-35% metinei prenumeratai. Maža kaina - didelė vertė.
Išbandyti
Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2009 12 14

Prezidentė teigia į klausimus dėl CŽV kalėjimo atsakiusi tą patį, ką žinojo ir spalį

Prezidentė Dalia Grybauskaitė teigia, kad atsakydama į klausimus parlamentiniam tyrimui dėl galimai Lietuvoje veikusio CŽV kalėjimo pateikė informaciją, kurią turėjo šio tyrimo pradžioje.
Dalia Grybauskaitė
Dalia Grybauskaitė / Šarūno Mažeikos/BFL nuotr.

„Mano atsakyme atsispindėjo tiktai ta informacija, kurią turėjau iki tyrimo. Tyrimo metu aš, kaip ir visi, turėtume nesikišti į tyrimo procesą“, – pirmadienį apsilankiusi Lietuvos aklųjų ir silpnaregių ugdymo centre žurnalistams sakė D.Grybauskaitė.

Pasak jos, aiškinimasis, ar Lietuvoje veikė slaptas CŽV sulaikymo centras, dabar yra Seimo prerogatyva.

„Šią savaitę Seimas pradeda rašyti išvadas. Palaukime išvadų. Tikiuosi ir kviečiu Seimą atlikti savo pareigą tėvynei, Lietuvos žmonėms ir sau sąžiningai, kad išvados būtų kuo objektyvesnės“, – kalbėjo šalies vadovė.

Spalio mėnesį D.Grybauskaitė išsakė priekaištų Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetui dėl formaliai atliekamo tyrimo ir pareiškė turinti „netiesioginių įtarimų“, kad Lietuvoje galėjo veikti slaptas CŽV kalėjimas.

NSGK atlieka tyrimą, kurio metu aiškinasi, ar pagrįsti žiniasklaidos pranešimai, jog netoli Vilniaus 2004–2005 metais veikė slaptas Jungtinių Valstijų CŽV kalėjimas įtariamiems teroristams.

JAV televizijos „ABC News“ interneto svetainėje buvo skelbta, kad kalėjimas jojimo patalpose pradėjo veikti 2004 metų rugsėjo mėnesį ir veikė iki 2005 metų lapkričio. Jame, kaip teigiama, buvo kalinami ir galimai kankinti aštuoni terorizmu įtariami asmenys.

Tuometis JAV prezidentas George'as W.Bushas 2006 metų rugsėjį pripažino, kad „be teroristų, laikytų Gvantaname, nedaug įtariamų teroristų lyderių ir agentų, pagautų per karą, buvo laikomi ir apklausiami už JAV ribų pagal atskirą programą, kurią vykdė CŽV“.

Tada G.W.Bushas sakė, kad šioje grupėje „buvo asmenų, kurie, manoma, buvo svarbiausi Rugsėjo 11-osios išpuolių ir išpuolių prieš „USS Cole“ (išpuolis prieš JAV minininką 2000 metais – BNS) architektai, agentų, kurie dalyvavo bombarduojant mūsų ambasadas Kenijoje ir Tanzanijoje; ir asmenų, kurie dalyvavo kituose išpuoliuose, kurie atėmė nekaltų civilių gyvybes visame pasaulyje“.

„Daug šios programos detalių, įskaitant, kur šie sulaikytieji buvo laikomi, ir jų įkalinimo sąlygų, negalima atskleisti. Taip padarius mūsų priešams būtų suteikta informacija, kurią jie galėtų panaudoti imdamiesi keršto prieš mūsų sąjungininkus ir padaryti žalos mūsų valstybei“, – 2006 metų rugsėjį sakė G.W.Bushas. 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Reklama
„Daktare, man pašalino tulžies pūslę, tačiau aš nesijaučiu gerai...“
„TOPsport A lygos tribūna“: „Panevėžio“ krizė, karštosios kėdės ir prezidentas svečiuose
Užsisakykite 15min naujienlaiškius