Dabar populiaru
Publikuota: 2013 sausio 5d. 18:04

Potvynis Nemuno žemupyje: likusios dvi ledų sangrūdos dar gali iškrėsti nemalonių siurprizų

Potvynis Nemuno žemupyje iš paukščio skrydžio
R.Žalgevičiaus nuotr. / Potvynis Nemuno žemupyje iš paukščio skrydžio

Nors ištvinusio Nemuno vanduo, apsėmęs kelią į Rusnę, nuslūgo iki 65 cm (vos prieš kelias dienas siekė 90 cm), nusiraminti dar anksti. Stichija tikrai neišsikvėpė, daug kas priklausys nuo oro sąlygų.

Situacija pamario regione stabilizuojasi. Tuo tarpu Vakarų ir Šiaurės Vakarų Lietuvoje bei Utenos apskrityje yra be kritulių , kitur – protarpiais dulksna arba silpnas snygis, skelbia eismoinfo.lt.

Lietuvos magistralinių ir krašto kelių dangos vakarinėje ir šiaurinėje šalies dalyje bei Marijampolės apskrityje daugiausia drėgnos, kitur – šlapios, vietomis provėžotos.

Didžioji dalis rajoninių kelių, daugiausia miškingose vietose, vietomis dar slidūs, kai kur padengti prispausto arba pažliugusiu sniego sluoksniu, provėžoti.

Įspūdingi potvynio vaizdai iš paukščio skrydžio

Šiuo metu Nemune susikaupusios dvi įspūdingos ledų sangrūdos, puikiai matomos iš paukščio skrydžio.

 Viena – nuo Šyšos kaimo iki Uostadvario, o kita – nuo Panemunės iki Gėgės upės žiočių.

Šeštadienį Pagėgių savivaldybėje vyko Ekstremalių situacijų komisijos išvažiuojamasis posėdis, kuriame rengiamas priemonių planas, kaip padėti potvynio zonoje Vakarų Lietuvoje gyvenantiems žmonės. Posėdyje dalyvavo vidaus reikalų ministras Dailis Alfonsas Barakaukas, ugniagesių, pasieniečių, Šilutės ir Pagėgių savivaldos atstovai.

Reikia nepamiršti ir tai, kad tai yra pasienio zona, Europos ir NATO pasienio zona, turime pasitelkti visas priemones.

Ministras D.A.Barakauskas BNS sakė, kad tikimasi sudaryti maždaug 11 punktų priemonių planą, kuris bus patvirtinas pirmadienį ir vėliau perduotas Vyriausybei.

„Priemonių planą, kuri ankstesnioji Vyriausybė patvirtino ir jis buvo finansuotas tik 21 proc., reikia atnaujinti, atsižvelgiant į tai, kokius pasiūlymas, kokius dabar gauname. Reikia nepamiršti ir tai, kad tai yra pasienio zona, Europos ir NATO pasienio zona, turime pasitelkti visas priemones“, – BNS sakė ministras D.A.Barakauskas.

Pasak jo, potvynio metu užliejamos ir kaimyninių valstybių teritorijos, todėl reiktų pagalvoti ir apie kaimynus, nes yra svarbūs santykiai su jais. Ministras taip pat susitiks su pasieniečiais ir aiškinsis, ar jiems neiškyla problemų potvynio metu.Vakarų Lietuvoje šiuo metu užlieta tūkstančiai hektarų teritorijų, apsemtose teritorijoje gyvenantys žmonės perkeliami specialia technika, jiems užtikrinamas maisto ir medicinos paslaugų tiekimas.

 

 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Šiuolaikiškos studijos

Video

26:29
01:19
00:31

Esports namai

Susikurk savo vasaros namus su IKEA

URBAN˙/

Šaltibarščiai
Parašykite atsiliepimą apie 15min