Dabar populiaru
Publikuota: 2009 balandžio 30d. 08:22

Pamario istorijos žvejų dainose

Dauguma ansamblio šokėjų yra baigę M.K.Čiurlionio menų mokyklą.
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Dauguma ansamblio šokėjų yra baigę M.K.Čiurlionio menų mokyklą.

Kaip skamba žvejų dainos, turbūt geriausiai žino klaipėdiečiai, tačiau jas galima išgirsti ir Vilniuje – repetuojant valstybiniam dainų ir šokių ansambliui „Lietuva“, pas kurį mes užsukome į svečius.

Ansamblis „Lietuva“, vienintelis Lietuvoje, remiamas valstybės, kitąmet jau švęs solidų 70-ies metų jubiliejų. Jo patalpos – tarsi gyva kolektyvo istorija – kostiuminėje kabo naujausi ir senesni šokėjų, choristų kostiumai, o rekvizito sandėlis, kolektyvo vadinamas „klumpių sandėliu“ slepia gausią įvairiausių dydžių tautinių batų ir klumpių kolekciją.

Bet įdomiausia vyksta repeticijų salėje, kur šiuo metu artistai, padedami vadovų bene kasdien repetuoja ir tobulina naujausią savo muzikinį-choreografinį spektaklį „Žvejų dainos“. Jame atsiskleidžia turtingi Lietuvos pamario krašto papročiai, o idėja kurti tokį spektaklį kilo ansamblio meno vadovui Giedriui Svilainiui.

Nors repeticijų salėje ir nematyti didžiulių dekoracijų (jos čia netilptų), tačiau viena bendra spektaklio idėja virstantys šokėjai, choristai ir orkestras atrodo įspūdingai. Scenoje vienu metu pasirodo apie 60 artistų. „Sudėtingiausia tris atskiras žmonių grupes šokėjus, chorą ir orkestrą sujungti į vieną visumą. Čia nei opera, nei baletas, todėl negalime nukrypti į tuos žanrus, nors įdedame po truputėlį visko. Turime laikytis liaudies elementų, net naujovių turime įvesti labai saikingai, nes mūsų toks tautinis ansamblio veidas, mes akcentuojame folklorą ir nesidairome į modernų miesto gyvenimą“, - pasakojo ansamblio „Lietuva“ meno vadovas G.Svilainis.

Apie ką „Žvejų dainos“

Spektaklis sudomins tiek arčiau gamtos, prie jūros, tiek „ant asfalto“ užaugusius žmones, nes pamario dainos ir šokiai, taip retai skambantys koncertų salėse ir ypač retai atklystantys iki sostinės, yra labai melodingi ir gražūs. „Žvejų dainose“ kiekvienas žiūrovas nusikels į žvejų kaimelį – kuriame verda kasdienis gyvenimas. Čia Jūratė nenoromis išleidžia Marių su vyrais žvejoti į jūrą, kur juos suvilioja gražuolės, o į realybę žvejus grąžina tik juos mylinčių moterų apeigos. Tačiau gėrio ir blogio kova nentrūksta, o ją vainikuoja romantiška meilė. Spektaklyje netrūksta stiprių emocijų – ne tik meilės, bet ir laukimo, nerimo, įpinama net magijos, kuomet į mirtingųjų gyvenimą įsimaišo dangaus ar blogio jėgos.

Spektaklį „Žvejų dainos“ galima bus pamatyti Vilniuje Nacionaliniame dramos teatre gegužės 6 d. 18 va.. Po to spektaklis bus rodomas gegužės 12 d. 18 val. Klaipėdos Muzikiniame teatre.
 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min