Dabar populiaru
Publikuota: 2010 sausio 8d. 14:29

Pagrindinė šalies Kalėdų eglė virs biokuru

Kalėdų eglė Katedros aikštėje
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Kalėdų eglė Katedros aikštėje

Šeštadienį bus nupuošta pagrindine Lietuvos Kalėdu egle vadinama sostinės Katedros aikštėje stovėjusi žaliaskarė. Ji kaip ir kitos vilniečių namuose stovėjusios eglutės pateks į akcijos „Kalėdinė eglutė – namų šilumai“ konteinerį.

Jau ketvirtus metus rengiamą akciją inicijuoja Lietuvos biomasės energetikos asociacija LITBIOMA bei komunalinių paslaugų ir ekologijos verslo bendrovė “Ecoservice”, teigiama pranešime spaudai.

17 metrų aukščio Kalėdų eglė, atkeliavusi iš Šalčininkų ir Vilniaus rajonų paribio, Katedros aikštėje šiemet stovėjo keturias savaites. 6000 smulkių lempelių, 720 blyksių, 550 geltonų ir raudonų eglę puošusių žaislų keliaus į sandėlį.

„Eglutė bus supjaustyta, o bendrovė „Ecoservice“ nuveš ją į biokuro gamybos ir ekologijos verslo įmonės „Bionovus“ aikštelę. Ten iš visų vilniečių, Trakų, Lentvario, Varėnos bei Širvintų gyventojų suneštų eglučių bus pagamintas ekologiškas biokuras. Juo “Vilniaus energija” šildo gyventojų namus,“ – sakė „Ecoservice“ generalinis direktorius Saulius Budrevičius.

Iki šiol Katedros aikštėje stovėjusių „gyvų“ eglučių kamienai būdavo panaudojami malkoms, o šakos keliaudavo į sąvartyną. Vienais metais kamienas buvo supjaustytas ir padovanotas eglės puošimo rėmėjams. Biokurui pagrindinė šalies eglė naudojama pirmą kartą.

Akcijos lipdukais „Kalėdinė eglutė– namų šilumai“ pažymėti „Ecoservice“ konteineriai iki sausio 14 dienos vakaro stovės prie didžiųjų prekybos tinklų ir daugiabučių namų kiemuose. Šiemet akcija, raginanti prasmingai panaudoti po Kalėdų nupuoštus medelius, vyksta ir Klaipėdoje, Lentvaryje, Širvintose, Šilutėje,Trakuose bei Varėnoje.

 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Ypatingos

02:14
08:43

Metas rinktis

Atradimai virtuvėje

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min