Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Politinėms partijoms – devynios dienos sąrašams pateikti

Byla
Andriaus Vaitkevičiaus / 15min nuotr. / Dokumentas
Šaltinis: 15min
0
A A

Partijoms, kurios ketina dalyvauti š. m. lapkričio 15 d. vyksiančiuose naujuose Seimo rinkimuose į vienmandates Šilalės-Šilutės ir Vilniaus-Šalčininkų rinkimų apygardas, rugsėjo 10-oji yra paskutinė diena, kada Teisingumo ministerijai jos privalo pateikti savo narių sąrašus.

Vyriausioji rinkimų komisija birželio 25 d. paskelbė naujus rinkimus į Lietuvos Respublikos Seimą vienmandatėse Šilalės-Šilutės ir Vilniaus -Šalčininkų rinkimų apygardose. Nauji rinkimai skelbiami atsilaisvinus dviejų Seimo narių – Zigmanto Balčyčio ir Valdemaro Tomaševskio – vietoms, kurie išvyko Lietuvai atstovauti į Europos Parlamentą, teigiama Teisingumo ministerijos pranešime.

Vadovaujantis Politinių partijų įstatymu, visos rinkimuose ketinančios dalyvauti politinės partijos ne vėliau kaip prieš 65 dienas iki pirmųjų tais metais vykstančių rinkimų Vyriausybės nustatyta tvarka Teisingumo ministerijai privalo pateikti savo narių sąrašus. Kituose tais pačiais metais organizuojamuose rinkimuose norinčios dalyvauti partijos narių sąrašus privalo teikti tik tuomet, jei nedalyvavo prieš tai vykusiuose rinkimuose ir neteikė Teisingumo ministerijai savo narių sąrašų. Šių metų birželį vykusiuose Europos Parlamento rinkimuose dalyvavo 17 politinių partijų. Joms sąrašų iš naujo pateikti nereikia, tačiau visos kitos partijos, norinčios dalyvauti rinkimuose lapkritį, privalo tai padaryti iki rugsėjo 10 d. Nepristačiusios savo narių sąrašų partijos rinkimuose dalyvauti negalės.

Partijos sąrašus ministerijai gali teikti likus 4 mėnesiams iki rinkimų. Sąraše, kuris sudaromas tais metais vyksiantiems rinkimams, turi būti nurodoma konkreti sudarymo data, kiekvieno politinės partijos nario vardas, pavardė, gimimo data, gyvenamosios vietos adresas. Šie duomenys privalo būti patvirtinti politinės partijos vadovo parašu ir kompiuterinėje laikmenoje pateikti Teisingumo ministerijai.

Pagal galiojančią tvarką, ministerija per 15 darbo dienų nuo sąrašo gavimo dienos patikrina ar jis parengtas pagal nustatytus reikalavimus. Taip pat peržiūrima ar politinės partijos narių skaičius atitinka įstatymo nuostatas, t.y. ar partija turi ne mažiau kaip tūkstantį narių, pilnamečių Lietuvos Respublikos piliečių. Patikrinusi pateiktą sąrašą ir nustačiusi, kad jis atitinka taisyklių ir įstatymo reikalavimus, Teisingumo ministerija kitą darbo dieną apie tai praneša Vyriausiajai rinkimų komisijai.

Jeigu politinė partija pateikia sąrašą praėjus terminui, sąrašas netikrinamas ir per 2 darbo dienas grąžinamas jį pateikusiai partijai. Politinei partijai pateikus netikslų sąrašą, ministerija nurodo trūkumus ir apie tai praneša raštu, siūlydama juos ištaisyti. Nurodyti netikslumai turi būti ištaisyti ne vėliau kaip per 7 darbo dienas nuo rašto gavimo dienos. To nepadarius, ministerija kitą darbo dieną po nurodyto termino pasibaigimo informuoja Vyriausiąją rinkimų komisiją, kad negali patvirtinti tos  politinės partijos narių skaičiaus atitikimo Politinių  partijų įstatymo reikalavimams.

 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 1 Rinkimai
Parašykite atsiliepimą apie 15min