Dabar populiaru
Publikuota: 2014 liepos 12d. 21:52

Petardų atakos iš Juodkrantės baigia išvaikyti kormoranus

Lietuvos pajūris: Juodkrantė – ten, kur ošia pušys, kvepia rūkytas karšis ir klykia kormoranai
Wikimedia.org nuotr. / Kormoranų kolonija Kuršių nerijoje

Jau gerą dešimtmetį Juodkrantės gyventojams ramybės neduodantys kormoranai gali greit pasitraukti iš netoli miestelio esančio miško. Petardų šūviai jų būrį sumažino maždaug ketvirtadaliu. Tokius duomenis pateikia ką tik likusias kormoranų šeimas suskaičiavę ornitologai.

Griebtis petardų specialistus privertė nevaldomai augančios kormoranų kolonijos. Lietuvoje jos – penkios. Viena didžiausių įsikūrusi Kuršių nerijoje. Pavasarį ornitologai čia suskaičiavo maždaug 4 000 kormoranų lizdų.  

Žvejai skundžiai, kad šie paukščiai mariose suėda didelę dalį jų laimikio. Skaudžiausiai nuo kormoranų nukentėjo Juodkrantės sengirė. Paukščių išmatos medžius tiesiog nudegino.

Prie gąsdinimo balionais ar medžiuose pakabintais kompaktiniais diskais kormoranai greitai priprato, tad ornitologams neliko nieko kito, kaip tik imtis petardų. 

„Visaip bandėme su šiais sparnuočiai kovoti. Ir balionus į dangų leidom, ir kompaktinius diskus kabinom ant medžių šakų. Tikėjomės, kad kormoranai pasibaidys iš lizdų, o atšalus jų kiaušiniams nebeišsiris mažyliai. Tačiau tokie pabaidymai paukščius veikdavo tik kokią valandą. Prie balionų ir diskų jie netrukus priprasdavo“, – pasakojo kormoranų populiacijos mažinimą vykdančios Biologinės įvairovės išsaugojimo asociacijos pirmininkas Vytautas Knyva.

Galiausiai nuspręsta kormoranus bauginti petardomis. Tokios vaikymo priemones Aplinkos ministerijos nurodymu taikytos porą metų ir šią vasarą jau  duoda rezultatų.

Kormoranų Juodkrantėje pastebimai sumažėjo. Skaičiuojama, kad maždaug ketvirtadaliu. 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Gerumu dalintis gera
Skanumėlis

Video

00:12
00:51
00:48

Dabar tu gali

Parašykite atsiliepimą apie 15min