Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Nutarta reguliariai peržiūrėti teisės aktų poveikį ir taisyti pastebėtas klaidas

Šaltinis: 15min
0
A A

Vyriausybė pritarė Teisingumo ministerijos pateiktam nutarimo projektui, kuriuo kuriama sistema, pagal kurią periodiškai būtų peržiūrimi svarbiausi teisės aktai. Nustačius, kad teisės akto galiojimas sukelia neigiamų pasekmių, kurios nebuvo numatytos jį priimant, teisės aktas būtų taisomas.

Vyriausybė, Teisingumo ministerijos siūlymu, kartą per ketvirtį tvirtins teisės aktų sąrašą, paskirtų jų peržiūrą atlikti turinčias institucijas, nustatytų terminus. Teisės aktų sąrašai bus sudaromi atsižvelgiant į teisės aktais reguliuojamų visuomenės santykių svarbą, jų problematiškumą, aktualumą bei kitas svarbias aplinkybes. Pasiūlymus dėl teisės aktų įtraukimo į sudaromą sąrašą atitinkamai institucijai nuolat galės teikti valstybės institucijos ir kiti suinteresuoti asmenys, praneša Vyriausybės spaudos tarnyba.

Teisės aktus peržiūrėti bus patikėta ministerijoms pagal kompetenciją, kurios prireikus galės pasitelkti ir nepriklausomus ekspertus. Visą informaciją apie atliekamą teisės akto stebėseną ir rezultatus, peržiūrą atliekanti institucija turės skelbti savo interneto tinklalapyje, kad suinteresuoti asmenys galėtų pateikti pastabų bei pasiūlymų ar susipažinti su įvertinimo išvadomis.

Teisės aktų peržiūros sistemą koordinuojanti Teisingumo ministerija apibendrins stebėsenos rezultatus ir kasmet iki kovo 1 dienos pateiks metinę ataskaitą, su kuria internete galės susipažinti ir visi suinteresuoti asmenys bei institucijos.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min