Dabar populiaru
Publikuota: 2020 spalio 11d. 23:09

R.Žemaitaitis stebuklo, kad „Laisvė ir teisingumas“ pateks į Seimą, nebesitiki: „Esu realistas“

Partijos „Laisvė ir teisingumas“ rinkimų rezultatai bent kol kas neatitinka prieš rinkimus jiems prognozuotų 5 ar net 7 procentų rinkėjų balsų. Partijos pirmininkas Remigijus Žemaitaitis neslepia apmaudo, bet tikisi pasimokyti iš šios patirties.

„Aš esu labai realistas“, – 15min sakė R.Žemaitaitis. Nors yra nusivylęs tuo, kad partija „Laisvė ir teisingumas“ jau turbūt neturi šansų peržengti 5 procentų kartelės, kad patektų į Seimą, partijos pirmininkas sako pasidarysiąs iš to išvadas.

„Bus proga išsianalizuoti, kuriose vietose esame stiprūs, kuriose – silpni ir ruoštis savivaldos rinkimams. <...> Man asmeniškai bus proga pergalvoti, pasižiūrėti ir gyvenime priiminėti gal kitus sprendimus“, – sakė R.Žemaitaitis.

Aš esu labai realistas.

Kodėl partijai nepasisekė, nors prognozės buvo daugiau žadančios? Pats partijos pirmininkas sako, kad pritrūko laiko ir pinigų.

„Viskas priklauso nuo to, kiek turi pinigų ir kiek gali iškomunikuoti apie savo darbus ir nuopelnus. Finansavimo mes kaip ir neturime. Tu už savo lėšas eini per savo savanorius, rodai, koks tavo darbas ir ką tu nuveikei. Aš manau, kad mes pasiekėme maksimumą“, – teigia jis.

Taip pat jis sako manantis, kad visos liberalios krypties jėgos turėtų jungtis į vieną partiją ir kartu galėtų pasiekti labai aukštų rezultatų.

„Išsiblaškymas kenkia mums patiems ir mūsų rinkėjams. Jeigu gruodžio mėnesį būtų susijungusios trys politinės, centro liberaliosios jėgos, tai rezultatas būtų toks, kad būtume antri, o gal lenktume net ir valstiečius“, – sako R.Žemaitaitis.

Vienas partijos vedlių Artūras Zuokas rinkimų vakaro pradžioje 15min sakė, kad partijai pritrūko laiko.

„Koronavirusas tikrai viską keitė. Mes du mėnesius net negalėjome sušaukti jungiamojo suvažiavimo, nes buvo apribojimai, negalėjome surinkti į vieną vietą kandidatų, todėl tik birželio mėnesį radome langą ir pirmą kartą Lietuvos istorijoje darėme suvažiavimą automobiliuose“, – sakė jis.

Tačiau savo jėgomis A.Zuokas neabejojo ir sakė pateksiantis į antrąjį rinkimų turą vienmandatėje apygardoje.

Jaučiasi nusivylęs

Kitas partijos vedlys, partijos „Laisvė ir teisingumas“ narys Artūras Paulauskas sakė esantis nusivylęs, kad kaimiškuose rajonuose merai naudoja resursus savo kandidatams remti.

Roko Lukoševičiaus / 15min nuotr./„Laisvė ir teisingumas“ partija laukia rinkimų rezultatų
Roko Lukoševičiaus / 15min nuotr./„Laisvė ir teisingumas“ partija laukia rinkimų rezultatų

„Nėra lengva kautis, kai visas administracinis resursas yra nukreiptas kitų kandidatų palaikymui, bet tikiuosi [laimėti – red.]“, – sakė A.Paulauskas.

Roko Lukoševičiaus / 15min nuotr./„Laisvė ir teisingumas“ partija laukia rinkimų rezultatų
Roko Lukoševičiaus / 15min nuotr./„Laisvė ir teisingumas“ partija laukia rinkimų rezultatų

Politinė partija susikūrė šių metų vasarą Lietuvos laisvės sąjungos (liberalų), partijos „Tvarkos ir Teisingumo“ bei visuomeninio politinio judėjimo „Pirmyn, Lietuva“ pagrindu.

Partija rinkimų programoje akcentavo mokesčių pakeitimus, ministerijų reformavimą, vienos lyties asmenų partnerystės įteisinimą, ilgesnę Seimo kadenciją ir kt. Daugiau galite skaityti – čia.

Partijos „Laisvė ir teisingumas“ pirmininkas Remigijus Žemaitaitis tikėjosi laimėti iš viso 10 mandatų Seime, jis anksčiau sakė, kad 5.5 proc. – 6 proc. balsų rinkimuose būtų svarbi pergalė partijai.

R.Žemaitaitis tikėjosi kad Lietuvą po rinkimų valdys centro dešinės koalicija. Paklaustas, ar matytų savo partiją kairiųjų politinių jėgų koalicijoje, jis teigė, jog matyti būtų galima, jeigu neliktų tam tikrų dabar vyraujančių nuostatų, kurias R.Žemaitaitis įvardijo kaip ydingą socialinę politiką.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiškai su „Norfa“

Video

03:13
13:27
00:15

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min