistą, važinėjasi karine technika, susipažįsta su ginklais.

Bus šaunu, jei nors vieną stovyklautoją patrauks kariškas gyvenimo būdas ir jis pasirinks kario kelią.

Kiekvienos pamainos metu moksleiviai mokosi sveikos gyvensenos pagrindų, grūdinasi, sportuoja. Kasdienės rikiuotės, savo šalies vėliavos pagerbimas ir žygiai lavina savitvardą ir drausmę.

Kiekvieną vasarą į Vilniaus gatves pabyra apie 90 tūkst. moksleivių. Kai kuriuos iš jų sunku kuo nors sudominti. „Bus šaunu, jei nors vieną stovyklautoją patrauks kariškas gyvenimo būdas ir jis pasirinks kario kelią. Juk dažnai rizikos grupėms priklausančiose šeimose nėra kam patarti ir padėti vaikui susiorientuoti renkantis gyvenimo kelią“, – sakė Pabradės poligono viršininkas kapitonas Mindaugas Spėčius. Jis pastebėjo, kad vietoje nenustygstančius stovyklautojus itin gerai drausmina kariškos uniformos, todėl rūpesčių dėl drausmės čia nekyla.

„Iš tiesų vaikai yra geri, tik reikia juos sudominti ir užimti“, – pritarė vienas stovyklos vadovų –Georgijus Bagašvilis, Vilniaus pedagoginio universiteto studentas. Šio universiteto studentai stovyklose talkina ne vienerius metus.

Idėja organizuoti stovyklas gimė 2000 metais, kai Vilniaus sveiko miesto biuras kartu su Krašto apsaugos savanorių pajėgų 8–osios rinktinės kariais suorganizavo pirmąją nedidelę stovyklą majoro Vytauto Bulvyčiaus mokymo centre Aukštadvaryje. Ši stovykla buvo skirta paskatinti įvairiuose konkursuose nugalėjusius moksleivius.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 1 Vaikas
Parašykite atsiliepimą apie 15min