Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2010 06 02

Premjero patarėjas įtaria, kad R.Boreika delsė atsistatydinti dėl galimai mėgintų Lietuvoje legalizuoti neteisėtų milijonų

Premjero patarėjas Gintaras Kalinauskas įtaria, kad Romualdas Boreika delsė atsistatydinti iš Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) vadovo pareigų dėl galimai Rusijos nusikaltėlių Lietuvoje mėginamų legalizuotų daugiau nei 35 mln. litų.
FNTT vadovas  Romualdas Boreika
FNTT vadovas Romualdas Boreika / Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr.
Temos: 1 Bankas

Pasak LNK žinių, kovo pabaigoje pranešęs, kad atsistatydins, gegužės viduryje R.Boreika, anot premjero patarėjo, esą delsė milijonus konfiskuoti, o advokatai esą siekė grąžinti juos į Rusiją.

Ministro pirmininko Andriaus Kubiliaus pavedimu sudarytos Antikorupcijos darbo grupės vadovas ir premjero patarėjas G.Kalinauskas mano, kad 1,5 mėnesio atsistatydinti R.Boreikai reikėjo, kad šeimininkams būtų grąžinti daugiau kaip 35 mln. litų, užsigulėję Ūkio banko sąskaitose, praėjusią savaitę teismo pripažinti bešeimininkiais ir perduoti valstybei.

„Ne vieną kartą, bent jau taip kalba kai kurių įstaigų vadovai, buvo tartasi, kad tie pinigai turi grįžti šeimininkams per Ūkio banką. Taip neatsitiko. (...) Darau prielaidą, kad dėl to gerbiamas generolas R.Boreika tempė laiką atsistatydinti iš pareigų“, – sakė G.Kalinauskas.

Daugiau kaip 35 mln. litų įvairia valiuta į Ūkio banką buvo pervesti iš Rusijos banko „Discount“ per vieną Austrijos banką korespondentą.

Įtariama, kad šiuos pinigus bandė legalizuoti Rusijos nusikalstamos grupuotės, todėl gavus informacijos iš Austrijos ir įtarus pinigų plovimą operacijos buvo sustabdytos, sąskaitos – įšaldytos. Paaiškėjo, kad pinigus pervedusioms įmonėms vadovavo asocialūs asmenys.

Ne vieną kartą, bent jau taip kalba kai kurių įstaigų vadovai, buvo tartasi, kad tie pinigai turi grįžti šeimininkams per Ūkio banką.

Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) dėl šių pinigų kreipėsi į teismą, tačiau Antikorupcijos darbo grupės vadovas sako, kad FNTT kelerius metus delsė imtis veiksmų, kad pinigai būtų pripažinti bešeimininkiais ir atitektų valstybei.

„Tokie sprendimai nebuvo priimti, dvejus metus tie pinigai kaip ir bešeimininkiai buvo, tačiau buvo samdomos advokatų kontoros, kurios bandė tuos pinigus grąžinti į Maskvą“, – sakė G.Kalinauskas.

Antikorupcijos darbo grupės vadovas sako, kad milijonai Ūkio banke tapo pagrindine R.Boreikos ir VMI viršininko Modesto Kaseliausko konflikto priežastimi.

„Tačiau tas konfliktas dar paaštrėjo, kai VMI vadovas pateikė visą informaciją apie tam tikrus turto deklaracijų netikslumus, apie tam tikrą turtą Boreikos šeimos“, – teigė G.Kalinauskas.

Su R.Boreika LNK žinioms susisiekti nepavyko.

FNTT direktoriaus pavaduotojas Alvydas Packevičius atmeta kaltinimus dėl tarnybos neveiklumo milijonų byloje. „Negalima priimti greičiau tokių sprendimų“, – sakė FNTT atstovas.

Generalinė prokuratūra tiria, ar R.Boreika nepiktnaudžiavo tarnyba ir nesiekė nuslėpti neteisėtų pajamų. Prokuratūra nekomentuoja, ar tiriami ir R.Boreikos veiksmai dėl pinigų Ūkio banke.  

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Reklama
„Daktare, man pašalino tulžies pūslę, tačiau aš nesijaučiu gerai...“
Užsisakykite 15min naujienlaiškius