Dabar populiaru
Publikuota: 2019 kovo 28d. 17:54

P. Auštrevičius: dėl Astravo konkretūs ES sprendimai, o ne  „planas-chuliganas“

Petras Auštrevičius Politinė reklama
Josvydo Elinsko / 15min nuotr. / Petras Auštrevičius

Vakar Europos Parlamentas balsavimu priėmė reglamentą dėl finansinio instrumento NDICI (Kaimynystės, vystomojo ir tarptautinio bendradarbiavimo priemonės), kuriame liberalo Petro Austrevičiaus iniciatyva buvo įtvirtinta nuostata, kad ES finansinė parama trečiosioms šalims bus skiriama priklausomai nuo tos šalies bendradarbiavimo su ES pobūdžio ir atvirumo branduolinės saugos klausimu.

Šis reglamentas darys tiesioginę įtaką ES santykiams su Baltarusija.

„Tai reiškia, kad Europa su Baltarusija dėl Kremliaus statomos ir vis ramstomos atominės elektrinės bendraus pagal labai aiškius ir griežtus principus. Tai leidžia pagrįstai tikėtis, kad ES finansavimas Baltarusijai nebus skirtas, jei Minskas nenutrauks Kremliaus rankomis ir pinigais kylančio monstro statybų. Visi puikiai žinome, kad šis atominis projektas arba avantiūra pripažinta nesaugia tarptautiniu lygmeniu“, – sako P. Auštrevičius.

Jo teigimu, Baltarusija negalės tikėtis ES finansinės paramos bet kokia forma, kol neįsileis į Astravą ES ekspertų grupės ir nepaisys jų pateiktų rekomendacijų.

Saugus Astravas bus tik uždarytas Astravas.


„Saugus Astravas bus tik uždarytas Astravas. Ne atominis, ne dujomis ar malkomis kūrenamas“, – pabrėžia P. Auštrevičius.

Pasak P. Auštrevičiaus, kad EP sprendimai imtų veikti realybėje, dabar būtina, kad S. Skvernelio Vyriausybė ir jos ministrai inicijuotų ir priimtų atitinkamus sprendimus ES šalių Vyriausybių lygmenyje – ES Taryboje.

„Tam reikia dabar ir kuo greičiau sėsti su ES lyderiais prie derybų stalo, telkti koaliciją ir pasiekti, kad tas naujasis Europos Sąjungos NDICI reglamentas būtų priimtas su visomis Lietuvai gyvybiškai svarbiomis nuostatomis dėl branduolinio saugumo. Jei ES Vyriausybės kartu to nepadarys, galutinio rezultato nepamatysime“, – sako P. Auštrevičius.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

02:14
08:43

Metas rinktis

Atradimai virtuvėje

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min