Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2022 sausio 12d. 17:27

Portalai ragina nustoti valstybinės reikšmės renginius leisti transliuoti tik LRT

Žiniasklaida
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Žiniasklaida
Interneto žiniasklaidos asociacija (IŽA), vienijanti didžiausius šalies naujienų portalus, kreipėsi į Seimo, Vyriausybės, Prezidentūros, LRT administracijas bei LRT tarybą, ragindama nutraukti nacionalines žiniasklaidos priemones diskriminuojančią praktiką, kai valstybinės reikšmės renginius išskirtinai teisę transliuoti turi tik nacionalinis transliuotojas (LRT). Sausio 13-osios išvakarėse didžiausi portalai ragina nustoti juos leisti transliuoti tik LRT platformose ir suteikti vienodas teises gauti prieigą prie tiesioginio signalo, o ne išvestinių nuorodų į LRT kuriamą turinį, rašoma pranešime spaudai.

IŽA pirmininkas Arnas Marcinkus tvirtina, kad tokia situacija ilgiau negali tęstis, nes tai – akivaizdi kitų žiniasklaidos rinkos dalyvių diskriminacija, tad nuspręsta kreiptis į institucijas, kurios organizuoja valstybinės reikšmės renginius.

„Esame įsitikinę, kad Sausio 13-osios, Vasario 16-osios, Kovo 11-osios, Liepos 6-osios ir kitų valstybinės reikšmės renginių organizatoriai siekia kuo didesnės visuomenės dalies įsitraukimo į renginius. Tam skirtos vaizdo ir garso transliacijos, kuriomis ir turėtų būti užtikrinamas maksimalus gyventojų pasiekiamumas. Pastaruoju metu iš šalies mokesčių mokėtojų išlaikomas LRT naudojasi padėtimi ir šalies biudžeto lėšomis rengiamos transliacijos signalu nesidalina su kitomis žiniasklaidos priemonėmis“, – sako A.Marcinkus.

Žiniasklaidos bendrovės „15min group“ generalinio direktoriaus Tomo Balžeko teigimu, būtent todėl prašoma visų institucijų, kurios turi savininko teisę į renginių transliacijas, užtikrinti, kad valstybinės svarbos renginius transliuoti galėtų visos žiniasklaidos priemonės, kai to prašo, ir gautų reikiamus signalus.

Gedmantas Kropis / BNS Foto/Tomas Balzekas
Gedmantas Kropis / BNS Foto/Tomas Balzekas

„Praktika, kai tokios teisės suteikiamos išskirtinai tik vienai žiniasklaidos grupei, turi liautis. Juolab, kad šių renginių tikslas – užtikrinti, jog juos matytų kuo didesnė auditorija, o žmonės galėtų pasirinkti, per kurį žiniasklaidos kanalą nori žiūrėti valstybei svarbius minėjimus. Tad natūralu, kad turi būti suteikiama prieiga prie tiesioginio signalo, o ne išvestinių nuorodų į visuomeninio transliuotojo turinį“, – sako T.Balžekas.

T.Balžeko nuomone, neteisinga, kai siauras tikslas – didinti LRT auditorijos dėmesį komercinės žiniasklaidos sąskaita – užgožia visuomenės interesą net tokiais atvejais kaip Sausio 13-osios minėjimas.

Naujienų portalo lrytas.lt direktoriaus ir vyriausiojo redaktoriaus Tautvydo Mikalajūno nuomone, nebegali būti kuriami tokie precedentai, kai valstybinės svarbos įvykius, valstybinius renginius ir kitus minėjimus transliuoja tik visuomeninis transliuotojas.

„Esame įsitikinę, kad tokia praktika neužtikrina Visuomenės informavimo įstatymo nuostatų. Be to, yra buvę pavyzdžių, kai LRT signalu neatlyginamai dalijasi su kitų šalių transliuotojais, bet vietos žiniasklaidos grupės yra ignoruojamos ir joms teikiamas tik signalas, kuriuo galima retransliuoti visuomeninio transliuotojo turinį. Toks elgesys iškreipia ne tik žiniasklaidos rinką, bet ir riboja žodžio laisvę, visuomenės teisę žinoti“, – sako T.Mikalajūnas.

Sudarius galimybes kuo didesniam žiniasklaidos priemonių ratui transliuoti svarbiausius valstybinės reikšmės renginius ir įvykius, būtų užtikrintos sąlygos pasiekti maksimaliai didžiausią šalies auditoriją.

IŽA vienija didžiausią auditoriją turinčius šalies naujienų portalus – DELFI.lt, 15min.lt, Lrytas.lt, tv3.lt, Madeinvilnius.lt, Kasvyksta.lt, VE.lt, Etaplius.lt.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

„Pranešimas spaudai“ – tai naujienų agentūrų, juridinių ir fizinių asmenų sukurti bei platinami pranešimai apie paslaugų, gaminių, įmonių ar įstaigų naujienas ir pan. Spręsdama dėl turinio publikavimo UAB „15min“ atsižvelgia į informacijos aktualumą, naudą visuomenei, viešąjį interesą. Už šio turinio skelbimą UAB „15min“ nėra atlyginama. Redakcija turi teisę pranešimus redaguoti, trumpinti, papildyti, šalinti tekste esančias nuorodas ir pavadinimus.
Komentarai: 16

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

SEB verslo augimo programa

01:16:45
47:36

Video

08:07
02:04
01:51

Adventur 2022

Maistas

Tik prenumeratoriams

URBAN˙/

Tik prenumeratoriams
Parašykite atsiliepimą apie 15min