Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2016 kovo 1d. 18:42

Pokalbių dėl Vijūnėlės išklotinės: Kęstutis Trečiokas norėjo „revizijos“ Druskininkuose, nes darbe užknisa protą

Druskininkų keltuvo statybų pradžia
Druskininkų savivaldybės nuotr. / Druskininkų keltuvo statybų pradžia: iš kairės – Evaldas Gustas, Kęstutis Trečiokas ir Ričardas Malinauskas

Nesiliaujantys skambučiai premjerui Algirdui Butkevičiui, aplinkos ministrui Kęstučiui Trečiokui, ūkio ministrui Evaldui Gustui ir Vyriausybės kancleriui Almantui Mačiuliui. Atrodo, niekas negalėjo sustabdyti Druskininkų mero Ričardo Malinausko, praėjusią vasarą užsibrėžusio, kad iki rugsėjo 25 dienos teismo posėdžio dėl Vijūnėlės dvaro kurortų zonos Lietuvoje bus panaikintos.

Iš pokalbių išklotinių matyti, kad R.Malinauskas kurortų zonas naikinti politikus pradėjo spausti dar pernai liepą. Pirmiausia liepos 21 dieną jis advokatui Pranui Makauskui papasakojo pasikalbėjęs su aplinkos viceministre Daiva Matoniene ir, kad ji norinti pasitarti su ministerijos teisininkais, tarp jų Aplinkos ministerijos Teritorijų planavimo, urbanistikos ir architektūros departamento direktoriumi Mantu Narmontu, taigi su juo gali tekti pasikalbėti. 

„Gal jam įrodžius, kad kad čia ne vieno objekto problema, o visos Lietuvos, gal jie tada parašytų tą išaiškinamąjį ir sprendžiamąjį variantą“, – sako R.Malinauskas advokatui. 

Mero skambutis aplinkos ministrui K.Trečiokui fiksuojamas rugpjūčio 7 dieną.

„Dėl to klausimėlio. Kaip ten kaži dėl to Vyriausybės nutarimo projekto? Kurioj jis ten stadijoj? Gal jau pavyko kažką sužinot?“, – klausia R.Malinauskas. 

„Ne, ne. Dar, dar negavau atsakymo. Aš sakiau paskambinsiu, kai tik man sužiūrės. Tikrai šiandien duosiu žinot. Jo“, – atsako K.Trečiokas. 

Vėliau apklausiamas STT ministras tikino, kad šiuo pokalbiu tik norėjo merą nuraminti, bet pavedimo niekam nieko daryti nedavė. 

Premjeras sumaišė numerius

Per penkias dienas turbūt taip ir nesulaukęs ministro atsakymo, R.Malinauskas nusprendė paskambinti tiesiai premjerui. 

Luko Balandžio/15min.lt nuotr./Algirdas Butkevičius
Luko Balandžio/15min.lt nuotr./Algirdas Butkevičius

„Pirmininke, kur šiandien kalbėjom dėl to Vyriausybės nutarimo, tai aš išsiaiškinau, vakar svarstė pasitarime ne šitą. Ten saugomų teritorijų“, – paskambinęs premjerui aiškina Druskininkų meras. 

„Ai, ne šitą? A?“, – nustemba A.Butkevičius. 

Supratau. Tai gerai. Aš paraginsiu tada, – žada A.Butkevičius.

R.Malinauskas paaiškina, kad „šitas“ tik išėjo iš Teisingumo ministerijos, o dabar jį turi teikti Aplinkos ministerija. „Tik neaišku, kaip jie ten susisuks per tiek laiko“, – priduria R.Malinauskas. 

„Supratau. Tai gerai. Aš paraginsiu tada“, – pažada A.Butkevičius. 

„Čia ne tas. Ir data ne to reikalinga“, – tęsia R.Malinauskas. 

„Gerai“, – sako premjeras. 

„Nuo priėmimo“, – nurodo meras ir nurodo nutarimo numerį, kad premjeras vėl nesusipainiotų.  

Siūlė Druskininkų reviziją 

Rugpjūčio 28 dieną R.Malinauskas vėl skambino aplinkos ministrui K.Trečiokui, pasiteirauja, ar šis neatostogauja ir iškart siūlo: „Tai kada, ministre, link Druskininkų kokią reviziją padaryti“.

„Visai būtų faina. Nes čia užknisa protą Pas tave nors užsimiršti valandai kitai“, – atsako ministras. 

Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Ričardas Malinauskas
Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Ričardas Malinauskas

Paskui R.Malinauskas jau kalba apie reikalus, pasako, kad kalbėjosi su premjeru ir su teisingumo ministru Juozu Bernatoniu „pajudino“, kad greičiau galima būtų priimti reikiamą Vyriausybės nutarimą ir prašo pasistengti, kad jis būtų įtrauktas į pirmadienio Vyriausybės pasitarimo darbotvarkę. Ministras paprašo dar kartą apie tai priminti pirmadienį ryte. R.Malinauskas, be abejo, tai padaro. 

Visai būtų faina. Nes čia užknisa protą Pas tave nors užsimiršti valandai kitai, – guodėsi K.Trečiokas.

Vėliau apklausiamas STT K.Trečiokas tvirtina, kad į Druskininkų reviziją tikrai niekada nesiruošė, niekada nebuvo su meru Druskininkuose matęsis ir pasiūlymu nesidžiaugė, o tik pamalonino merą sakydamas, kad būtų visai neblogai. 

„Tas pokalbis buvo tipo – atstok“, – pareigūnų apklausoje aiškino K.Trečiokas.  

Ministras STT tikino, kad nesikišo į nutarimo turinį ir neskubino jo pateikimo Vyriausybei. 

„Jis toks sangvinikas. Jis visur skuba, visur, liaudiškai sakant, kelia bangas“, – R.Malinauską STT pareigūnams apibūdina K.Trečiokas. Ministras sako, kad ir po R.Malinausko priminimo pirmadienį nieko nepadarė, kad nutarimo projektas būtų teikiamas, nors ir buvo pažadėjęs „pažiūrėti“ ir „priminti kompanijai“.

Pradėjo spausti Vyriausybės kanclerį
 
Rugsėjo 1-ąją vis dar nesulaukęs nutarimo palaiminimo R.Malinauskas pradėjo spausti Vyriausybės kanclerį Almantą Mačiulį. Pirmiausia jam nusiuntė žinutę su nutarimo numeriu, o tuomet skambino. 

A.Mačiulis sako, kad nutarimo projektas Vyriausybės nepasiekė ir žada pasidomėti. 

„Žodžiu, aš paskubinsiu, paprašysiu“, – žada A.Mačiulis. 

Rugsėjo viduryje kancleris vėl sulaukia R.Malinausko skambučio ir sako, kad nutarimo projektas jau tikrai parengtas bei prašo jį svarstyti „šią savaitę“. 

„Kancleri, labai reikia, labai reikia“, – spaudžia R.Malinauskas. „Mums labai svarbu yra, kada nors prie progos pasakysiu“, – priduria jis.

Tačiau A.Mačiulis ginasi, kad tą savaitę gali nebespėti, tik žada: „Bandysiu šnekėt, šnekint, nu, ką reiškia bandysiu, nu paskatinsim, pagreitinsim kaip nors“, – kalba A.Mačiulis.  

Bandysiu šnekėt, šnekint, nu, ką reiškia bandysiu, nu paskatinsim, pagreitinsim kaip nors, – žada A.Mačiulis.

Rugsėjo 21 dieną kancleris sulaukia žinutės iš R.Malinausko: „Laba diena. Atsiprašau. Ar pavyks svarstyti nutarimą 343 šią savaitę?“. 

Kancleris po dešimties minučių paskambina merui ir paaiškina, kad į darbotvarkę įtrauktas projektas su daugybe pasiūlymų, o ne vieno sakinio nutarimas dėl kurortų zonų naikinimo.
 
„Jūsų žmogus mums atsiuntė tokį laiškelį, kad reikėtų šešioliktą skyrių, berods, naikint. (…) Tai, tai nežinau. Jūs sakėt, kad jums labai aktualu 25, bet tai”, – svarsto kancleris, ar įmanoma taip greitai priimti sprendimą. 

Jis abejoja, ar kurorto zonas galima imti ir panaikinti, o R.Malinauskas įtikinėja, kad visi dėl to sutaria. A.Mačiulis paragina merą kreiptis į aplinkos ministrą K.Trečioką ir į ūkio ministrą E.Gustą pritarimo. 

„Stebuklų būną, gal ir trečiadienį atsineštų Trečiokas“, – vilčių merui suteikia A.Mačiulis.

Suabejoja, ar galės taip greit

R.Malinauskas nedelsia. Iškart skambina aplinkos ministrui ir pasiūlo Vyriausybei teikti vieno sakinio nutarimą. 

Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Kęstutis Trečiokas
Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Kęstutis Trečiokas

„Blyn, nu aš nieko prieš, bet dabar galvoju, nesam taip darę, kaip čia dabar“, – abejoja K.Trečiokas. 

