Dabar populiaru
Publikuota: 2011 sausio 11d. 15:54

PAP: Lenkija siunčia politinį signalą Lietuvai

Sausio 13-osios įvykių minėjimas Vilniuje.
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Sausio 13-osios įvykių minėjimas Vilniuje.
Lenkijos pareigūnai antradienį „politiniu signalu“ Lietuvai pavadino sprendimą siųsti neaukšto lygio delegaciją į Sausio 13-osios minėjimą Vilniuje ir apie tai pranešti Lietuvai paskutinę minutę. Neįvardytus pareigūnus cituoja naujienų agentūra PAP.

„Iš diplomatinių šaltinių PAP sužinojo, jog faktas, kad iki paskutinės akimirkos nebuvo žinoma, ar kas nors atstovaus Lenkijai renginiuose, nebuvo atsitiktinis. PAP šaltiniai teigė, kad buvo siekiama pasiųsti politinį signalą, reiškiantį Varšuvos netenkinančią Vilniaus politiką lenkų tautinės mažumos Lietuvoje atžvilgiu“, – rašoma PAP pranešime.

Pati E.Kierzkowska PAP antradienį sakė, kad toks sprendimas priimtas po konsultacijų su Lenkijos užsienio reikalų ministerija. Dar pirmadienį, klausta, ar vyks į Lietuvą, parlamentarė teigė, jog ne.

Antradienį pranešta, kad Lenkijai Vilniuje ketvirtadienį vyksiančiame Sausio 13-osios įvykių minėjime atstovaus Seimo vicepirmininkė Eva Kierzkowska, tačiau Seimo ir Senato vadovai kvietimų atvykti į Lietuvą nepriėmė.

Pati E.Kierzkowska PAP antradienį sakė, kad toks sprendimas priimtas po konsultacijų su Lenkijos užsienio reikalų ministerija. Dar pirmadienį, klausta, ar vyks į Lietuvą, parlamentarė teigė, jog ne.

Antradienį Lenkijos dienraštis „Rzecpospolita“ paskelbė, kad Lenkija nesiųs aukšto lygio delegacijos į Sausio 13-osios įvykių minėjimą Vilniuje, taip parodydama poziciją dėl lenkų tautinės mažumos padėties.

Laikraštyje cituojamas Lenkijos Seimo Užsienio reikalų komisijos pirmininko pavaduotojas Robertas Tyszkiewiczius sakė, kad „šalta ir santūri Lenkijos reakcija – tai atsakymas į paskutiniojo meto Vilniaus politiką lenkų mažumos Lietuvoje atžvilgiu“.

1991 metų sausio 13 dieną per Sovietų Sąjungos agresiją prieš nepriklausomybę paskelbusią Lietuvą sovietų kariuomenei ir specialiems daliniams užimant Televizijos bokštą ir Lietuvos radijo ir televizijos pastatą, žuvo 14 žmonių.

Seimo Užsienio reikalų komiteto pirmininko pavaduotojas Justinas Karosas antradienį apgailestavo, kad lenkai pasirinko Sausio įvykių minėjimą kaip progą pademonstruoti savo nepasitenkinimą.

„Pats faktas nėra smagus, ypač turint galvoje tai, kad tas įvykis, į kurį buvo kviečiami lenkų vadovai, yra neeilinis. Tai įvykis, kuris reikšmingas ne tik Lietuvai, bet visam regionui – ir Lenkijai taip pat“, – žurnalistams sakė J.Karosas.
 

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Susigrąžink gyvenimo spalvas

Video

00:20
02:37
01:14:11

Esports namai

Kiekvienas gali

Kiekvienas gali
Kiekvienas gali

Maistas

15MAX

URBAN˙/

Grožio programa 360°

Sveikata

15MAX
Parašykite atsiliepimą apie 15min