Dabar populiaru
Publikuota: 2011 sausio 26d. 07:06

Pretendentas į garbų titulą – žinomas kraštotyrininkas

Šie metai puikūs buvo ir pačiam B.Aleknavičiui – išleistos trys jo knygos.
A.Kripaitės/15min.lt nuotr. / Bernardui Aleknavičiui siūloma suteikti garbės piliečio vardą.

Klaipėdiečiui kraštotyrininkui, žurnalistui, lietuvininkų bendrijos „Mažoji Lietuva“ steigėjui Bernardui Aleknavičiui ketinama suteikti ir Klaipėdos miesto garbės piliečio vardą už ypatingus nuopelnus.

Ar ši kandidatūra bus patvirtinta – paaiškės rytoj, per miesto tarybos posėdį. 

B.Aleknavičius taptų šešioliktuoju uostamiesčio garbės piliečiu. Šiuo vardu jau didžiuojasi pernai iškilmingai pagerbtas filantropas, „Limarko grupės“ generalinis direktorius Vytautas Lygnugaris, Klaipėdos dramos teatro aktorius Vytautas Paukštė, architektas Alfredas Gytis Tiškus, sportinių šokių kolektyvo „Žuvėdra“ vadovai Romualdas ir Skaistutė Idzelevičiai bei kiti žinomi miestiečiai. 

Garbės piliečiui įteikiamos specialios regalijos – atminimo ženklas bei šio garbingo vardo suteikimo liudijimas. 

Kaip „15min“ pasakojo Klaipėdos savivaldybės Kultūros skyriaus vedėja Jolanta Braukylienė, jei būtų pritarta siūlymui šį vardą suteikti B.Aleknavičiui, iškilmių ceremonija būtų derinama su pačiu laureatu. Yra buvę, kai garbės piliečio vardas suteiktas ir per iškilmingą tarybos posėdį, ir per miesto gimtadienį, švenčiamą rugpjūčio 1 d. 

B.Aleknavičius yra išleidęs gausybę knygų apie Mažosios Lietuvos kraštą, jo žmones. Naujausia jo knyga „Žvejų kaimelio kronika“ buvo ruošta 35 metus. 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min