Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2021 10 26, 16:03

Opozicijai suburti koalicijos neišeina: „darbiečiai“ nori neįmanomo?

Opozicinės „darbiečių“ ir „valstiečių“ frakcijos skirtingai reaguoja į Regionų frakcijos nario Remigijaus Žemaitaičio siūlymą vienytis ir veikti kartu opozicijoje. „Valstiečiai“ – „už“, bet „darbiečiai“ norėtų, kad vienytųsi visos opozicinės frakcijos, kas esą nelabai įmanoma.
Viktoras Fiodorovas, Aušrinė Norkienė, Remigijus Žemaitaitis
Viktoras Fiodorovas, Aušrinė Norkienė, Remigijus Žemaitaitis / 15min nuotr.

Apie tai, kad opozicinėms „valstiečių“, „darbiečių“ ir Regionų frakcijoms derėtų vienytis ir išsirinkti opozicijos lyderį, R.Žemaitaitis užsiminė interviu Delfi.

Esą tai būtų naudinga bandant sulaikyti frakcijų narius, kad šie neperbėgtų į naujai suburtą Demokratų frakciją „Vardan Lietuvos“.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Remigijus Žemaitaitis
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Remigijus Žemaitaitis

„Mes, Regionų frakcija, vieno nario netekome, jei dar vienas antras patikėtų šviesiu rytojumi, vyktų judėjimas, susiformuotų Mišri grupė.

Tai nėra geras dalykas, mano manymu, protingiausia būtų Darbo, Regionų ir „valstiečių“ frakcijoms padaryti opozicijos lyderį ir turėti Valdyboje atstovą“, – svarstė R.Žemaitaitis.

„Valstiečiai“ svarstytų

Valstiečių ir žaliųjų frakcijos Seime seniūnė Aušrinė Norkienė sutiko, jog apie bendrą kelių frakcijų veikimą opozicijoje būtų galima pasikalbėti.

„Girdėjau tokį gerbiamo Remigijaus pamąstymą. Manau, kai gyvai susirinksime į Seimo posėdį, galime apie tai kalbėtis“, – 15min komentavo politikė.

Tiesa, ji suabejojo, ar veikti kartu su Regionų frakcija norės „darbiečiai“.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Aušrinė Norkienė
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Aušrinė Norkienė

„Bandėme šią kadenciją vienytis, bet truputį sudėtinga Darbo partijos frakcijai ir Regionų frakcijai susitarti. Bet gal kažkas keičiasi, gal laikas daug ką keičia“, – svarstė A.Norkienė.

„Mes esam visad už opozicijos vienijimąsi, kad opozicija turėtų opozicijos lyderį, kuris galėtų stipriau atstovauti, kad opozicijos nuomonė būtų girdima ir valdyboje“, – pridūrė ji.

Paklausta, ar „valstiečių“ frakcijoje yra signalų, jog kažkas ketintų pereiti į Demokratų frakciją, Seimo narė atsakė, kad ne.

Man tik buvo keista, kad prieš tai nariai, išeidami iš frakcijos, irgi nieko nesakė iki pat paskutinės minutės.

„Ne, tokių signalų nėra. Aš ir kolegoms sakau, kad <...> jeigu jūs ketinate [pereiti], tą garbingai ir pasakykite. Čia jokių pykčių dėl to nėra.

Man tik buvo keista, kad prieš tai nariai, išeidami iš frakcijos, irgi nieko nesakė iki pat paskutinės minutės“, – kalbėjo A.Norkienė.

Galbūt prisidėtų, jei jungtųsi visos frakcijos

Kad „darbiečių“ nuomonė dėl bendro darbo su Regionų frakcija nepasikeitė, 15min patvirtino „darbiečių“ frakcijos seniūnas Viktoras Fiodorovas.

Jau anksčiau „darbiečių“ taryba nusprendė, jog partijos frakcija Seime neturėtų dirbti koalicijoje kartu su Regionų frakcija.

„Pas mus partija yra apsisprendusi, kad su Regionų frakcija bent jau kol kas ne“, – teigė jis.

Vienytis, pasak V.Fiodorovo, turėtų visa opozicija.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Viktoras Fiodorovas
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Viktoras Fiodorovas

„Jei būtų visos opozicijos vienijimasis, partijos nuomonė galėtų gal ir pasikeisti“, – sakė jis.

„Būtų pats logiškiausias dalykas, jeigu visos opozicinės frakcijos susėstų ir susitartų, kad nė vienai frakcijai nebūtų raudonų linijų“, – pridūrė V.Fiodorovas, nors abejojo, ar tai įmanoma, nes į koaliciją nenori jungtis socialdemokratai.

Ar frakcijoje jaučiama baimė, kad kažkas perbėgs į Demokratų frakciją?

Kol kas tokių dvejonių nematau, negirdžiu.

„Ne, tokios baimės nėra, – patikino V.Fiodorovas. – Matyt, su visais šnekasi, tai normalu, jie kuria naują partiją <...>. Bet kad kažkas būtų pasakęs, kad nori išeiti, arba dvejotų partija šiandien dieną, tikrai kol kas tokių dvejonių nematau, negirdžiu.“

Opozicijos koalicija iširo

Jei „valstiečių“, „darbiečių“ ir Regionų frakcijos nuspręstų veikti kartu, jų koalicija turėtų 40 narių.

Anksčiau „valstiečių“ frakcija turėjo daugiau narių, veikė koalicijoje su „darbiečiais“, o „valstiečių“ atstovas Saulius Skvernelis ėjo opozicijos lyderio pareigas.

Valdo Kopūsto / 15min nuotr./Sauliaus Skvernelio ir kitų Seimo narių spaudos konferencija
Valdo Kopūsto / 15min nuotr./Sauliaus Skvernelio ir kitų Seimo narių spaudos konferencija

Tačiau frakcijos gretos sumenko, o opozicijos koalicija iširo, kai S.Skvernelis su kitais devyniais kolegomis iš „valstiečių“ frakcijos pasišalino ir įkūrė naują – Demokratų – frakciją.

Prie jos prisijungė ir trys atstovai iš Mišrios Seimo narių grupės, o vėliau ir parlamentaras Zigmantas Balčytis iš Regionų frakcijos.

Demokratų frakcija „Vardan Lietuvos“ dabar turi 14 narių.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min