TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Po trejų metų derybų – laisvesnis įvažiavimas į Rusiją

Lietuvos vežėjų asociacijos „Linava“ duomenimis, sekmadienio rytą Terechovo pasienio poste laukė apie 1300 vilkikų, dar maždaug 600 vilkikų stovi Grebnevo pasienio poste.
Kęstučio Vanago/BFL nuotr. / Po ilgų derybų galima pasidžiaugti laisvesniu įvažiavimu į Rusiją.
Šaltinis: 15min
0
A A

Lietuvos muitinė asociaciją „Linava“ informavo gavusi Rusijos federalinės muitų tarnybos raštą, kuriame patvirtinama, jog „Rusijos muitinės pareigūnams nurodyta netaikyti papildomos patikros priemonių Lietuvos vežėjų gabenamiems kroviniams ir jų transporto priemonėms“.

Šis nurodymas išsiųstas visiems muitinės postams Rusijoje specialiu Rusijos federalinės muitų tarnybos liepos 30 d. raštu Nr. 01-11/37846.

Lietuvos vežėjų asociacija „Linava“ tokį kaimyninės šalies žingsnį vertina labai palankiai ir tai vadina ilgai trukusių derybų sėkme. Šiose derybose ypatingą vaidmenį atliko Lietuvos muitinė, radusi abiems pusėms priimtinus
sprendimus.

„Dar 2009 m. prasidėjo derybos su Rusijos muitine, dėl sąlygų palengvinimo mūsų vežėjams. Dabar Rusijos muitinė panaikino papildomas patikras Lietuvos vežėjams, o kartu ir patikimų bei nepatikimų vežėjų sąrašus. Noriu padėkoti
Lietuvos muitinės departamento vadovams, nes jie padėjo rasti racionalius sprendimus sunkioje situacijoje“, – sako Algimantas Kondrusevičius, Nacionalinės vežėjų automobiliais asociacijos „Linava“ prezidentas.

Pagrindiniai derybų etapai buvo keli, o susitikimų su Rusijos muitinės vadovybė Maskvoje ir Vilniuje rezultatai leido kiek sumažinti įtampą, kilusią 2009 m. rugpjūtį. Pradžioje Rusija buvo paskelbusi 29 nepatikimų Lietuvos vežėjų įmonių sąrašą, vėliau jis buvo sumažintas iki 22 įmonių.

Tik po intensyvių derybų 2010 m. buvo patvirtintas daugiau kaip 600 transporto įmonių patikimų vežėjų sąrašas, tačiau į jį nepateko naujai įkurtos bendrovės.

Heliodoras Giedrys, asociacijos „Linava“ TIR departamento vadovas pažymi, jog sunkumų iki šiol patirdavo apie 40 naujai įsteigtų Lietuvos vežėjų įmonių, kurios nebuvo patekę į patikimų vežėjų sąrašą. Daugiausia tai buvo po 2009 m. darbą pradėję transporto bendrovės.

Įsigaliojus naujajai patikros tvarkai, vežėjai informuoja, jog jie sugaišta mažiau laiko kirsdami Rytų muitų sąjungos sieną ir nuo rugpjūčio pradžios papildoma patikra jiems nebėra taikoma.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 1 Rusija

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie 15min