Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Pažeidėjus baus efektyviau

Įsigaliojus ATPK pataisoms, automobilis galės būti nutempiamas tik tuo atveju, jei jis trukdys automobilių ar pėsčiųjų eismui.
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Įsigaliojus ATPK pataisoms, automobilis galės būti nutempiamas tik tuo atveju, jei jis trukdys automobilių ar pėsčiųjų eismui.
Šaltinis: Laikraštis „15 minučių“
0
A A

Kitąmet atsisakius automobilių ratų blokavimo už eismo taisyklių pažeidimus, žadama efektyvinti kovą su vairuotojais, kurie automobilius palieka neleistinose vietose ar nesumoka už stovėjimą.

Seimas šią savaitę priėmė Administracinių teisės pažeidimų kodekso (ATPK) pataisas, kuriose numatoma kitąmet atsisakyti transporto priemonių ratų blokavimo ar automobilių nutempimo. Pažeidimas bus fiksuojamas fotoaparatu, o surašytas protokolas ir pranešimas apie baudą bus siunčiamas automobilio savininkui. Jei pataisas pasirašys prezidentė Dalia Grybauskaitė, ši tvarka įsigalios nuo kitų metų sausio, tačiau numatomas pereinamasis laikotarpis iki birželio.

Vilniuje eismo kontrolę vykdanti savivaldybės įmonė „Susisiekimo paslaugos“ ir policijos ekipažai turi iki 100 blokavimo įtaisų. Per dieną vidutiniškai užblokuojami 60-65 automobiliai, kurie būna pastatyti nesilaikant kelio ženklų ar ženklinimo arba kurių vairuotojai paliko automobilį mokamoje vietoje nesumokėję už stovėjimą.

„Susisiekimo paslaugos“ kol kas nežino, kaip bus vykdoma automobilių stovėjimo kontrolė įsigaliojus ATPK pataisoms ir kada sostinėje bus pereita prie šios tvarkos. „Šiuo metu įvairiose institucijose vyksta svarstymai, kaip bus organizuojamas darbas. Kiekvienas perėjimas nuo senos prie naujos sistemos reikalauja ir darbuotojų apmokymų“, – „15min“ teigė „Susisiekimo paslaugų“ Miesto eismo departamento vadovė Daiva Kaminskaitė.

Žada geresnė kontrolę

Šiuo metu automobilių statymo tvarką Vilniuje kasdien prižiūri 3-4 bendri „Susisiekimo paslaugos“ ir policijos ekipažai, kuriuos sudaro po vieną įmonės darbuotoją ir pareigūną. Ekipaže privalo būti policijos pareigūnas, kadangi tik jis gali priimti sprendimą dėl automobilių statymo tvarkos pažeidimo.

Kiekvienas perėjimas nuo senos prie naujos sistemos reikalauja ir darbuotojų apmokymų, – sakė D.Kaminskaitė.D.Kaminskaitė užsiminė, jog darbuotojų skaičių yra svarstoma didinti, mat nebereikės derintis prie policijos skiriamų pareigūnų skaičiaus. „Policija šiai veiklai skyrė ribotas pajėgas. Vertinant darbuotojų poreikį, bus atsižvelgiama į tai, kokiems pajėgumais esant bus galima užtikrinti šimtaprocentinę kontrolę, tai yra panaikinti bet kokią galimybę išvengti nebaudžiamumo, kas su dabartinėmis pajėgomis, reikia pripažinti, buvo įmanoma“, – sakė „Susisiekimo paslaugų“ atstovė.
Automobilių stovėjimo kontrolė turėtų tapti efektyvesnė ir dėl to, kad atsisakius ratų blokavimo procedūra taps paprastesnė: darbuotojams nereikės grįžti atblokuoti automobilių, o vairuotojams –gaišti laiko laukiant blokavimo ekipažo.

„ATPK pataisų priėmimas išties yra lauktas ir sveikintinas. Manau, kad su šiais pakeitimais pereisime prie civilizuotesnių administracinių teisės pažeidimų fiksavimo ir administravimo priemonių, kas kitose šalyse puikiai veikia“, – teigė D.Kaminskaitė.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min