Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2011 vasario 19d. 08:05

Paskutinis Justino Marcinkevičiaus klausimas

Daugeliui nematytos poeto Justino Marcinkevičiaus nuotraukos
RIA NOVOSTI/SCANPIX nuotr. / Daugeliui nematytos poeto Justino Marcinkevičiaus nuotraukos

„Paskutinę gyvenimo valandą jis paklausė žmonos: „Ar jau Vasario 16-oji?” Ir užgeso. Nepaaiškinami dalykai”, – penktadienį kalbėjo Justino Marcinkevičiaus bičiulis rašytojas Vytautas Bubnys.

„Paklauskite Lietuvos, kiek iš viso žmonių atvyks išlydėti poeto – gal trys milijonai”, – kalbėjo pagal valstybinį protokolą rengiamų laidotuvių tvarkytojai, vos spėjantys registruoti atvykstančias delegacijas, rašo „Lietuvos rytas“.

Vieni pirmųjų užuojautą velionio artimiesiems – poeto žmonai Genovaitei, dukterims Ramunei ir Jurgai – pareiškė aukščiausi šalies politikai, signatarai, rašytojai, mokslininkai, teatralai.

Lietuvos valdžios atstovai padėjo vainikus lydimi Garbės sargybos kuopos karių. Tai aukščiausia pagarba velioniui.

Savo giesmes ir muziką mirusiam poetui skyrė garsūs šalies kolektyvai.

Detalus Justino Marcinkevičiaus laidotuvių scenarijus

Šeštadienio rytą už velionį Vilniaus arkikatedroje buvo laikomos šv.Mišios. Jas aukojo kardinolas Audrys Juozas Bačkis. Kūnas į maldos namus nebus nešamas.

Iki pietų visuomenė dar galės atsisveikinti su velioniu Mokslų akademijoje, kur jis pašarvotas. Tuo metu akademijoje skambės gyvai meno kolektyvų atliekama muzika, bus skaitoma jo poezija.

Po pietų jo karstas iš Mokslų akademijos skambant Vilniaus arkikatedros varpams katafalku bus gabenamas iki Antakalnio kapinių. Vežamas į kapines karstas bus uždengtas trispalve.

Atvykus į kapines, atsisveikinimo kalbas sakys prezidentė Dalia Grybauskaitė ir literatūros kritikas Valentinas Sventickas.

J.Marcinkevičius bus palaidotas netoli Sausio 13-osios aukoms skirto memorialo. Laidotuvių apeigas atliks kunigas Gintaras Petronis.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Mėgaukis šiandien

Laimė jaustis saugiai

Talentingi vaikai

Esports namai

Sveikos ir gražios kojos

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min