Dabar populiaru
Publikuota: 2019 gruodžio 16d. 12:07 , Atnaujinta: 2019 gruodžio 16d. 13:08

Premjeras: atstatydinti J.Narkevičių – ne mano vieno sprendimas

Dėl susisiekimo ministro Jaroslavo Narkevčiaus atstatydinimo ministras pirmininkas Saulius Skvernelis žada konsultuotis su valdančiosios koalicijos taryba – esą toks sprendimas sukeltų „labai įvairių ir ilgalaikių“ pasekmių.

„Bus konsultuojamasi su valdančiosios koalicijos politine taryba. Tai nėra vieno mano sprendimas, nes pasekmės vienokio ar kitokio sprendimo gali būti labai įvairios ir ilgalaikės. Dėl to tie sprendimai bus priimti tada, kai bus įvykdytos konsultacijos, sumodeliuoti variantai, kas būtų, jeigu būtų, jeigu kas pasikeistų“, – pirmadienį Vyriausybėje žurnalistams komentavo S.Skvernelis.

Luko Balandžio / 15min nuotr./Jaroslavas Narkevičius
Luko Balandžio / 15min nuotr./Jaroslavas Narkevičius

Pagal Vyriausybės įstatymą, prezidentas ministrus atleidžia premjero teikimu. Apie konsultacijas įstatyme nėra nė žodžio.

Pirmadienį ankstų rytą premjeras susitiko su prezidentu Gitanu Nausėda. Pastarasis anksčiau keletą kartų susisiekimo ministrą ragino trauktis iš pareigų. Prezidentūra, anot vyriausiojo prezidento patarėjo Povilo Mačiulio, S.Skvernelio sprendimo dėl J.Narkevičiaus likimo tikisi po savaitės.

„Sprendimą dėl ministro premjeras pažadėjo priimti kitą savaitę“, – teigė patarėjas.

Jo pozicija plačiau – čia.

Premjeras, klausiamas, ar susisiekimo ministro elgesys atitinka šios Vyriausybės vertybes ir standartus, atsakė: „Kol kas nematau jokių realių faktų, kad neatitiktų, apart tam tikros dezinformacijos skleidimo.“

Anksčiau jis tikino nematantis teisinio pagrindo atstatydinti J.Narkevičių.

Susisiekimo ministras sulaukė kritikos dėl „Lietuvos pašto“ valdybos atleidimo, kai kurių kelių tvarkymo finansavimo ir gyvenimo Seimo viešbutyje aplinkybių. Pats politikas teigė, kad prieš jį vykdomas organizuotas puolimas, kuris prasidėjo, kai jis ėmė domėtis „Lietuvos pašto“ ir „Lietuvos geležinkelių“ problemomis.

J.Narkevičių į susisiekimo ministro pareigas delegavo Lietuvos lenkų rinkimų akcija-Krikščioniškų šeimų sąjunga, šiemet po prezidento rinkimų prisidėjusi prie valdančiosios koalicijos.

Pirmadienį susitikęs su prezidentu G.Nausėda S.Skvernelis taip pat aptarė Upės gatvės, kurioje gyvena, asfaltavimo klausimą. Anot prezidento patarėjo, premjeras šalies vadovui pristatė savo istorijos versiją.

„Prezidentas išklausė, tačiau pasakė ir akcentavo, jog visuomenėje kilę daug abejonių ir tikrai ne visi atsakymai yra pateikti ir daug klaustukų yra išlikę. Todėl prezidentas paragino premjerą kreiptis į VTEK, kad ji išsklaidytų visas šiuo metu visuomenėje kylančias abejones“, – sakė P.Mačiulis.

Teiraujantis, ar pateiks kokią nors medžiagą VTEK, susijusią su Upės gatvės asfaltavimu, premjeras atsakė neigiamai.

„Aš asmeniškai neturiu, ką teikti. O kas prašyta iš Vyriausybės, yra pateikta“, – nurodė jis.

Sulaukęs daugiau klausimų apie gatvės, kurioje gyvena, tvarkymo aplinkybes, premjeras pareiškė neduosiantis atsakymų ir paliko spaudos konferencijų salę.

VTEK pirmadienį rengiamame posėdyje ketina apsispręsti, ar pradėti premjero gatvės asfaltavimo aplinkybių tyrimą.

Pirmadienį pats J.Narkevičius žurnalistams sakė, kad pastarųjų mėnesių įvykiai „žmoniška prasme nesudaro jaukumo“, bet sakė besistengiantis nuo jų atsiriboti ir dirbti savo darbą, rašo BNS.

„Darbų padaryta yra daug ir dėl darbo kažkokių pastebėjimų neturiu“, – sakė jis.

Paklaustas, ar nesvarstytų pasitraukti, ministras teigė, kad tai paaiškės po biudžeto priėmimo.

„Priimsime biudžetą, bus matyti“, – atsakė ministras.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai
Sergu atsakingai

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min