Dabar populiaru
Publikuota: 2012 sausio 6d. 13:40

Prasmingai panaudoti eglutes kviečia akcija „Kalėdinė eglutė – namų šilumai“

Kartu su Kalėdų seneliu miestiečiai puošė eglutes.
I.Ozturhan/15min.lt nuotr. / Kalėdinės eglutės gali būti panaudotos prasmingai – biokurui.

Šventinę nuotaiką kūrusios kalėdinės eglutės šilumą gali skleisti visus metus. Tereikia prisidėti prie akcijos „Kalėdinė eglutė – namų šilumai“, kurios iniciatoriai kviečia medelius atnešti ir palikti specialiuose konteineriuose. Iš surinktų eglučių bus gaminamas ekologiškas biokuras.

Akciją „Kalėdinė eglutė – namų šilumai“ jau šeštus metus iš eilės organizuoja ekologijos verslo bendrovės „Ecoservice“ ir „Specialus autotransportas“. Kiekvienais metais vis daugiau žmonių prisideda prie šios iniciatyvos, neišmeta eglučių bet kur, o atneša į specialius akcijos konteinerius. Akciją globoja Aplinkos ministerija.

„Malonu pastebėti, kad kasmet vis daugiau gyventojų po švenčių eglutes atneša į mūsų organizuojamos akcijos konteinerius. Kiekvienas privalome rūpintis gamta ir aplinka, kurioje gyvename. Atnešdami žaliaskares į specialius konteinerius, atliekame gerą darbą ir savo pavyzdžiu raginame kitus elgtis atsakingai“, – sako bendrovės „Specialus autotransportas” generalinis direktorius Ramūnas Balčiauskas. 

Visos į specialius konteinerius atneštos eglutės bus išvežtos į biokuro gamybos įmonę, kur iš jų bus gaminamas ekologiškas biokuras. Lietuvos šilumos tiekėjai juo šildys gyventojų namus.

Šiemet nuo sausio 6 iki 16 dienos specialiais akcijos lipdukais pažymėti „Ecoservice“ ir „Specialusis autotransportas“ konteineriai stovės prie didžiųjų prekybos centrų, kultūros namų bei kitose gyventojams patogiose vietose 12-oje miestų – Vilniuje, Klaipėdoje, Širvintose, Šilutėje, Neringoje, Kazlų Rūdoje, Vilkaviškyje, Varėnoje, Lazdijuose, Lentvaryje, Trakuose bei Pagėgiuose. Informaciją, kur stovės eglutėms skirti konteineriai, rasite tinklalapyje www.ecoservice.lt.

 Gyventojai raginami į eglutėms skirtus konteinerius nemesti kitų atliekų.

Pernai gyventojai sunešė daugiau kaip 500 kubinių metrų eglučių, iš kurių buvo pagaminta 50 kietmetrių biokuro. Daugiausiai eglučių į konteinerius sunešė Vilniaus gyventojai – beveik 300 kubinių metrų.

Klaipėdoje ir Neringoje akciją „Kalėdinė eglutė – namų šilumai“ vykdančios įmonės „Specialus autotransportas“ konteineriai eglutėms stovės:

Klaipėdoje – I. Simonaitytės g. 8, Žardininkų g. 16, Baltijos pr. 97, Liepų g. 46, Kauno g. 3, Naikupės g. 16, Debreceno g. 31, Kretingos g. 16, Budelkiemio g. 17, Sausio 15-osios g. 15, S. Daukanto g. 41.

Neringoje – Kopų g. 1, Nida; Ievos kalno g. 8, Juodkrantė; Preilos g. 22, Preila.

Temos: 1 „Eglutės“

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min