Dabar populiaru
Publikuota: 2011 sausio 10d. 15:12

Pasieniečiai pernai sulaikė pusę tūkstančio teisėsaugininkų ieškotų asmenų

Pasienio punktas
VSAT nuotr. / Pasienio punktas.

Pernai pasieniečiai sulaikė ketvirtadaliu daugiau asmenų, kurių dėl įvairių nusikaltimų ar pažeidimų ieškojo Lietuvos ir užsienio šalių teisėsaugininkai. Didžioji dalis jų – lietuviai, tačiau pasieniečiams taip pat įkliuvo ir įtariami nusikaltėliai iš dar 12 šalių.

2010 m. Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) pareigūnai iš viso sulaikė 521 nuo teisingumo beislapsčiusį asmenį. Tai 23,5 proc. daugiau nei 2009-aisiais, kai Lietuvos pasienyje VSAT pareigūnai sulaikė 422 tokius ieškomuosius.

Pernai dažniausiai teisingumo vengę nusikaltėliai ir pažeidėjai pasieniečių buvo sulaikomi oro uostuose, kai rengdavosi išvykti į užsienį ar paskrisdavo iš kitų šalių, – ten pasieniečiai sulaikė 265 tokius asmenis. Didžioji dalis jų sulaikyti Vilniaus oro uoste.

Nemažai asmenų, kurių paieška buvo paskelbta, sulaikyta ir Klaipėdos uoste. Iš viso Pakrančių apsaugos rinktinės pasieniečiai uoste ir Nidos kontrolės punkte sulaikė 68 besislapsčiusiuosius nuo teisingumo.

57 tokie asmenys sulaikyti pasienyje su Lenkija, prie Šengeno vidaus sienos. Pabrėžtina tai, kad šį ruožą kontroliuojantys Lazdijų rinktinės pasieniečiai patikrina vos apie 1,5 proc. visų į Lenkiją ir iš jos vykstančių keliautojų.

Dar 54 teisėsaugininkų ieškomi asmenys VSAT pareigūnų sulaikyti, kai bandė kirsti Lietuvos sieną su Baltarusija, 48 – su Rusija.

Iš visų 521 sulaikyto ieškomojo daugiausiai – 486 – yra Lietuvos piliečiai. Taip pat pasieniečiai pernai sulaikė 11 nusikaltimais įtariamų Baltarusijos, 7 Rusijos, 5 Latvijos piliečius. Pasinaudojusiems Šengeno informacine sistema VSAT pareigūnams dar įkliuvo po du Didžiosios Britanijos, JAV, Kirgizstano piliečius, taip pat airis, austras, azerbaidžanietis, estas, lenkas ir ukrainietis.

Lietuvos ir kitų šalių teisėsaugos ieškomus nusikaltėlius ir pažeidėjus VSAT pareigūnai sulaiko naudodamiesi Šengeno informacine sistema ir nacionalinėmis duomenų bazėmis.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

09:00
07:59

Esports namai

URBAN˙/

Metas ruošti automobilį

Parašykite atsiliepimą apie 15min