R.Malinauskas atidengia visas kortas. Ramina ministrą, kad taip ne kartą buvę ir sako: „O mes šitą turim 25, o tai yra savaitgalį, turim teismą, ir mums labai tas sprendimas“. Jis ramina, kad niekas neturės priekaištų, ir dar kartą priduria: „Mums dabar teismui būtų reikalingas“. 

Mes šitą turim 25, o tai yra savaitgalį, turim teismą, ir mums labai tas sprendimas, – atvirauja R.Malinauskas.

Jis pasako ministrui, kad tai suderinta ir su premjeru, ir su Vyriausybės kancleriu, tik reiktų ministro komandos. 

„Gerai. Tuoj kancleriui duosiu zadanije (nurodymą – rusų kalba)“, – nebesispyrioja ministras. 

Apklausiamas STT pareigūnų K.Trečiokas tikino apie šį pokalbį nieko neatsimenantis. Jis tikino, kad nesuprato, kodėl R.Malinauskui skubiai reikėjo nutarimo ir neigė davęs nurodymą ministerijos kancleriui jį parengti. Ministras STT pareigūnams tikino, kad jį erzina visokie prašinėtojai ir kad R.Malinausku niekada šimtu procentų netikėjęs. Net tada, kai jis porino esą nutarimo projektas suderintas su premjeru. 

Po skambučio K.Trečiokui, Druskininkų meras paskambina ūkio ministrui. Šis pažada neprieštarausiantis nutarimui. Rugsėjo 22 dieną, prieš pat Vyriausybės posėdį Vyriausybės kancleris A.Mačiulis žinute patikina R.Malinauską, kad klausimas bus svarstomas: „Tai LRV svarstys ir ir tikiuosi priims“. R.Malinauskas atrašo: „Ačiū labai“. 

Kitą dieną po Vyriausybės nutarimo priėmimo R.Malinauskas aplinkos minsitrui K.Trečiokui parašo trumpąją žinutę: „Labą vakarą. Ačiū Jums labai“. K.Trečiokas į žinutę atsako: „Nėr už ką. Sunku nebuvo“. 

Tačiau STT pareigūnų apklausiamas K.Trečiokas jau ginasi prisidėjęs prie nutarimo priėmimo. Jis aiškina, kad nutarimas buvo parengtas ir priimtas, nes niekas neturėjo jam priekaištų.

Luko Balandžio/15min.lt nuotr./Kęstutis Trečiokas
Luko Balandžio/15min.lt nuotr./Kęstutis Trečiokas

Klausiamas, ką tuomet reiškė R.Malinausko žinutė su padėka, K.Trečiokas išsisukinėjo gaunąs visokių žinučių. 

„Tokių žinučių kartais būna. Ir „kaip gyveni?“, būna išvis be adreso. Malinauskas padėkojo. Tai jis tiki, kad tai buvo dėl to sprendimo. Bet čia jo indėlis buvo nulinis“, – teigiama K.Trečioko apklausos protokole.

Klausiamas, kodėl tada į žinutę atsakęs, kad „sunku nebuvo“, sako, kad tai buvo formalus atsakymas. 

„Kai tokie vat, na, nepavadinsi spaudimai, bet tokie raginimai pasitaiko, tai jis kitą kartą dėl šventos ramybės, reiškia, pasako, kad gerai, ką nors pažiūrės, padarys, paves, bet tikrai jokių žingsnių, jokių neteisėtų nedaro ir šiuo atveju taip pat“, – rašoma ministro apklausos protokole. 

Dėjosi praradęs atmintį

Prieš mėnesį liudydamas Seimo Antikorupcijos komisijai ministras K.Trečiokas painiojosi kalbėdamas apie datą, kai vizavo nutarimo projektą, ir aiškino, kad su R.Malinausku buvo kalbėjęs tik likus pusmečiui iki nutarimo priėmimo. Tačiau dabar aišku, kad ministras su Druskininkų meru kalbėjosi Vyriausybės pasitarimo išvakarėse.

Minėtas Vyriausybės nutarimas pakeistas pernai rugsėjo 23 dieną. Rugsėjo 22 dieną Druskininkuose lankėsi premjeras socialdemokratas A.Butkevičius. Šios savivaldybės meras taip pat socialdemokratas R.Malinauskas.

Šis staigus Vyriausybės sprendimas galimai tapo papildomu motyvu Vilniaus apylinkės teismui pernai rugsėjo pabaigoje priimant palankų sprendimą dėl statybų Druskininkų Vijūnėlės dvaro teritorijoje.

