Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 lapkričio 18d. 15:54 , Atnaujinta: 2021 lapkričio 18d. 18:22

R.Liubajevas: „Neteisėti migrantai labai noriai visi grįžta į Baltarusiją“

Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) vadas Rustamas Liubajevas sako, kad padaugėjus migrantų Dieveniškių ruože, paprašyta kariškių pagalbos. Anot jo, nepaisant to, kad situacija prie sienos įtempta, agresijos iš baltarusių pareigūnų ir migrantų nejaučiama, pastarieji esą „labai noriai visi grįžta į Baltarusiją“.

Ketvirtadienį R.Liubajevas žurnalistams sakė, kad, pavyzdžiui, visi praėjusią parą į Lietuvą bandę atvykti migrantai tai bandė padaryti šiame ruože.

„Per paskutinę savaitę padaugėjo atvejų, kai Baltarusijos teisėsaugos institucijų atstovai jėga stumia neteisėtus migrantus Gintaro Žagunio užkardos ruože“, – žurnalistams ketvirtadienį sakė pasieniečių vadas.

„Tokių grupių buvo ir šiandien. Reaguodami į tokią situaciją mes aktyvavome bendradarbiavimo su kariuomene ir kitomis institucijomis planą, buvo dislokuotos papildomos pajėgos“, – pranešė VSAT vadas.

Spaudos konferencija vyko Vilniaus pasienio rinktinės Gintaro Žagunio užkardoje Dieveniškėse. VSAT teigimu, šioje teritorijoje pastaruoju metu padidėjo iš Baltarusijos pusės stumiamų migrantų srautas.

Spaudos konferencijoje VSAT vadas sakė, kad vykstant į šį ruožą buvo galima pastebėti kariškių koloną.

„Siena kontroliuojama sustiprintu režimu“, – sakė jis. Anot pareigūno, čia įrengiamas fizinis barjeras ir sienos stebėjimo sistema.

Kinologas nesuvaldė šuns

R.Liubajevo teigimu, šiuo metu prie Dieveniškių ruožo iš Baltarusijos pusės yra viena migrantų grupė.

Paklaustas apie situaciją, kai pasieniečių kinologo šuo kando migrantui, R.Liubajevas sakė, jog pasitaiko, kad šeimininkas nesuvaldo šuns ir šis gali įkąsti žmogui.

„Būna atvejų, kai ir vaiką sudrasko. Tiesiog mūsų kinologas nesuvaldė šuns, jis puolė, na, ir įkando“, – sakė jis, tačiau pabrėžė, kad medikų pagalbos neprireikė.

Įtampa, anot jo, pasienyje didelė, tačiau panašių atvejų nėra daug, agresijos iš migrantų ar Baltarusijos pareigūnų nepastebima.

„Neteisėti migrantai labai noriai visi grįžta į Baltarusiją“, – aiškino jis, pabrėžęs, kad migrantai nori patekti prie Baltarusijos-Lenkijos sienos arba net reiškia norą grįžti į kilmės šalį.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

SEB verslo augimo programa

01:16:45
47:36

Video

01:31
01:42
45:27

Adventur 2022

Maistas

URBAN˙/

Tik prenumeratoriams
Parašykite atsiliepimą apie 15min