Dabar populiaru
Publikuota: 2020 spalio 7d. 09:50 , Atnaujinta: 2020 spalio 7d. 14:53

Premjero žmona S.Skvernelė feisbuke agituoja už R.Tamašunienę: jos pastangų dėka turime dalį asfalto

Saulius Skvernelis ir Silvija Skvernelė
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr. / Saulius Skvernelis ir Silvija Skvernelė

Antradienio vakarą feisbuke ėmė plisti premjero Sauliaus Skvernelio žmonos Silvijos Skvernelės pasisakymas, kuriuo agituojama balsuoti už vidaus reikalų ministrę, Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos atstovę Ritą Tamašunienę. Premjero žmona tikina, kad dėl šios politikės pastangų buvo asfaltuojama garsioji Upės gatvė. S.Skvernelio atstovas spaudai teigia, kad premjero žmona turi teisę išsakyti nuomonę visais klausimais. R.Tamašunienė patvirtino apie šią gatvę bendravusi su Vilniaus rajono savivaldybe ir Lietuvos automobilių kelių direkcija.

„Sveiki visi. Tiesiog pasinaudosiu proga ir paprašysiu, kad vienmandatėje rinkimų apygardoje balsuotumėte už Ritą Tamašunienę. Kodėl tai darau, nes tai yra tas žmogus, kuris nuolat primindavo mūsų kelio problemas Vilniaus raj. savivaldybės darbuotojams. Jos pastangų dėka mes turime šiandien dalį asfalto. Neatlygintina politinė reklama“, – rašo Sauliaus Skvernelio žmona.

15min skaitytojo nuotr./S.Skvernelės pareiškimas
15min skaitytojo nuotr./S.Skvernelės pareiškimas

Premjero patarėjas Tomas Beržinskas 15min atsiųstame komentare teigė, kad premjero žmona, kaip ir bet kuris kitas Lietuvos pilietis, turi teisę išsakyti savo nuomonę visais klausimais.

„Tai yra asmeninis premjero žmonos pasisakymas, kurio, nebūdamas jos atstovu, komentuoti negaliu“, – teigė jis.

Tuo metu R.Tamašunienės atstovė spaudai Božena Zaborovska-Zdanovič 15min atsiųstame komentare tikino, kad R.Tamašunienė, būdama Seimo nare ir išrinkta vienmandatėje apygardoje, nuolat domisi bendruomenių problemomis.

„Pagrindiniai klausimai dėl kurių kreipiasi rinkėjai, yra infrastruktūros gerinimas (kelių, šaligatvių, apšvietimo sutvarkymas). Per aštuonerius darbo metus ji ėmėsi aktyvių veiksmų, kad būtų išasfaltuota keliolika kelių ruožų, nes infrastruktūros užtikrinimas gerina ir gyvenimo kokybę“, – į detales, kaip ministrė prisidėjo prie to, kad būtų asfaltuojama S.Skvernelio gyvenama Upės gatvė, nesileido atstovė.

R.Tamašunienė: bendravau su Vilniaus rajono savivaldybe ir Lietuvos automobilių kelių direkcija

R.Tamašunienė trečiadienį žurnalistams pareiškė nebendravusi su premjeru Sauliumi Skverneliu ar su jo žmona apie gatvės, kurioje jie gyvena, asfaltavimą.

Ministrė teigė apie Upės gatvės asfaltavimo problemą žinojusi jau prieš aštuonerius metus.

„Premjeras į mane nesikreipė ir net nežinojau prieš aštuonerius metus, kad ta šeima ten gyvena“, – žurnalistams trečiadienį sakė ministrė, kurią cituoja BNS.

„Ten yra ne tik Smiglių kaimas, ten yra aplinkiniai kaimai, kur žinome, kad ta infrastruktūra iki šiol dar nepataisyta“, – teigė ji.

R.Tamašunienė pabrėžė apie Upės gatvės asfaltavimą bendravusi su Vilniaus rajono savivaldybe ir Lietuvos automobilių kelių direkcija.

„Aš ne su Vyriausybe, su institucijomis bendravau – su savivaldybe, su Kelių direkcija“, – kalbėjo vidaus reikalų ministrė.

