Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2009 11 04

Piketuotojai protestavo lyg kartu, lyg atskirai (nuotraukos)

Vilniaus valdžios idėja privatizuoti miestui priklausančių įmonių turtą toliau kelia aistras. Prie savivaldybės pareikšti savo neigiamos nuomonės susirinko keliasdešimt kelių skirtingų organizacijų atstovų.
Piketuotojai buvo nusiteikę prieš valdžios planus privatizuoti miestui priklausančias įmones.
Piketuotojai buvo nusiteikę prieš valdžios planus privatizuoti miestui priklausančias įmones. / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.

Pagal Susirinkimo įstatymą, neturint specialaus leidimo, į piketą gali rinktis ne daugiau kaip 10 asmenų. Tačiau protestuotojai apėjo šį reikalavimą, neva surengdami keletą protesto akcijų vienu metu toje pačioje vietoje ir tuo pačiu klausimu.

Įstatymas numato, kad protestas turi būti rengiamas ne arčiau kaip 25 metrai nuo pagrindinio įėjimo į pastatus bei objektus, prie kurių protestuojama. Tačiau koks atstumas privalo būti tarp vienu metu piketuojančių grupelių, nenurodyta. Pažeidimo neįžvelgė ir prie žmonių susibūrimo budintys policijos pareigūnai. Todėl lyg kartu, lyg atskirai dėl tų pačių valdžios planų piketavo Lietuvos socialdemokratų sąjungos, partijos „Tvarka ir teisingumas“, bendrovių „Vilniaus troleibusai“ ir „Vilniaus autobusai“ profesinių sąjungų, Jungtinio demokratinio judėjimo ir kelių kitų organizacijų atstovai.

Nors kiekvienoje grupelėje stengėsi būti ne daugiau kaip 10 žmonių, iš viso proteste dalyvavo keliasdešimt aktyvistų. Prisidėti praeivius kvietė varpeliu nuolat skambinanti moteris.

Nors kiekvienoje grupelėje stengėsi būti ne daugiau kaip 10 žmonių, iš viso proteste dalyvavo keliasdešimt aktyvistų. Prisidėti praeivius kvietė varpeliu nuolat skambinanti moteris.

Piketuotojai piktinosi Vilniaus valdžios planais privatizuoti nemažą dalį savivaldybės įmonių, tarp jų  – „Vilniaus vandenis”, „Susisiekimo paslaugas“ , „Vilniaus autobusus“ , „Vilniaus troleibusus“ , „Vilniaus šilumos tinklus“ ir kitas. Esą strategiškai svarbių įmonių privatizavimas pažeidžia viešąjį interesą ir teisėtus miesto bendruomenės lūkesčius, nes visuomenė neturi jokių garantijų, kad procesas bus skaidrus ir įmonės nepaklius į monopolininkų rankas. Be to, piketuotojų nuomone, ketinimas likviduoti savivaldybės skolas išparduodant turtą yra ekonomiškai nepagrįstas – tai vienadienis sprendimas, už kurį teks sumokėti ateityje. Taip pat piktinamasi, kad visuomenė praktiškai nušalinta nuo svarbiausių miestui sprendimų priėmimo – jos nuomonės niekas neklausia.

Sostinės valdantieji tvirtina, kad strategiškai svarbių įmonių bus parduota tik dalis akcijų, paliekant jų kontrolę savivaldybės rankose. Tačiau akcijos organizatorių Lietuvos socialdemokratų sąjungos pirmininko pavaduotoja Violeta Linkienė „15min“ tikino, jog ir dalis akcijų privatizavimo yra neteisingas kelias – tai esą jau parodė tokios istorijos kaip nacionalinės energetikos bendrovės LEO LT steigimas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius