Dabar populiaru
Publikuota: 2019 gruodžio 3d. 20:49

Panevėžiečiai sunerimo: kiek teks mokėti už iš čiaupų tekantį drumzliną vandenį

Geriamo vandens čiaupas
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Geriamo vandens čiaupas

Panevėžio miesto vakarinės dalies gyventojams nuo lapkričio 28 dienos iš čiaupų teka drumzlinas vanduo. Sunerimę panevėžiečiai skambina ir rašo žinutes naujienų portalo JP redakcijai ir klausia, kodėl taip ilgai iš čiaupų bėga drumzlinas vanduo ir, kaip bus su vandens mokesčiu – reikės mokėti už vartojimui netinkamą vandenį?

Paaiškinimas aptakus

Bendrovės „Aukštaitijos vandenys“ tinklalapyje galima rasti paaiškinimą apie įvykusią vandentiekio avariją, bet apie mokesčius neužsiminta:

„Lapkričio 27 d. įvyko vandentiekio avarija – trūko magistralinis vandentiekio vamzdis Vakarinėje Panevėžio gatvėje (buv. Savitiškio g.), o dalis UAB „Aukštaitijos vandenys“ vartotojų dėl to patyrė nepatogumų – trumpam laikui buvo sutrikęs vandens tiekimas, o vėliau iš čiaupų tekėjo drumstas vanduo.

Lapkričio 29 d. buvo baigti techniniai avarijos likvidavimo darbai, o visiškas vandentiekio sistemos funkcionavimas šioje vietoje bus atkurtas pirmadienį, gruodžio 2 dieną. Vandentiekio sistemos funkcionavimas bus atkuriamas palaipsniui todėl, kad maksimaliai išvengti galimų nepatogumų – drumsto vandens patekimo vartotojams. UAB „Aukštaitijos vandenys“ atsiprašo miestiečių dėl buvusių nepatogumų ir dar galimų laikinų nepatogumų galutinai likviduojant avarijos padarinius.“

Žino, bet kalbėti negali

Tačiau bendrovės „Aukštaitijos vandenys“ informacijoje nėra paaiškinta, ar panevėžiečiams, kurių namuose iš čiaupų teka drumzlės, teks sumokėti, kaip už gerą vandenį.

Paskambinus bendrovės „Aukštaitijos vandenys“ Gamybos ir technikos skyriaus viršininkei Angelei Plančiūnaitei ir pasiteiravus, kaip bus su vandens mokesčiu ir kas turi paaiškinti, kiek teks mokėti, atsakė:

„Bendrovėje yra Ryšių su visuomene specialistas Svajūnas Mikeška. Jis teikia visą informaciją. Galėčiau paaiškinti, bet „Aukštaitijos vandenyse“ nustatyta tvarka ir į visus klausimus atsako Ryšių su visuomene specialistas.“

Pasiteiravus, kas turi panevėžiečiams, kurių namuose iš čiaupų teka drumzlinas vanduo, paaiškinti, kaip bus su vandens mokesčiu, A.Plančiūnaitė paaiškino:

„Į tuos klausimus atsako bendrovės avarinės tarnybos darbuotojai.“

Pasiūlė fiksuoti parodymus

Bendrovės „Aukštaitijos vandenys“ avarinės tarnybos specialistė naujienų portalui JP paaiškino, kaip reikia elgtis, kai iš čiaupo bėga drumzlinas vanduo ir kaip fiksuoti rodmenis.

„Reikia užfiksuoti šalto vandens rodmenys ir pranešti bendrovei „Aukštaitijos vandenys“. Nuleidus drumzliną vandenį vėl užfiksuoti skaitliuko parodymus ir juos pateikti bendrovei. Po to reikia kreiptis raštu į bendrovę ir prašyti išskaičiuoti mokestį už nenaudotą vandenį“, – paaiškino avarinės tarnybos darbuotoja ir siūlė gyventojams pakentėti, kol pradės tekėti švarus vanduo.

„Jūsų Panevėžys“/www.jp.lt
Temos: 2 Panevėžys Vanduo

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Skanumėlis

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai

Video

21:34
06:33
01:02

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min