Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Paskelbti nuotraukų konkurso „Europos turizmo traukos vietovė 2009“ nugalėtojai

Jūra.
Kęstučio Vanago/BFL nuotr. / Baltijos pajūrio vaizdai dažnai patenka į fotografų objektyvus.
Šaltinis: 15min
0
A A

Europos Sąjungos iniciuotas nuotraukų konkursas „Europos turizmo traukos vietovė 2009“ baigėsi. Iš 2100 konkursui atsiųstų nuotraukų buvo atrinktos 25 geriausiai atspindinčios darnaus ir atsakingo turizmo idėją, o trijų pirmų vietų laimėtojai bus apdovanoti specialiais prizais. Lietuvos kraštovaizdžio fotografija taip pat puikuosis šalia kitų gražiausių Europos vaizdų nuotraukų ir bus eksponuojama Europos Parlamente.

Išplatintame pranešime spaudai teigiama, kad nuotraukų konkurse galėjo dalyvauti visi Europos Sąjungos piliečiai, mėgstantys keliauti ir fotografuoti. Konkurso devizas skelbė, kad nereikia būti profesionaliu fotografu, kad galėtum dalyvauti konkurse, svarbiausia, pajausti ypatingą nuotaiką! Iš visų konkursui atsiųstų nuotraukų 3 prizines ir papildomai 22 geriausias nuotraukas atrinko tarptautinė profesionalių fotografų komisija. Gruodžio mėnesį apdovanojimų ceremonijoje, Briuselyje, pirmų trijų vietų nugalėtojams bus įteikti specialūs Europos Komisijos prizai. Visos 25 atrinktos nuotraukos pirmąją gruodžio mėnesio savaitę bus eksponuojamos parodoje Europos Parlamente.

Nuotraukos autorius Bortaszas Jaroszas ją pavadino „Laisvė yra arčiau nei manai“, joje nupaveiksluotas vyras, žvejojantis ant užšalusių Kuršių marių. Fotografijos autoriaus teigimu, netgi kasdieniniuose dalykuose galima pamatyti kažką nauja ir gera, svarbu atrasti kitą požiūrio kampą.

Viena šių nuotraukų, patekusių į geriausių dvidešimtuką, buvo padaryta Nidoje. Nuotraukos autorius Bortaszas Jaroszas ją pavadino „Laisvė yra arčiau nei manai“, joje nupaveiksluotas vyras, žvejojantis ant užšalusių Kuršių marių. Fotografijos autoriaus teigimu, netgi kasdieniniuose dalykuose galima pamatyti kažką nauja ir gera, svarbu atrasti kitą požiūrio kampą.

„Džiaugiamės, kad unikalus mūsų šalies gamtovaizdis jau ne pirmą kartą įvertinamas tarptautiniu mastu. Taip pat smagu, kad nuotrauką padarė mūsų šalies svečias, tai liudija užsienio turistų norą pažinti Lietuvą ir atrasti jos grožį“, – sakė Valstybinio turizmo departamento prie Ūkio ministerijos direktorė N. Kliokienė.

Konkursui fotografijas siuntė 30 dalyvių iš visos Lietuvos. Aktyviausi buvo Vilniaus, Kauno Klaipėdos ir Biržų miestų bei rajonų gyventojai. Nuotraukose dalyviai užfiksavo tokias Lietuvos vietas kaip: Panemunės pilis, Platelių, Asvejos ežerus, Kuršių neriją, Pagramančio regioninį parką, Vilniaus, Klaipėdos ir Biržų miestus. Lietuviai taip pat fotografavo kitus Europos miestus: Paryžių, Kopenhagą, Gentą, Rygą, Edinburgą bei Saremo salas ir Tatrų viršūnes.

Nuotraukų konkurso organizatorė Europos Komisija jau ketvirtus metus įgyvendina projektą „Patraukliausios Europos turizmo vietovės“ (European Destinations of Excellence, EDEN). Lietuva projekte dalyvauja nuo 2007–ųjų metų. Šis projektas pristato ir skatina darnaus turizmo plėtros modelius Europos Sąjungoje. EDEN tikslas – atkreipti dėmesį į Europos turizmo vietovių vertybes, įvairovę, ypatumus ir bendrumus.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min