Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Prezidentė pareiškė užuojautą dėl disidento ir kovotojo už Lietuvos laisvę Viktoro Petkaus mirties

Dalia Grybauskaitė
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Dalia Grybauskaitė
Šaltinis: 15min
0
A A

Lietuvos Respublikos prezidentė Dalia Grybauskaitė pareiškė užuojautą dėl žinomo kovotojo už Lietuvos laisvę, disidento, Lietuvos žmogaus teisių asociacijos garbės pirmininko Viktoro Petkaus mirties.

„Iškilus žemaitis Viktoras Petkus gimė 1928 m. gegužės 17 d. Raseinių apskrityje Aleksandrų kaime. Būdamas vos 17 metų, buvo pirmą kartą nuteistas už pogrindinę veiklą. Tačiau tai nepalaužė jo dvasios, jis ir toliau kovojo už Lietuvos laisvę ir žmogaus teises.

1976 m. Viktoras Petkus kartu su savo bendražygiais įkūrė Lietuvos Helsinkio grupę, tapusią kovos už žmogaus teises Lietuvoje bastionu.

Už politinę veiklą ir pasipriešinimą sovietiniam režimui ne kartą teistas, kalintas ir tremtas, 25 gyvenimo metus praleidęs Sibiro konclageriuose, Viktoras Petkus ir toliau liko ištikimu kovotoju už Lietuvos laisvę ir žmogaus teises.

Už nuopelnus Lietuvos valstybei ir žmogaus teisėms bei laisvėms V.Petkus įvertintas Lietuvos Respublikos valstybiniais apdovanojimais. Tarptautinių organizacijų tris kartus nominuotas Nobelio Taikos premijai gauti, jis paskelbtas XX amžiaus pasaulio žmogumi.

Viktoras Petkus mūsų atmintyje išliks ne tik kaip nepalaužiamas kovotojas už žmogaus teises ir laisves, bet ir kaip įsimintinų knygų apie pasipriešinimo kovas ir krikščioniškąją kultūrą bei dvasią Lietuvoje autorius", – rašoma Prezidentės užuojautoje.

Prezidentė pareiškė gilią užuojautą Velionio artimiesiems, kovų bendražygiams, visiems, kuriems brangi Lietuvos laisvė ir žmogaus teisės.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min