Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Poliklinikose atsisakoma vaikų gydytojų, juos keičia šeimos sveikatos specialistai

Gydytojas
Dienraščio „15 minučių“ nuotr. / Gydytojas
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Poliklinikose atsisakoma vaikų ligų gydytojų (pediatrų), o mažieji pacientai perduodami šeimos gydytojams.

Pediatrai įsitikinę, kad plataus profilio gydytojai nepasirūpins taip gerai vaikais, kaip jie, vaikų gydytojai. Ir teigia, kad Europos šalys jau atsisako šio modelio kaip nepasiteisinusio, praneša LTV naujienų tarnyba.

Poliklinikų atstovai tikina drastiškai neatleidinėjančios ir kol kas atsisveikina tik su vyresnio amžiaus vaikų gydytojais, o vietoj jų priima jau šeimos medikus.

„Šeimos gydytojo kompetencija yra žymiai platesnė, apima daugiau profilių, sprendžia daugiau problemų. Jeigu šeimos gydytojo kompetencija neleidžia, jis duoda siuntimą vaikų ligų gydytojui“, – Lietuvos televizijos naujienų tarnybai teigė Sveikatos apsaugos ministerijos Asmens sveikatos skyriaus vedėjas Vytautas Radavičius.

Pagal sveikatos apsaugos ministerijos vykdomą pertvarką jau pusantrų metų poliklinikose nebeleidžiama įsidarbinti naujiems pediatrams.

Nors Lietuvos televizijos žurnalistų kalbintos į poliklinikas vaikus vedančios mamos teigė esančios patenkintos nauja tvarka, pediatrai abejoja, ar mažųjų pacientų sveikata atidavus juos šeimos gydytojams nenukentės.

„Jų darbo apimtis yra tokia, kad neįmanoma šitiek daug aprėpti nuo senelių iki naujagimių, mažų vaikų. Realybė tokia, kad jie kratosi mažų vaikų, bijo atsakomybės, neypatingai turi patirties“, – sako Arūnas Valiulis, Lietuvos pediatrų draugijos pirmininkas.

Poliklinikoms šeimos gydytojai – pelningesni

Poliklinikos pripažįsta, kad prie pediatrų gali prisirašyti perpus mažiau pacientų nei prie šeimos gydytojų, tad pastarieji poliklinikoms finansiškai labiau apsimoka.

„Jeigu poliklinikoje kuo daugiau bus šeimos gydytojų, tuo ji gyvens geriau, tuo sesutės, kurios dirba kartu su tais gydytojais, gaus didesnį atlyginimą, tuo daugiau liks pinigų įrangai pirkti, atsinaujinti“, – teigia Antakalnio poliklinikos direktorius Arūnas Grigaitis.

Kita vertus, praneša LTV naujienų tarnyba, Lietuvos pediatrų draugija atremia, kad daugumos Europos šalių patirtis rodo, jog toks sveikatos apsaugos modelis valstybei kainuoja brangiau ir jo atsisakoma.

„Tos šalys, pavyzdžiui, Latvija, kuriose šis modelis išbandytas, ir grįžta atgal ir nuo praeito rudens vėl formuojamos pediatrinės apylinkės“, – sako A. Valiulis.

Komentarai
Temos Vaikas, Sveikata
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min