Dabar populiaru
Publikuota: 2014 balandžio 2d. 16:39

Prezidentė su „Lietaus vaikais“ kūrė dėlionę

„Lietaus vaikai" prezidentūroje.
„Lietaus vaikai" prezidentūroje.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė dalyvavo Pasaulinei autizmo supratimo dienai skirtame renginyje, kurį Daukanto aikštėje surengė asociacija „Lietaus vaikai".

Šie metai paskelbti Vaikų sveikatos metais. Jie turi būti konkrečios pagalbos ir paramos vaikams, o ne pažadų metais, - sakė D.Grybauskaitė.

Teatralizuoto renginio dalyviai kūrė dėlionę „Mažojo princo planeta", taip pat pristatė švietėjišką vaizdo klipą apie autizmą, kviesdami visuomenę atkreipti dėmesį į šią problemą.

„Šie metai paskelbti Vaikų sveikatos metais. Jie turi būti konkrečios pagalbos ir paramos vaikams, o ne pažadų metais. Šalia mūsų auga autizmu sergantys vaikai. Būkime dėmesingi jiems ir tolerantiški, padėkime ugdyti jų gabumus ir įsilieti į visuomenę. Šiandien juos vadiname lietaus vaikais, o rytoj jie taps Lietuvos kūrėjais", - sakė Prezidentė.

Lietuvoje autizmo problemai spręsti kol kas nėra skiriamas pakankamas dėmesys. Šeimos, auginančios raidos sutrikimų turinčius vaikus, pasigenda realios pagalbos tiek sveikatos ir socialinės apsaugos, tiek švietimo ir mokslo srityse. Taip pat trūksta visuomenės supratimo.

2007 m. Jungtinės Tautos balandžio 2-ąją paskelbė Pasauline autizmo supratimo diena, siekdamos atkreipti dėmesį į sergančiuosius autizmu. Pernai ši diena buvo minima daugiau kaip 100 šalių iš visų septynių pasaulio kontinentų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

09:00
07:59

Esports namai

URBAN˙/

Metas ruošti automobilį

Parašykite atsiliepimą apie 15min