Pagal dabar jau panaikintą Vyriausybės nutarimo dalį, jeigu teritorija priklauso pirmajai kurorto apsaugos zonai, tai yra jeigu ji apima teritoriją, kurioje yra mineralinio vandens ir gydomojo purvo telkiniai, upės, ežerai, jūra, paplūdimiai, kopos, ten draudžiama vykdyti darbus, nesusijusius su gamtinių gydomųjų išteklių eksploatavimu, nuolatos ir laikinai gyventi žmonėms, vykdyti statybos bei kasybos darbus, nesusijusius su mineralinio vandens ir gydomųjų durpių telkinių eksploatavimu.

Vijūnėlės dvaras, kur pastatytas gyvenamasis namas, pateko būtent į šią apsaugos zoną.

Druskininkų mero R.Malinausko pokalbis su ūkio ministru E.Gustu – išklotinė

BNS skelbia ikiteisminio tyrimo metu įrašytų pokalbių išklotines, kurios buvo pateiktos Seimo Antikorupcijos komisijai.

Žemiau pateikiamas Druskininkų mero Ričardo Malinausko ir ūkio ministro Evaldo Gusto pokalbis 2015-ųjų rugsėjo 21 dieną:

E.G. – Klausau.

R.M. – Laba diena, ministre.

E.G. – Sveiki, gerbiamas mere.

R.M. – Druskininkai, Ričardas jus patrukdė.

E.G. – Taip, taip.

R.M. – Ministre, turiu labai didelį prašymą, kalbėjau su Vyriausybės kancleriu jau daug kartų, jau su ministru dabar Trečioku ir taip toliau.

Ministre, turiu labai didelį prašymą, kalbėjau su Vyriausybės kancleriu jau daug kartų, jau su ministru dabar Trečioku ir taip toliau.

Jūsų ministerija, kaip kuruojanti kurortus – ar negalima būtų paprašyti, kad iš to Vyriausybės nutarimo 343, kur vis vos ne kiekvienam Vyriausybės posėdyje vis svarstot ir po vieną kitą ten priimat sprendimą, iš to Vyriausybės nutarimo, kuris yra didele apimtim, „Dėl kurortinių zonų“, tos dalies išėmimo, kad sekančiam, nu, kad šiandien būtų svarstoma ir trečiadienį priimtas sprendimas. Su visais derinimai yra atlikti ir šitoj vietoj niekam nekliūna, prieštaravimų, nėra, niekas nekliūna, nes viską reglamentuoja kiti teisės aktai ir taip toliau. Bet mum šį penktadienį yra teismas, kur savivaldybė dalyvauja ir kuriame išsispręstų vienas iš klausimų, jeigu būtų tas nutarimas priimtas.

E.G. – Pala, pala. Aš pirma kart girdžiu. Apie ką eina kalba aš nesuprantu.

R.M. – Čia yra Vyriausybės nutarimas 343.

E.G. – Nu?

R.M. – „Dėl žemės ir miško naudojimo specialiųjų sąlygų“.

E.G. – Taip?

R.M. – Jis yra didele apimtim, jau jį čia gal metai laiko ruošė, dabar derina su visais. Ir jūs Vyriausybėj, beveik kiekvieną savaitę iš šito Vyriausybės nutarimo svarstot atskirus punktus. Tai dėl fermos kiaulininkystės...

E.G. – Pala, pala, Ričardai, mes tikrai tokio nutarimo niekada neteikėme.

R.M – Aplinkos ministerija teikė, bet ne jūsų derinimu.

E.G. – Nu?

R.M. – Ir jūs praeitą savaitę kažką svarstėt iš to nutarimo, ir dar prieš savaitę, bet...

E.G. – Nu?

R.M. – Bet niekaip nedaeina pilna apimtim tas nutarimas, kurio projektas yra suderintas ir pateiktas Vyriausybėje, buvo Teisingumo ministerijoje, o Mačiulis sakė, kad jūs, kaip kuruojanti ministerija, kurortus, eis dviem parašais – aplinkos ministro ir jūsų. Ir mus labai domina tam projekte parengtas su visais suderinimais.

E.G. – Palauk, Ričardai, palauk, mes nesusišnekam. Tai yra ar įsakymas, ar Vyriausybės nutarimas?

R.M. – Vyriausybės nutarimas, bet kadangi eina ne pilnu nutarimu, o to nutarimo atskirais punktais, jis eina dviem ministrų parašais, bet jį svarsto.

E.G. – Taip niekada nebūna, dviem ministrų parašais. Dviem parašais nebūna niekada Vyriausybės nutarimų.

R.M. Sako, kad nebūna nutarimų dviem parašais. Rugsėjo 2-ą dieną buvo toks svarstymas ir buvo priimtas vienas iš punktų.

E.G. – Nesuprantu aš, Ričardai, apie ką mes kalbam. O kas nutarima paruošė? Kas teikia jį Vyriausybei?