Ji teigė, kad pagrindinės problemos Nemenčinės vienmandatėje apygardoje, kur ji yra išrinkta Seimo nare, yra infrastruktūros.

„Pirmiausia, noriu pasakyti, kad esu vienmandatė Seimo narė ir šiuo metu daug padėkų – šimtais padėkų – už darbus, išsprendžiamas problemas, su kuriomis kreipiasi bendruomenė, pavieniai asmenys“, – teigė R.Tamašunienė.

„Pagrindinės problemos mūsų vienmandatėje apygardoje, kadangi tai yra Vilniaus rajonas, yra infrastruktūra: šaligatviai, pėsčiųjų takai. Žemės grąžinimo klausimų irgi daug“, – sakė ji.

Pasak ministrės, jos, kaip vienmandatėje išrinktos Seimo narės pareiga, reaguoti į gyventojų keliamas problemas ir jas spręsti.

Be kita ko, R. Tamašunienė sakė pati pasiūliusi bendruomenei kreiptis į savivaldybę dėl Upės gatvės asfaltavimo.

„Pati bendruomenė mano pasiūlymo dėka kreipėsi į savivaldybę, prisidėjo finansiškai – žmonės susimetė ir kartu su savivaldybe atliko vienos atkarpos, kur labiausiai dulkėjo, labiausiai buvo nepatogu, asfaltavimo darbus“, – kalbėjo ministrė.

R.Tamašunienę į vidaus reikalų ministres delegavo Lietuvos lenkų rinkimų akcija-Krikščioniškų šeimų sąjunga. Šios partijos atstovė Marija Rekst yra Vilniaus rajono savivaldybės merė, ši partija dominuoja rajono savivaldybės taryboje.

Buvęs Kelių direkcijos vadovas: su R.Tamašuniene apie tai nekalbėta

Tuo tarpu buvęs Kelių direkcijos vadovas Vitalijus Andrejevas tvirtina, kad R.Tamašunienė dėl Upės gatvės asfaltavimo nebendravo su Lietuvos automobilių kelių direkcija.

„Tikrai ne, nes, visų pirma, visi tokie projektai ar paklausimai yra arba raštiška forma, o jeigu susitikimas gyvas, tai tuomet turėtų būti stenograma“, – BNS trečiadienį sakė buvęs direkcijos vadovas.

V.Andrejevo teigimu, su R.Tamašuniene vyko „vienas ar du“ susitikimai, kuriuose buvo kalbama apie kitus projektus.

„Jeigu pažiūrėtume į susitikimus su R.Tamašuniene, tai ten buvo kalbama daugiausia apie Riešės du projektus. Tai tie visi protokolai yra“, – teigė V.Andrejevas.

Jis taip pat teigė, kad apie šiuos projektus buvo kalbama dar iki R.Tamašunienei tampant ministre.

V.Andrejevas iš Kelių direkcijos vadovo pareigų atleistas šių metų liepą po to, kai nesutiko su susisiekimo ministro Jaroslavo Narkevičiaus sprendimu skirti lėšų trims Trakų ir Šalčininkų rajonų keliams asfaltuoti.

15min praėjusių metų pabaigoje paskelbus, kad iš Vyriausybės Vilniaus rajono savivaldybei papildomai skirtų 300 tūkst. eurų keliams bei gatvėms, beveik visa suma buvo panaudota S.Skvernelio gyvenamai gatvei asfaltuoti, kilo didelis skandalas.

Premjeras aiškino nežinojęs, kad Vyriausybė finansavimą skiria būtent jo gyvenamai gatvei asfaltuoti.

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija, situaciją tyrusi pusmetį, galiausiai tyrimą nutraukė.

VTEK paskelbtoje medžiagoje buvo rašoma, kad buvęs susisiekimo ministras Rokas Masiulis liudijo su premjeru apie gatvę kalbėjęs ir pats, ir esą aptarti šią temą į Vyriausybės rūmus bent kelis kartus galėjo būti kviečiamas dabartinis susisiekimo viceministras Vladislavas Kondratovičius. Pastarasis 15min patikino, kad jokių kalbų apie Upės gatvę nebuvę.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiškai su „Norfa“

Laimė jaustis saugiai

Esports namai

Parašykite atsiliepimą apie 15min