Dabar populiaru
Publikuota: 2009 kovo 20d. 13:40

Policija medžios Kelių eismo taisykles pažeidžiančius pėsčiuosius

Pėsčiųjų perėja
Andriaus Vaitkevičiaus / 15min nuotr. / Kelias

Ateinančią savaitę šalies policijos įstaigos savo prižiūrimose teritorijose vykdys policines prevencines priemones, skirtas pėsčiųjų elgesiui keliuose.

Kaip informuoja Policijos departamentas, ši priemonė organizuojama atsižvelgiant į tai, kad pėstieji yra labiausiai neapsaugota ir pažeidžiama eismo dalyvių kategorija, taip pat siekiant užtikrinti, kad pėstieji laikytųsi Kelių eismo taisyklių reikalavimų.

2008 metais Lietuvoje eismo įvykiuose daugiausia žuvo pėsčiųjų – 174 (tai sudarė 34,9 proc. visų eismo įvykiuose žuvusiųjų). Per šių metų du pirmus mėnesius eismo nelaimėse taip pat daugiausia žuvo pėsčiųjų – 27, iš jų 18 – tamsiu paros metu. Šių eismo dalyvių daugiausia ir sužeista – 251 (39,8 proc. visų sužeistųjų).

Priemonių metu daugiausia dėmesio bus skirta pėstiesiems užmiesčio keliuose (ėjimas kelkraščiu (važiuojamosios dalies pakraščiu) prieš transporto priemonių važiavimo kryptį, ėjimas per važiuojamąją dalį, atšvaitų, kitų šviesą atspindinčių elementų naudojimas).

Miestuose ir gyvenvietėse pėsčiųjų kontrolė bus vykdoma prie pėsčiųjų perėjų, sankryžose, bus kontroliuojamas ir vairuotojų pareigų pėstiesiems vykdymas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Mano namas

Gaminkite protingai

Sveikata

Gyvenimas

Parašykite atsiliepimą apie 15min