Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Paplūdimių tvarkytojai dėl pinigų neverkia

Nors šiemet sostinės paplūdimių priežiūrai lėšų skirta mažiau nei pernai, anot savivaldybės atstovų, pinigų turėtų užtekti, kad poilsiavietės būtų parengtos maudymosi sezonui.
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Nors šiemet sostinės paplūdimių priežiūrai lėšų skirta mažiau nei pernai, anot savivaldybės atstovų, pinigų turėtų užtekti, kad poilsiavietės būtų parengtos maudymosi sezonui.
Šaltinis: Laikraštis „15 minučių“
0
A A

Nors šį savaitgalį sinoptikai nežada itin šilto oro, saulės netrūks. Tad vilniečiai dalį ilgojo Velykų savaitgalio neabejotinai praleis gamtoje. Sostinės paplūdimių prižiūrėtojai tikisi, kad poilsiautojai bus kultūringi.

Savivaldybės žinioje – penki miesto paplūdimiai, kurie yra įteisinti kaip vasaros maudyklos. Tai Valakupių I, Valakupių II, Žirmūnų, Žaliųjų ežerų ir Salotės paplūdimiai.

Bendrovės „Akvalangas“, prižiūrinčios Vilniaus paplūdimius, direktoriaus Česlovo Neverovičiaus teigimu, įmonės darbininkai jau sutvarkė paplūdimius, surinko šiukšles. Todėl poilsiautojai gali būti ramūs – nuvažiavę pramogauti ras švarią ir tvarkingą aplinką. Anot tvarkytojų, svarbu, kad ir patys vilniečiai gerbtų kitų darbą ir poilsiautų kultūringai, neteršdami aplinkos.

Lėšų mažiau nei pernai

Šiemet penkių paplūdimių priežiūrai planuojama skirti apie 530 tūkst. Lt. Pernai šiam tikslui buvo numatyta beveik 618 tūkst. Lt. Vis dėlto, pasak Vilniaus savivaldybės Miesto tvarkymo skyriaus Teritorijų tvarkymo poskyrio vedėjos Irenos Mikalauskienės, skirtos sumos turėtų užtekti, kad poilsiavietės būtų parengtos maudymosi sezonui.

Prieš maudymosi sezoną paplūdimiuose dar bus įrengtos maudyklos, atvežta smėlio, sutvarkytos vaikų žaidimų aikštelės, – tikino I.Mikalauskienė.

„Prieš maudymosi sezoną paplūdimiuose dar bus įrengtos maudyklos, atvežta smėlio, sutvarkytos vaikų žaidimų aikštelės“, – „15min“ kalbėjo I.Mikalauskienė. Poilsiautojų patogumui paplūdimiuose yra ir kepsninių. Taip sutvarkyti paplūdimiai bus eksploatuojami visą vasarą.

Vandenį tirs gegužę

Vandens bakteriologiniai tyrimai visuose penkiuose paplūdimiuose atliekami likus porai savaičių iki oficialios maudymosi sezono pradžios – birželio 1-osios. Vilniaus visuomenės sveikatos centro Visuomenės sveikatos saugos kontrolės skyriaus vyriausiosios specialistės Enrikos Saplytės teigimu, sezono metu vandens tyrimai atliekami kas dvi savaites, jų rezultatai skelbiami viešai.

 E.Saplytė patikino, kad pastaraisiais metais vandens tarša neviršydavo leistinų normų, nebent po liūties laikinai pakisdavo duomenys. Tuomet poilsiautojams patariama laikinai nesimaudyti, o per kelias dienas atliekami pakartotiniai tyrimai dėl taršos.

Pavasario saulės reikia saugotis

Kaip „15min“ sakė Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikų Dermatovenerologijos centro direktorė doc. Matilda Bylaitė, žalingo saulės poveikio reikėtų saugotis ne tik vasarą, bet ir pavasarį. Saulės skleidžiami ultravioletiniai spinduliai (UV) ne tik sendina odą, skatina raukšlių atsiradimą, bet ir mažina odos imunitetą, gali sukelti odos vėžį.

Geriausia rekomendacija, pasak M.Bylaitės, – vengti tiesioginių saulės spindulių, teptis apsauginiais kremais nuo saulės (ne mažiau kaip 15 SPF), dėvėti galvos apdangalus, akinius nuo saulės. Nuo UV taip pat saugo visą kūną dengiantys drabužiai. Pasak direktorės, nustatyta, kad tamsesnių spalvų drabužiai geriau absorbuoja ultravioletinius spindulius.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min