Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2012 sausio 5d. 15:14

OMON‘o byla Vilniuje: teismas perkvalifikavo įtarimus Boleslavui Makutynovičiui ir Vladimirui Razvodovui

87 milijonus litų kainavęs prokuratūros pastatas.
Sauliaus Chadasevičiaus / 15min nuotr. / Generalinės prokuratūros pastatas
Perkvalifikuoti įtarimai buvusiems sovietų omonininkams.

Vilniaus miesto 1-asis apylinkės teismas patenkino Vilniaus apygardos prokuratūros prašymą baudžiamojoje byloje dėl SSSR Vidaus reikalų ministerijos Vidaus kariuomenės Vilniaus Ypatingos paskirties milicijos būrio, vadinamojo OMON‘o, įvykdytų nusikaltimų prieš Lietuvos Respubliką.

Teismas Boleslavą Makutynovičių ir Vladimirą Razvodovą pripažino įtariamaisiais pagal Baudžiamojo kodekso 100 str. (Tarptautinės teisės draudžiamasis elgesys su žmonėmis), 103 str. 1 d. (Tarptautinės humanitarinės teisės saugomų asmenų žalojimas, kankinimas ar kitoks nežmoniškas elgesys su jais) ir 24 str. 4 d. (Bendrininkavimas ir bendrininkų rūšys).

Lietuvos Respublikos tarptautinės sutartys už nusikaltimus žmoniškumui ir karo nusikaltimus numato atsakomybę, jiems netaikomas senaties terminas.

„Naujosios Baudžiamojo proceso pataisos sudaro sąlygas perduoti teismui bylas, kuriose itin pavojingus nusikaltimus, numatytus tarptautinėse sutartyse, padarę užsienio valstybių piliečiai slapstosi nuo teisingumo, nes kitos šalys naudojasi galimybe neišduoti jų Lietuvai. Naujosios pataisos leidžia tokius įtariamuosius teisti jiems nedalyvaujant“, – sako Vilniaus apygardos vyriausiasis prokuroras Ramutis Jancevičius.

Abu įtariamieji yra Rusijos Federacijos piliečiai ir minėtos šalies generalinė prokuratūra, vadovaudamasi savo Konstitucija bei kitais teisės aktais, yra atsisakiusi išduoti Lietuvai B.Makutynovičių ir V.Razvodovą.

Šiuo metu Vilniaus apygardos prokuratūra rengia Rusijos Federacijos generalinei prokuratūrai teisinės pagalbos prašymą dėl pranešimų apie įtarimus įteikimo įtariamiesiems. 

Šios ikiteisminio tyrimo teisėjo nutartys yra neskundžiamos, pažymima Generalinės prokuratūros Viešųjų ryšių skyriaus vyriausiosios specialistės Ritos Stundienės ketvirtadienį išplatintame pranešime.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Tausokime maistą kartu

Susigrąžink gyvenimo spalvas

Video

58:09
00:32
06:29

Esports namai

Kiekvienas gali

Kiekvienas gali

Maistas

15MAX

URBAN˙/

Grožio programa 360°

Parašykite atsiliepimą apie 15min