R.M. – Nutarimą teikia Aplinkos ministerija.

E.G. – Nu ir viskas, nu. Kame reikalas?

R.M. – O Ūkio ministerijos reikalingas pritarimas ir norim, kad įtrauktų vieną iš to nutarimo punktų svarstyti šiam Vyriausybės posėdį. Reikia, tik sutikti, neprieštarauti, kad jis būtų įtrauktas.

E.G. – Aš niekada neprieštarauju tokiems dalykams, bet čia turi Trečiokas teikti.

R.M. – Taip, tai su Trečioku kalbėta, tiktai sako, kad Ūkio ministerija ir eina kaip kuruojanti kurortus, kad irgi pritartų.

E.G. – Mes niekada tokiem dalykams nesikišam, ar teritorijų, ar dar kažko tai. Vienu žodžiu teritorijų nustatymo, tikrai mes nesikišim niekada.

R.M. – Nu tai tvarkoj, jeigu bus bendra nuostata palaikyt.

E.G. – Gerai, viskas aišku, supratau, jeigu bus papildomų Trečiokas, aš žinosiu tada. Supratau. Nu, nu, gerai. Ričardai, tvarka.

R.M. – Ačiū, iki malonaus.

Druskininkų mero R.Malinausko pokalbiai su advokatu P.Makausku – išklotinė

BNS skelbia ikiteisminio tyrimo metu įrašytų pokalbių išklotines, kurios buvo pateiktos Seimo Antikorupcijos komisijai.

Žemiau pateikiami Druskininkų mero Ričardo Malinausko pokalbiai su pastato Vijūnėlės parke savininko advokatu Pranu Makausku.

Liepos 21 diena:

P.M. – Taip, klausau.

R.M. – Laba diena.

P.M. – Sveiki.

R.M. – Gerbiamas advokate, aš ką tik kalbėjau su viceministre, bandžiau ten papasakot daugiau mažiau. Ir jinai sakė tarsis ten su Narmontu, kažkuo tai ten savo iš teisininkų ir jinai liepė duot jos mobilų telefoną, kad jūs su ja sukontaktuotumėt, ar už kelių valandų, ar ten rytoj, kaip ten sekasi, gal ten su tuo Narmontu reikės pakalbėt, nes aš čia sakiau, kad čia yra ne vieno objekto problema, o tas pats ir Palangai, ir Birštonui, ir Nidai, ir Druskininkam, ir tai yra šimtai ir tūkstančiai objektų, kurių šitą yra ta pati dokumentacija ir kad neiškiltų, tai gal jam įrodžius, kad čia ne vieno objekto problema, o visos Lietuvos, gal jie tada parašytų ir tą išaiškinamąjį ir sprendžiamąjį variantą.

P.M. – Gerai, tai kaip aš galėčiau sukontaktuoti?

R.M. – Aš tuoj, SMS'u atsiųsiu.

P.M. – Siųskit, gerai.

R.M. – Tvarkoj.

P.M. – Ačiū.

Rugsėjo 21 diena:

R.M. – Taip. Laba diena dar kartelį.

P.M. – Laba diena, mere. Atsiprašau, negalėjau kalbėti, mere. Posėdyje buvau, tai...

R.M. – Taip. Advokate, ar teko girdėt, kad Nikitina kreipėsi į teismą ir detalųjį planą sustabdė, kurį pradėjom rengti dar dvyliktais metais?

P.M. – Ne, nieko negirdėjau, žinokit. Prisipažinsiu, nieko negirdėjau.

R.M. – Nu cirkai tęsiasi toliau – ir iš Nikitinos, ir dar neaišku, iš ko.

P.M. – O kada tai nutiko, mere? Ir kokiam teisme yra byla, jeigu kreipėsi į teismą?

R.M. – Ne, nu Nikitina kreipėsi į tą pačią teisėją, į tą patį teismą, kuris nagrinėja šitą jūsų atstovaujamo kaimyno mano reikalus. Ir ten dar buvo dar dvyliktais metais pradėtas detalusis planas Druskonio ežero, ten beveik iki jūsų namų.

P.M. – (Neaiški frazė).

R.M. – Nu vą, ir tą darė, teisėja priėmė sprendimą, patenkino Nikitinos prašymą sustabdyti detaliojo plano tvirtinimą, kol vyks čia kažkokie teismai su kažkuo tai.

P.M. – Supratau, mere, šiandien aš Klaipėdoj, tikrai nebespėsiu, bet aš rytoj, be abejo, nukeliausiu į bylą, reikia pasižiūrėti, čia yra svarbu ir aktualu galiausiai.

