Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Pajūryje viešės šešėlių teatras

Šešėlių teatras iš Gruzijos yra pastatęs apie 60 spektaklių.
Organizatorių nuotr. / Šešėlių teatras iš Gruzijos yra pastatęs apie 60 spektaklių.
Šaltinis: Laikraštis „15 minučių“
0
A A

Ketvirtadienį Klaipėdos dailės parodų rūmuose lankysis Lietuvoje gastroliuojantis gruzinų šešėlių teatras „Budrugana Gagra“.

Jam vadovauja legendinis Gruzijos aktorius ir režisierius prof. Gela Kandelakis. Su unikalia programa į Lietuvą kartu su aktoriais jis atvyko pirmą kartą.

Lietuvos kultūros atašė Gruzijoje ir Ukrainoje dr. Gabrielė Žaidytė „Budrugana Gagra“ teatrą atvykti į Lietuvą kvietė ne vienerius metus. „Tačiau žinant ypač aukštą jų moralinių vertybių kartelę – vaidinti tiems, kurie teatrą mato galbūt pirmą ir paskutinį kartą, o ne tiems, kurie yra pertekę kultūros ir liaupsių – prisikviesti šiuos unikalius talentus nebuvo lengva. Savo šalyje jie vaidina ten, kur nevažiuoja beveik niekas ir teikia džiaugsmo tiems, kurie teatro daugiau gal niekada ir nematys“, – pasakojo gruzinų rankų šešėlių teatro gastrolių Lietuvoje iniciatorė dr. G.Žaidytė.

1991 metais Gruzijos šešėlių teatras su didžiuliu pasisekimu dalyvavo tarptautiniame festivalyje „Les Semaines De La Marionette A Paris“ (Paryžiuje), vėliau, sėkmingai rodė spektaklius įvairiuose tarptautiniuose Gruzijoje vykusiuose festivaliuose, taip pat tarptautinį pripažinimą pelnė ir Gruzijos vardą garsino tarptautiniame lėlių teatrų festivalyje „Puppetry`93“ JAV. Jų repertuare šiuo metu yra jau 60 spektaklių.

Šešėlių teatras Klaipėdos dailės parodų rūmuose pasirodys ketvirtadienį, 19 val., Palangos kultūros centre „Ramybė“ – penktadienį, 19 val.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min