Dabar populiaru
Publikuota: 2009 gruodžio 22d. 15:09

Politikų „dovanėlė“ verslininkams: vietoj 1 Lt – 600 tūkst. Lt žemės mokestis

Kauno arenoje apsilankė Seimo nariai
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Kauno arenoje apsilankė Seimo nariai

Kauno miesto savivaldybės tarybos nariai antradienį pritarė siūlymui, kad statomą areną valdysiančiam koncesininkui kasmet būtų sumokama po 2,5 mln. Lt. Tačiau žadėtų mokesčių lengvatų verslininkai nesulauks, nes politikai joms nepritarė. Todėl koncesijos sutarties pasirašymas pakibo ant plauko.

Nemuno saloje statomos arenos valdymo konkurso vienintelis dalyvis – Ūkio banko investicinė grupė (ŪBIG) – lapkričio pabaigoje sutiko, kad iš miesto biudžeto už arenos valdymą jiems kasmet būtų sumokama 2,5 mln. litų be pridėtinės vertės mokesčio (PVM), nors derybų pradžioje buvo kalbėta apie 3 mln. Lt sumą. Verslininkai nusileido su sąlyga, kad už žemę, ant kurios stovės arena, visą tą laiką būtų imamas simbolinis vieno lito metinis mokestis. Tačiau antradienį taryboje šis neoficialus susitarimas pasikeitė: vietoj vieno lito už žemę verslininkams teks mokėti apie 600 tūkst. Lt. Tokio akibrokšto nesitikėję ŪBIG valdybos nariai tvirtina tikrai neketinantys keisti anksčiau suderėtų sąlygų.

Kažin ar kam nors kitam Kaune yra numatytas didesnis žemės mokestis nei mums, – išgirdę tarybos narių patvirtintą sprendimą, stebėjosi ŪBIG atstovai.

„2,5 mln. Lt, kuriuos pagal sutartį su savivaldybe mes gautume kaip koncesijos mokestį, neužtenka, kad normaliai valdytume areną. Ši suderinta suma buvo minimaliausia, ką galėjome pasiūlyti“, – sakė ŪBIG komunikacijos direktorius Remigijus Jurgelaitis.

Verslininkai sakė neketinantys sutikti ir su mažesniais mokesčiais. Apie tokią galimybę iš karto po klausimo svarstymo prabilo Kauno meras Andrius Kupčinskas. Jo teigimu, jau patvirtintas mokestis galėtų būti perpus mažesnis, t. y. apie 300 tūkst. Lt.

„Mūsų pozicija aiški: jei taryba pakeičia mokestį iki vieno lito, kaip buvome sutarę per derybas, sutartis pasirašoma. Priešingu atveju greičiausiai ne“, – sakė ŪBIG atstovas.

Koncesijos sutartis turi būti pasirašyta iki sausio 19 dienos. Kitu atveju derybos būtų laikomos neįvykusiomis, o savivaldybė turėtų skelbti naują arenos valdymo konkursą.

„Lauksime savivaldybės žingsnių. Iš savo pusės viską padarėme: pasiūlėme optimalias sąlygas, numatėme renginių paketą, kuriame didelė dalis – A klasės, t. y. aukščiausio lygio koncertai, varžybos ir kiti renginiai“, – teigė R.Jurgelaitis.

Kauno arenai siūlomas Žalgirio vardas

Šią savaitę Kauno meras pasiūlė, kad Kauno areną būtų galima pavadinti Žalgirio arena. Pasak miesto vadovo, tai būtų vienas solidžiausių indėlių įprasminant 2010 metais minimas 600-ąsias Žalgirio mūšio metines.

„Jei taryba apsispręstų dėl šio siūlymo, baigtųsi svarstymai dėl galimo arenos vardo. Komerciniai pavadinimai gal ir turėtų finansinę naudą, tačiau neimponuotų nei kauniečiams, nei atvyksiantiems svečiams“, – mano meras.

Šiemet sprendimas dėl arenos pavadinimo nebus priimtas, nes taryba vakar posėdžiavo paskutinį kartą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai
Sergu atsakingai

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min