Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Politinių kalinių ir tremtinių sąjunga: Lietuvos lenkų rinkų akcija ir „Rusų aljansas“ skatina tautinę nesantaiką

Renginio akimirka
Giedrės Maksimovicz nuotr. / Politinių kalinių ir tremtinių sąjungos vėliavos
Šaltinis: BNS
0
A A

Lietuvos lenkų rinkimų akcija (LLRA) ir „Rusų aljansas“ skatina tautinę nesantaiką, teigia šeštadienį Kaune susirinkusi Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjunga (LPKTS).

28-ojo sąjungos suvažiavimo metu buvo priimta rezoliucija, kurioje teigiama, kad taip minėtosios partijos elgiasi siekdamos politinės naudos.

„Tiek LLRA, tiek „Rusų aljansas“, skatinami savo metropolijų ir siekdami politinės naudos, pavojingai provokuoja tautinę nesantaiką Lietuvoje“, – rašoma priimtoje rezoliucijoje.

Pasak LPKTS, LLRA vadovo Valdemaro Tomaševskio „ir jo bendraminčių šmeižikiški skundai į pačias įvairiausias Europos ir JAV institucijas yra grindžiami ne tikrais faktais, bet išgalvotais melagingais argumentais“.

„Atrodo tai tęsis tol, kol jie išsireikalaus tokių sąlygų, kokios buvo 1920–1939 metų lenkų okupacijos metu, arba išprovokuos panašią į Draučių kaimo (1998 metais psichikos liga sergantis Širvintų rajono Draučių kaimo gyventojas sušaudė aštuonis žmones – BNS) tragediją“, – teigiama rezoliucijoje.

Be to, dokumente stebimasi, kodėl esą į „šmeižtų kampaniją“ buvo įtraukta „iki šiol buvusi Lietuvos valstybei lojali Lietuvos rusų bendrija“.

Pasak LPKTS, Lietuvoje neturėtų veikti politinės partijos, sukurtos tautiniu pagrindu, o Vilnius turi būti valdomas Vyriausybės paskirto ministro-mero ir vicemerų.Rezoliucijoje Užsienio reikalų ministerija yra raginama pareikšti Lenkijos vyriausybei protestą „dėl dalinai iš Lenkijos biudžeto finansuojamo Lenkijos Kresų instituto skleidžiamos Lietuvai priešiškos ekspansionistinės propagandos“.

Taip pat teigiama, kad Lietuvoje neturėtų veikti politinės partijos, sukurtos tautiniu pagrindu, o Vilnius turi būti valdomas Vyriausybės paskirto ministro-mero ir vicemerų.

Lenkija pastaruoju metu itin smarkiai kritikuoja neseniai priimto Švietimo įstatymo nuostatas, kuriomis plečiamas dėstymas lietuvių kalba tautinių mažumų mokyklose. Lenkijoje analogiškos nuostatos galioja jau ne vienus metus.

Mūsų šalies politikams nerimą kelia iš Lenkijos pasiekusios žinios, kad ten gali būti uždarytos dvi lietuviškos mokyklos.

Daugumoje mokyklų tautinis patriotinis ugdymas yra apleistas

Daugumoje mokyklų tautinis patriotinis ugdymas yra apleistas, tvirtina LPKTS. „Mūsų valdžia, švietimo sistema, visuomenė per 20 Nepriklausomybės metų neteikė reikšmės tinkamam patriotiniam jaunimo ugdymui“, – rašoma priimtame sąjungos pareiškime.

Anot politinių kalinių ir tremtinių, tai ir yra pagrindinė priežastis, to, kad esą jaunimo renginiuose įvyksta „patį tautiškumą ir patriotizmą kompromituojančių išpuolių prieš kitataučius, kas, deja, vis atsitinka net valstybinių švenčių metu“.

Lietuvoje daug diskusijų sukėlė Nepriklausomybės dieną – kovo 11-ąją – įvykusios eitynės, kuriose buvo skanduojamas šūkis „Lietuva lietuviams“. Organizatoriai tikino, kad šūkis nėra nukreiptas prieš kitataučius, o sąvoka „lietuviai“ apima visus besilaikančius įstatymų, nepriklausomai nuo tautybės.

Pasak politinių kalinių ir tremtinių sąjungos, dėl patriotinio švietimo mokymosi įstaigose stokos „jaunimas „mokosi“ iš vokiečių nacionalistų“.

Vis dėlto tame pačiame pareiškime kritikos sulaukė ir gėjų eitynių rengėjai.

„Netoleruojame taip vadinamo „tolerantiško“ jaunimo veiklos, sietinos su provokacinėmis homoseksualų eitynėmis, propaguojančiomis „laisvą“ gyvenimo būdą, priešingą tradicinei šeimai, krikščioniškai moralei, tautos gyvenimo būdui ir papročiams. Laikome, jog homoseksualų judėjimas, jų ekspansyvi propaganda tarnauja globalistų sugalvotoms neskaitlingų tautų sunaikinimo mažinant gimstamumą idėjoms“, – teigiama pareiškime.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min