R.M. – Absurdai tęsiasis, ir Nikitinos žingsniai grobuoniški toliau.

P.M. – Supratau. Pasižiūrėsiu, mere, jei bus kažkokios informacijos, aš jums duosiu žinot.

R.M. – Gerai. Pažiūrėkit.

P.M. – Tada sutariam. Iki.

R.M. – Gerai. Dėkui.

Rugsėjo 23 diena:

R.M. – Laba diena.

P.M. – Laba diena, mere, negalėjau kelti ragelio, nes tokiam susitikime dar esu tai.

...

R.M. – O kada dabar teismas šitą ten yra?

P.M. – Dvidešimt devintą, antradienį.

R.M. – Ai, kitą savaitę.

P.M. – Jo, kitą savaitę.

R.M. – Šiandien Vyriausybėj turėtų tą nutarimą priimti, būtent dėl tų punktų, lyg tai  gavau informaciją, kad svarstys.

P.M. – Čia būtų, čia būtų gera naujiena čia būtų bylai.

R.M. – Lyg tai, kaip ir.

Druskininkų mero R.Malinausko pokalbis su premjeru A.Butkevičiumi – išklotinė

BNS skelbia ikiteisminio tyrimo metu įrašytų pokalbių išklotines, kurios buvo pateiktos Seimo Antikorupcijos komisijai.

Žemiau pateikiamas Druskininkų mero Ričardo Malinausko pokalbis su premjeru Algirdu Butkevičiumi 2015-ųjų rugpjūčio 11 dieną:

A.B. – Taip, klausau jūsų.

R.M. – Pirmininke, kur šiandien kalbėjom dėl to Vyriausybės nutarimo, tai aš išsiaiškinau, vakar svarstė pasitarime ne šitą. Ten saugomų teritorijų.

A.B. – Ai, ne šitą? A?

R.M. – Ne. Ne šitą.

A.B. – Supratau.

R.M. – Šitas tik tai išėjo iš Teisingumo ministerijos ir dabarties turi Aplinkos ministerija teikti Vyriausybei, tik neaišku, kaip jie ten susisuks per kiek laiko.

A.B. – Supratau. Tai gerai. Aš paraginsiu tada.

R.M. – Čia ne tas. Ir ta data ne to reikalinga.

A.B. – Gerai.

R.M. – Nuo priėmimo.

A.B. – Ai, nes ten labai daug kalbėjo pristatymo metu, tai...

R.M. – Taip, taip, bet ten visi kiti dalykai, bet ne tas 343.

A.B. – Ai, gerai. Supratau. Ačiū tada.

R.M. – Ačiū jums.

Druskininkų mero R.Malinausko pokalbiai su Vyriausybės kancleriu A.Mačiuliu – išklotinės

BNS skelbia teisėsaugos įrašytų pokalbių išklotines, kurios buvo pateiktos Seimo Antikorupcijos komisijai.

Žemiau pateikiami Druskininkų mero Ričardo Malinausko pokalbiai su Vyriausybės kancleriu Alminu Mačiuliu, vykę 2015 metų rugsėjo mėnesį.

Rugsėjo 1 diena:

R.Malinausko žinutė A.Mačiuliui: 1992-02-12 LRV Nr.343 Dėl specialiųjų žemės ir miško naudojimo sąlygų patvirtinimo. Ričardas. Druskininkai.

...

R.M. – Alio.

A.M. – Gerbiamas mere. Mačiulis.

R.M. – Taip. Taip, kancleri.

A.M. – Tai aš bandžiau pasiaiškinti. Nėra pas mus dar atėję. Gal jisai „tapyje“ (Teisės aktų projektų informacinėje sistemoje – BNS) kažkur pakabintas derinimui, tai jie man išgaudys tą nutarimą kolegos ir pasakys man, bet kol kas mes neturime jo.

R.M. – Jis buvo pateiktas per tą programą teisingumo prieš dvi, tris savaites ir iš jų grįžo.

A.M. – Tai, ko gero, kad gal įdėjo, žinot, ten tas biurokratinis visas procesas. Reiškia „tapyje“ dar yra. Nu, žodžiu, aš paskubinsiu, paprašysiu.

R.M. – Būkit malonus, gal ten paprašyt galima pas aplinkos kanclerį ar kažkaip tai, kad.

A.M. – Gerai, gerai.

R.M. – Ačiū jums labai.

A.M. – Aš pamatysiu Klovą tuoj pat. Pakalbėsim. Būtinai. Sutariam.

R.M. – Ačiū jums labai. Ačiū.

Rugsėjo 14 diena:

A.M. – Alio.

R.M. – Laba diena, gerbiamas kancleri.

A.M. – Sveiki.

