Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Parodijos teatras pradeda skaičiuoti dešimtuosius metus

Per devynerius gyvavimo metus „Parodijos teatro“ aktoriai įkūnijo apie 20 įvairiausių personažų.
Teatro nuotr. / Per devynerius gyvavimo metus Parodijos teatro aktoriai įkūnijo apie 20 įvairiausių personažų.
Šaltinis: Laikraštis „15 minučių“
0
A A

Studentiškas sumanymas vasarą parodijuoti dainininkus ir iš to prasimanyti pinigų, išaugo į rimtą projektą – Parodijos teatras šiandien švenčia savo 9-ąjį gimtadienį ir pradeda jubiliejinį, 10-ąjį, sezoną.

Vienas jo įkūrėjų Klaipėdos universitete režisūros studijas baigęs Vytautas Balalis su šypsena prisimena, kaip gimė tokia idėja. „Dar būdami studentai stovykloje dirbome vadovais, su vaikais žaidėme beždžioniukus ir kilo idėja pasirodyti plačiau – už stovyklos ribų. Jokia paslaptis, kad baigus režisūros studijas niekas išskėstomis rankomis su darbo pasiūlymais nelaukia, todėl ir gimė idėja parodijuoti. Galvojome, vasarai turėsime darbelį – žiūrėjome studentiškai, nemanėme, kad tai užtruks ir plaukai nuslinks“, – juokėsi aktorius.

Dar būdamas moksleivis, 1993 metais savo gimtajame mieste Alytuje „Šauniausio moksleivio“ konkurse V.Balalis parodijavo Džordaną Butkutę ir Rolandą Janavičių. Tais pačiais metais jis laimėjo „Alytaus miesto humoristo“ konkurse, parodijuodamas R.Janavičių. V.Balalis neslepia – pramoginis žanras visada buvo arčiau sielos.

Dar būdami studentai stovykloje dirbome vadovais, su vaikais žaidėme beždžioniukus ir kilo idėja pasirodyti plačiau – už stovyklos ribų. Jokia paslaptis, kad baigus režisūros studijas niekas išskėstomis rankomis su darbo pasiūlymais nelaukia, todėl ir gimė idėja parodijuoti.

Įkūręs teatrą su dviem bičiuliais, pradžioje V.Balalis teigė tam neskyręs daug investicijų. „Greitai padarėme įrašus, o dabar prie jų užtrunkame kelias dienas. Pirmosioms programoms kostiumus susirankiojome iš pigių drabužių parduotuvių, gavome iš Alytaus cirko, Alytaus liaudies teatro, kur mano mama dirba režisiere. Paskui drabužius pradėjome siūdintis Klaipėdos dramos teatre. Galiausiai supratau, geriausia šį darbą patikėti dizaineriui“, – pasakojo V.Balalis. Dabar teatrui apdarus siuva dizainerė Aina Zinčiukaitė. Anot aktoriaus, jos sukurti kostiumai pateikia malonių staigmenų, neretai padiktuoja choreografiją.

Šiuo metu Parodijų teatras įkūnija 9 personažus. „Savo pasirodymus pradėjome nuo penkių parodijų – Eltono Johno, Elviso Presley, Ryčio Cicino, Stasio Povilaičio ir Filipo Kirkorovo. Šiuo metu pastarieji du yra likę. Turime ir naujų – merginos įkūnyja Mašą Rasputiną, Vitaliją Katunskytę, Monserat Kabalje, Alą Pugačiovą, prisidėjo ir Freddie Mercury, keletas kitų. Esame sukūrę daug vienkartinių personažų, kai kurie jų tiesiog neprigijo“, – pasakojo V.Balalis.

Dešimtąjį sezoną aktorius su kolegomis sakė pradedantis puikiomis nuotaikomis. Ši vasara, kaip ir visiems pramogų pasaulio atstovams, nėra tokia dosni koncertų, tačiau renginių žemėlapis jau gana platus. Parodijų teatro interneto svetainė – www.parodijosteatras.lt.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min