2 už 1 kainą. Vieną prenumeratą perkate, antrą dovanojate!
Prenumeruoti
2019 03 28

P. Auštrevičius: dėl Astravo konkretūs ES sprendimai, o ne  „planas-chuliganas“

Vakar Europos Parlamentas balsavimu priėmė reglamentą dėl finansinio instrumento NDICI (Kaimynystės, vystomojo ir tarptautinio bendradarbiavimo priemonės), kuriame liberalo Petro Austrevičiaus iniciatyva buvo įtvirtinta nuostata, kad ES finansinė parama trečiosioms šalims bus skiriama priklausomai nuo tos šalies bendradarbiavimo su ES pobūdžio ir atvirumo branduolinės saugos klausimu.
Petras Auštrevičius Reklama
Petras Auštrevičius / Josvydo Elinsko / 15min nuotr.

Šis reglamentas darys tiesioginę įtaką ES santykiams su Baltarusija.

„Tai reiškia, kad Europa su Baltarusija dėl Kremliaus statomos ir vis ramstomos atominės elektrinės bendraus pagal labai aiškius ir griežtus principus. Tai leidžia pagrįstai tikėtis, kad ES finansavimas Baltarusijai nebus skirtas, jei Minskas nenutrauks Kremliaus rankomis ir pinigais kylančio monstro statybų. Visi puikiai žinome, kad šis atominis projektas arba avantiūra pripažinta nesaugia tarptautiniu lygmeniu“, – sako P. Auštrevičius.

Jo teigimu, Baltarusija negalės tikėtis ES finansinės paramos bet kokia forma, kol neįsileis į Astravą ES ekspertų grupės ir nepaisys jų pateiktų rekomendacijų.

Saugus Astravas bus tik uždarytas Astravas.


„Saugus Astravas bus tik uždarytas Astravas. Ne atominis, ne dujomis ar malkomis kūrenamas“, – pabrėžia P. Auštrevičius.

Pasak P. Auštrevičiaus, kad EP sprendimai imtų veikti realybėje, dabar būtina, kad S. Skvernelio Vyriausybė ir jos ministrai inicijuotų ir priimtų atitinkamus sprendimus ES šalių Vyriausybių lygmenyje – ES Taryboje.

„Tam reikia dabar ir kuo greičiau sėsti su ES lyderiais prie derybų stalo, telkti koaliciją ir pasiekti, kad tas naujasis Europos Sąjungos NDICI reglamentas būtų priimtas su visomis Lietuvai gyvybiškai svarbiomis nuostatomis dėl branduolinio saugumo. Jei ES Vyriausybės kartu to nepadarys, galutinio rezultato nepamatysime“, – sako P. Auštrevičius.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Keliautojas ekstremalas Karolis Mieliauskas: ekspedicijose kas nors iš komandos narių visuomet peršąla ar kokia infekcija užsikrečia, o aš vis „išsisuku“
Reklama
Breketai ar kapos? Patikimiausi dantų tiesinimo būdai
Reklama
Stogas be saugos elementų – lyg automobilis be saugos diržų
Reklama
Pagal vėžio gydymą Vidurio Europos ir Baltijos šalys vis dar atsilieka nuo Vakarų Europos
Parašykite atsiliepimą apie 15min