R.M. – Druskininkai vėl jums ramybės neduoda.

A.M. – Taip, taip, mere.

R.M. – Jau išsiaiškinom per Aplinkos ministeriją, per viską, kad tas Vyriausybės nutarimas 343 yra pateiktas Vyriausybei, gal galima prašyt jį, kad šią savaitę būt įtraukta ir apsvarstyta?

A.M. – Aš pasistengsiu. Jis ten labai didelės apimties, tai mano teisininkai ten vartė.

R.M. – Daug vaikščiojęs, šiaip turėtų būt viskas kaip ir normaliai.

A.M. – Jo, suprantama, taip, bet teisininkai, nu, jie ir nori pasižiūrėt. Tai yra, galų gale, pagal Vyriausybės darbo reglamentą, kai yra didelės apimties, jie ten prašosi ilgesnio termino. Pabandysim, kaip, tai nežinau, nu šią savaitę.

R.M. – Kancleri, labai reikia, labai reikia.

A.M. – Šią savaitę nepažadu, kitą tikrai. Suprantu. Gerai. Nu negaliu šimtu procentų pasakyti, kiek jie ten pasistūmėjo, tiesą pasakius, dabar neklausiau, bet žinau, kad praeitą savaitę atėjo tas nutarimo projektas ir galbūt rytoj.

R.M. – Nu gal kaip nors išeitų. Mums labai svarbu yra, kada nors prie progos pasakysiu.

A.M. – Gerai, gerai. Tai aš.

R.M. – Ačiū.

A.M. – Sakau, dar bandysiu šnekėt, šnekint, nu ką reiškia bandysiu, nu paskatinsim, pagreitinsim kaip nors.

R.M. – Būkit malonus, kancleri, nu labai, labai reikia.

A.M. – Supratau, mere.

R.M. – Ačiū jums labai. Ačiū.

Rugsėjo 21 diena:

R.Malinausko žinutė A.Mačiuliui: Laba diena. Atsiprašau. Ar pavyks svarstyti nutarimą 343 šią savaitę?

R.Malinausko žinutė A.Mačiuliui: Laba diena. Atsiprašau. Ar pavyks svarstyti nutarimą 343 šią savaitę?

...

R.M. – Taip, klausau.

A.M. – Gerbiamas mere, sveiki gyvi. Mačiulis.

R.M. – Laba, laba. Taip. Malonu.

A.M. – Gavau jūsų žinutę, kaip nu įdėta rytoj į atstovų pasitarimą, tas visas nutarimas yra įdėtas, bet ten nu su krūva pastabų, kaip ir minėjau. Dabar, kur jūsų yra atsiųstas, tas reiškia, nu visiškai panaikinti tą skyrių.

R.M. – Taip.

A.M. – Kuris reglamentavo kurortines zonas.

R.M. – Tai tas yra ir numatyta. Visiems tinka. Niekam nėra užkliuvęs.

A.M. – Matot, ten dabar tam naujam variante iš viso nauja redakcija dėstoma. Ten dabar.

R.M. – Devintas skyrius visiškai naikinamas. Šitas skyrius ir naikinamas naujam variante. Ir jis visiem tinkamas.

A.M. – Aš paprašiau teisininkų pažiūrėt, bet pasižiūrėkit, visiškai reiškia, tai ką, nebebus jokio reglamentavimo kurortinių zonų? Aš iškart sakau, neįsigilinęs kalbu.

R.M. – Ne, ne, ne, kancleri, jų 25 metai niekas niekur nereglamentavo. Tai yra perteklinis įrašymas ir visi tam pritaria, nes reglamentuoja visi kitokie dalykai, ir pakrančių zonos, ir saugomos teritorijos, ir visi kiti dalykai, ir čia kaip tik ir gaunasi, kad 25-is metus ta nuostata buvo, o nė vienam iš keturių kurortų niekur nėra nustatyta nei bendruose planuose, nei kažkur tai tos zonos. Iš iškyla klausimas, kad žmonėm į detaliuosius planus įrašo biurokratinę eilutę „kurortinė zona“, o kokia ta kurortinė zona, kur jinai?

A.M. – O žiūrėkit, jūs dabar nekalbinot šiaip jau Ūkio ministerijos, turbūt yra svarbiausias dalykas su Aplinkos ministerija tą skyrių panaikinti atskirai?

R.M. – Tai visi pritaria. Tiktai niekas, tiktai niekas.

A.M. – Visi pritaria, bet nei aš, nei, reiškia, mano žmonės kanceliarijoj negali patys daryti teikimo, tai jei jie visi pritaria, tai kodėl jie nepateikia to 16-o atskirai panaikinimo?

R.M. – Todėl, kad jie teikia visą komplektą tam ir, ir.

A.M. – Oi, mere, žiūrėkit, tai čia jau buvo ne vienas precedentas, dėl tų specialiųjų miško sąlygų. Visiškai neseniai Susisiekimo ministerija pateikė dėl „aerodromų zonų“ pakoregavimo, prieš tai buvo, reiškia, pateiktas, dabar galvoju, ar tiktai ne aplinkos dėl tų kiaulynų „Sazo“, tai nu čia lygiai taip pat turėtų būti, aš čia, dovanokit, kad kalbu kaip biurokratas, bet mes negalim paimti, reiškia, be jokio derinimo išimti tą šešioliktą skyrių be jokio teikimo. Tai aš rytoj „mape“ (Ministerijų atstovų pasitarime – BNS) paprašysiu, mes įrašysim ir protokolinį pavedimą, tarkim, čia turbūt Ūkio ministerijos.

R.M. – Aplinkos.

A.M. – Aplinkos yra bendras teikėjas, bet, pagal savo sritį, nu Aplinkos aš paprašiau, kad ten pažiūrėtų detaliau. Tą pavedimą mes duosim rytoj oficialų, reiškia teikti atskirai, kadangi šitas dar nežinau, kiek laiko bus diskutuojama, ten labai daug susikerta visokių.

R.M. – Tai man su aplinkos ministru dar pakalbėt?

A.M. – Tai jūs, aišku, galit pakalbėt, tai aš rytoj tą pavedimą suformuluoju, bet jie per vieną dieną nepateiks ir nesuderins. Aš galvojau, kad jau yra kažkoks tai atskiras teikimas. Pasirodo, nieko.

R.M. – Ne, jie kaip tik tai.

A.M. – Jūsų žmogus mums atsiuntė tokį laiškelį, kad reikėtų šešioliktą skyrių, berods, naikint.

R.M. – Nes taip projekte numatyta. Taip yra ir numatyta, ir laukiam, kada praeis visom kryptim.

A.M. – Ne, projekte visai kita numeracija jau ten.

R.M. – Ir jis dingsta. Ir jisai yra naikinamas.

A.M. – Tai, tai nežinau, jūs sakėt, kad jums labai aktualu tai dvidešimt penktai, bet tai.

R.M. – Taip.

A.M. – Čia tiesiog sugaišta laiko buvo tikintis, kad šitas praeis, bet jisai tikrai nepraeis. Aš negaliu tikėtis, kad ten bus rytoj sutarta, kad tų pastabų, ten nu žiauriai daug, aš mačiau pats ten tą (neaiški frazė) pažyma, tai jau galima pabandyt gal.

R.M. – Pusę metų.

A.M. – Pakalbėkit su Trečioku, gerai? Aš irgi būtinai pasikalbėsiu, pasitarimas bus pirmą valandą. Aš savo ruožtu pakalbėsiu, nu ką aš žinau, jei taip staigiai padarytų tą teikimą, stebuklų būna, gal ir trečiadienį atsineštų Trečiokas.

R.M. – Gerai. Pabandysiu.

A.M. – Jeigu mes „matoje“ jau sutartume tokį dalyką. Nes pati kanceliarija nu negali to teikimo daryt, čia yra Trečioko valdymo sritis, o šiuo atveju Gustas turėtų pritarti kaip kurortinių miestų kuratorius, tarkim taip. Pabandysim tada. Aš Trečioką irgi pakalbinsiu, gerai?

R.M. – Gerai, gerai.

A.M. – O jūs prieš tai nebuvot kalbėję su Trečioku?

R.M. – Jau mes dešimt kartų su visais kalbėję.

A.M. – Nu tai va.

R.M. – Ir visi eina kaip su visu nutarimo projektu, ir visi, viskas pritaria, bet paprastai, kaip pereina pas teisininkus, tai iškyla dar visur šimtas variantų.

A.M. – Čia ne tik tai teisininkai mūsų, yra kitų ministerijų daug pastabų labai, tai va čia yra problema, teisininkai čia būtų galima dar kaip nors susiderinti. Žodžiu, bandom, tada per vieną dieną padaryt, nu.

R.M. – Gerai, gerai. Ačiū.

A.M. – Tvarkoj.

Rugsėjo 23 diena:

R.Malinausko žinutė A.Mačiuliui: TAI LRV SVARSTYS IR TIKIUOSI PRIIMS.

R.Malinausko žinutė A.Mačiuliui: AČIŪ LABAI.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Metas rinktis

Mėgaukis šiandien

Talentingi vaikai

Esports namai

Sveikos ir gražios kojos

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min